Jump to content


Tozina kuhinja


Toza

Recommended Posts

2 sati ranije, zoranzu said:

To je to za jedan kanal+to je to za drugi kanal=19,5+19,5=39m

 

 

On 7/20/2017 at 0:13, zoranzu said:

verovatno si mislio jeftinije.

Ako znas da pletes kikice,napravi sam,

Lan kabel  ipak moras da kupis,ili plavo/belu telefonsku zicu.

2X(3x6,5m)X(cena po 1m)= ukupna cena

Hvala :)

Je l ima neko bolje objasnjenje negde kako se plete taj kabl? Gledam prvi post ali mi to nije bas najjasnije nazalost.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Toza said:

Taj kabl nema veze sa koncepcijom i idejom iz ove teme. To je kabl koji si htio da kupiš u uradi sam verziji.

Pleteš ga kao pletenicu, kiku

Znaci uzmem 3 lan kabla duzine 6.5m i sve te zice (kojih bi trebalo da bude 24) treba da upletem u jednu i taj jedan kraj ide u pojacalo a drugi u zvucnik?

Izvinjavam se ali sam duduk za ovo ocigledno :(

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se složio sa ovom konstatacijom .Nijedan sistem nije isti niti svakom sistemu prijaju kablovi većeg presjeka ili konstrukcije bilo u pitanju da su zvučnički ili strujni . Što se tiče lapp kabla mogu samo da ti kažem da je kod mene u sistemu oduvao famozni acrolink sa fensy konektorima ( dakle x puta skuplji ) . Acrolink je odmah otišao na doboš :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, djolodjolo said:

Znaci uzmem 3 lan kabla duzine 6.5m i sve te zice (kojih bi trebalo da bude 24) treba da upletem u jednu i taj jedan kraj ide u pojacalo a drugi u zvucnik?

Izvinjavam se ali sam duduk za ovo ocigledno :(

Iz svakog lan kabla izabereš već upletene parice (  recimo plava i bjelo-plava i braon i bjela-braon) znači iz 3 lan kabla po 2 parice ovih boja i to koristiš za plus a ostale za minus ;)

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, jager said:

Iz svakog lan kabla izabereš već upletene parice (  recimo plava i bjelo-plava i braon i bjela-braon) znači iz 3 lan kabla po 2 parice ovih boja i to koristiš za plus a ostale za minus ;)

Aha, znaci neki cifra bi trebalo da bude (za cat6), 4 para iz jednog kabla x 3 = 12 pari za + i 12 za - ?

Je l mogu nekako to da zalemim na kraju ili kako - cini mi se da bi mi se te zicice raspertlale lako...

Takodje je l ima neka preporuka za lan kabl kod nas i da li moram da skidam onu zastitu (belu) ili da ih ostavim tako?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ab said:

Acrolink posle pocetnickih euforija jedno od vecih razocarenja nasuprot ocekivanjima, kao i IeGo konektori.

Naravno da oba imaju svoje kvalitete koji nikako nisu za podcenjivanje.

Naravno da nisu i zaključak ne treba donositi na osnovu probe u par sistema . Budžet žice poput lan kabla u Tozinim konstrukcijama govore suprotno ali ni ove konstrukcije ne odgovaraju svakome .

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, djolodjolo said:

Aha, znaci neki cifra bi trebalo da bude (za cat6), 4 para iz jednog kabla x 3 = 12 pari za + i 12 za - ?

Je l mogu nekako to da zalemim na kraju ili kako - cini mi se da bi mi se te zicice raspertlale lako...

Jednostavno ih čvrsto upleti a ako već želiš da ih lemiš bilo bi poželjno koristiti  kvalitetniji kalaj .. nisam probao al mislim da bi s procentom od 4 % srebra bila dobra varijanta .

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, djolodjolo said:

Aha, znaci neki cifra bi trebalo da bude (za cat6), 4 para iz jednog kabla x 3 = 12 pari za + i 12 za - ?

Je l mogu nekako to da zalemim na kraju ili kako - cini mi se da bi mi se te zicice raspertlale lako...

