Jump to content


Arcam irDAC


D i g i t a L

Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

irDaÄići - koja podeÅ¡avanja koristite ?

Driver mi je Asio njegov novi - proveravam da li će biti BSOD

Latencija na standard jer na low i minimum se dogadjaju prekidi i sranjca

Asio buffer size je na 8192 semplova

 

Kakva je situacija kod vas i treba li Å¡tagodj menjati ?

Dosad je bilo na wasapi, radilo je odliÄno !!!

I na Asio radi odliÄno - koji ostaviti ?

Dejan Impuls mi je poslao super Teddy napajanje na probu ... rooooarrr ... joÅ¡ da nabacim posrebreni kabl i prodajem Sony cd, minidisc i risiver ...  :)

Link to comment
Share on other sites

Koji plejer?

 

irDAC

Kod mene zasad difolt kabal i napajanje,

Driver 1.61

Firmware 1.0.7

USB Streaming - minimum latency

Asio buffer size - 256 samples

 

Foobar2000 + plugin za Asio http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio

Output - Asio : Arcam USB Audio Asio Driver

Asio - Run with the high process priority - chekiran

 

Sve radi "Like a charm"

 

P.S. Sony ode ooooooooo nnnnnnnnnnnnnnnoooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dok ovo Gosn Roki chuje bice svashta.

Link to comment
Share on other sites

roooaaarrrrrrrrrrr !

 

Malo šale apropo mog komšije iz Žegepo.

IrDaÄićem veoma zadovoljan, dodato napajanje Super Teddy od Dejana Impulsa iz Sombora = ne mogu da se odvojim od sluÅ¡anja muzike !!!

Jedino što mogu da žalim što ranije nisam otvorio svoj um prema dac-ovima uopšte i što ranije nisam uzeo ovog mališu ...

Ne bih sad hvalospeve, za muziku koju slušam ovo je veoma prijatna kombinacija ...

Ako imaš konkretno pitanje - pitaj slobodno - može i na pm.

Sa STP napajanjem je zvuk dobio Ävršći bas, to je ono Å¡to sam dosad primetio ...

Link to comment
Share on other sites

Asio - Run with the high process priority - chekiran = ovo na Foobaru ?

 

Da,obelezio sam gore shta su moja podesavanja za irDAC(ispod irDAC) kontrol panel,a shta za foobar2000(ispod foobar2000).Ma u principu kako god da ga podesish(samo da ne pucketa) radi veoma dobro.Do sada sam imao prilike da slusam neke jako skupe DAC-ove koji su mi se dopali,ali mi nije padalo napamet da dam toliki novac za konvertor(i mobilni je bio 10000DM kad se pojavio),a ovi pristupacniji MF DAC-ovi i Lampucere nisu davali rezultat koji bi me odvojio od STX-ice.Arcama pratim od pojavljivanja(oko godinu dana) i nisam video i chuo komentar(osim shto nema izlaz za slushke i shto ima bedan daljinski) da je neko ne zadovoljan sa njim.Opaka naprava. 

Link to comment
Share on other sites

Zar su potrebni bilo kakvi drajveri i podešavanja za USB-A?

 

Kada je DAC na USB Class  II(koji ide do 192khz i ujedno preporuka za vezu sa kompom) komp ga ne prepoznaje bez dodatnog