Takodje je l ima neka preporuka za lan kabl kod nas i da li moram da skidam onu zastitu (belu) ili da ih ostavim tako?

A da ti lepo kupis Oelbah i zavrsis posao,inace ode pojacalo

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, jager said:

Kolega s pravom ukazuje na pažnju prilikom biranja parica - boja da ne bi došlo do kakvog kuršlusa . Znači po dvije parice iste boje iz svakog lan kabela za plus a ostale za minus .

Uh.

Ja sam to razumeo ovako:

1 lan kabl (cat6) ima 8 zica odnosno 4 para.

Zoran je rekao da mi treba 19.5m kabla po kanalu sto znaci da jedan kanal/kabl u zavrsnoj izvedbi treba da ima 12 pari/24 zice; pola od toga 6 pari ide na + a 6 na minus?

Tek sad vidim da sam ja prethodno stavio pogresnu matematiku :(

Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2017 at 21:56, ab said:

Acrolink posle pocetnickih euforija jedno od vecih razocarenja nasuprot ocekivanjima, kao i IeGo konektori.

Naravno da oba imaju svoje kvalitete koji nikako nisu za podcenjivanje.

IEGO konektori (probao sam zlatne,bakarne,srebrne i skoro sve kombinacije),

i strujni kablovi,(probao  sam tri modela),

sasijski iec vrhunska izrada,materijal i zvuk (furutech,oyaide i sl taj kvalitet daju tek za 2-4 puta vise para)

su svi do jednog odlicni,a kad se uzme u obzir cena-dobijeno su FENOMENALNI !!!

 

sto se tice acrolinka tu se delimicno slazem, moze bolje za manje para.....na kraju karajeva ja sam prvi prodao svoje kablove....ali da ne valjaju,daleko od toga!

Link to comment
Share on other sites

IeGo prizvode sam probao i dosta detaljno istestirao,

Druge proizvodjace isto ali  u manjoj meri,tome je doprinela dostupnost iega na nasem trzistu po povoljnijoj ceni nego bilo gde u svetu.

Posebno kad se uzme u obzir da ima na stanju i nema dodatnih troskova postarine i cekanja,eventualnog carinjenja i sl.Kad se uzme 6-7-10 konektora (udruzite se sa kolegom)dobije se mali popust i tad je cena duplo jeftinija od adekvatne konkurencije.

Nisam probao sve sto postoji na svetu i sigurno da ima nesto jedfnako dobro ili bolje,neke strujne konektore sam skidao jer su zvucali ocajno i davali uvek neku svoju prejaku notu zvuku (konkretno hi fi tuning ali slabiji modeli,pa se ogradjujem).

IeGo su u svojoj gami toliko precizni u onom sta donose u zavisnosti od finalnog tretiranja,da tacno znate koji da uzmete (zlato,srebro,bakar..),da dobijete zeljeni zvuk.

Sve gore navedeno i cinjenica da me nikad nisu razocarali  zvukom cini te konektore mojim izborom br.1!

Jos jedna stvar vrlo vazna ,za sad nema kopija-svih ostalih velikih brandova pun alli-expres/baba!I nesto sto mi se svidi ne smem da kupim...

 

 

p.s. acrolink sam prodao kad sam nabavio IeGo 70530,zamena mu se zove SAPOCC-100,meni bolji kabal za 2-3 puta manje para.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, patason said:

kljucne reci ovde su "po mom misljenju"

da li si probao na istom kablu,na istoj poziciji ovaj hi fi tuning i neki iego?

Zaista ne...

Ali, zainteresovan sam da probam strujni SAPOCC-100, interesantan je bas zbog posrebrenog uzemljenja. :)

Kakav je na poziciji amp?

10 sati ranije, patason said:

Nisam probao sve sto postoji na svetu i sigurno da ima nesto jedfnako dobro ili bolje,neke strujne konektore sam skidao jer su zvucali ocajno i davali uvek neku svoju prejaku notu zvuku (konkretno hi fi tuning ali slabiji modeli,pa se ogradjujem).

Upravu si, unosi notu koja donosi mnogo muzike i vec sada pretpostavljam da je ovaj HiFi Tuning ali Ultimate model najbolja moguca kupovina do 50evra:D

Link to comment
Share on other sites

On 22.7.2017. at 21:56, ab said:

Acrolink posle pocetnickih euforija jedno od vecih razocarenja nasuprot ocekivanjima, kao i IeGo konektori.

Naravno da oba imaju svoje kvalitete koji nikako nisu za podcenjivanje.

Buduci da se osecam delimicno prozvan jer sam svojevremeno hvalio i acrolink i IeGo, da iznesem par konstatacija...Na pocetku , sto se tice IeGa, potpuno se slazem sa patasonom. Inace koristim i Qyaide, Furutech 11, 25. 38, gold. U istoj cenovnoj grupi su jeftiniji furutechi ( pozlacen niklovan celik i IeGo pozlacen furukawa bakar), pa biras sta hoces. Moze i Qyaide, ali  je mnogo skuplji -  rucno poliranje. Znaci , ja sam birao materijal uz kvalitet i najpovoljniju cenu, koja je tada ( pre 3-4g) placana preko, i bila skuplja nego ovde...Dakle, izbor je veliki, i svako moze da bira...

Acrolink, prvi kabel sam nabavio iz Kanade, ima gotovo 4 -5 g, drugi kao i ostali, povoljno, grupnom kupovinom. Kad je drugi montiran,( bilo je to otprilike vreme kada je i  Toza exp. sa svojim kablovima), video sam neke pukotinice na tankom bak. shirmu na vrhu ali nisam obratio paznju na to. Posle su bila poredjenja sa starim Tozinim kablovima, itd, to je proslost, ali me je kopkao napuknut shirm i zvuk koji nije bio na nivou ocekivanog. Posto jednostavno drukcije funkcionisem od dobrog dela drugih, odlucim da ne prodajem isti, jer znam da ima potencijal, odlucim uraditi nesto drugo...To je bilo vreme kad je Toza dao instrukcije - link, za svoj jako dobri strujas koji je pravio - cuo dobar deo nas. Ukratko, isecem gumeni omotac acrolinka,( naravno, neko ce se krstiti ) odmotam tanki bak. shirm i na njemu na svakih 10cm duzine shirma bar 20 rezova- pukotina od 2-5cm dugi...Znaci, zastita ne funkcionise.To je inace uradio jos jedan kolega koji nije clan foruma. Od 3 zice 2 iskoristim za fazu i nulu, i napravim kabel po Tozinom receptu, uz ostale tanke Neotech upocc bakar. Sta reci, nema vise pravljenja strujasa. To isto uradim i sa Furutech alpha 3, nahvaljenim diy strujasem na kotur ( isto nije slusno zadovoljavao). Jednostavno sam, dok je saga o strujasima trajala shvatio,da mora biti faza i nula posebno shirmovana, cak vise puta, i da nemaju dodira sa uzemljenjem.. A Toza je dao i prikladnu geometriju. Zato, 

Tozo, kapa dole. 

Ovo verovatno nece jos niko da radi, ali, eto, kao sto rekoh malo drukcije funkcionisem, ne volim da exp. kupujuci i prodajuci dok ne dobijem sta hocu. I nije za svakoga, ali  estetika kablova mi je na drugom mestu, a zvuk na prvom. Prvi acrolink osta na tjuneru.

Na kraju,ne navijam i ne radim ni za koga u vezi audia, niti koga optuzujem, samo konstatujem zateceno, i prenosim licne utiske. Isto, ne garantujem da je ovo glavni razlog  tadasnjeg zvuka acrolinka, niti bih se upustao u vecu polemiku o tome, jednostavno se islo putem neke logike.  Navedeno se moze videti jer sam ostavio deo omotaca i shirma ali to sada  meni licno nije bitno. Eto toliko...

Link to comment
Share on other sites

Toza nema problema s kablovima. Toza ima problema sa iec utikačima i utičnicama. :)

Kopija oyaide je krš. Za razliku od šukoa koji je za te pare ok, iec toliko ubije srednje da sam više puta provjerao sve od početka do kraja i ništa mi nije bilo jasno dok ne skinem iec utikače i zalemim direktno.

Ubice srednjih. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...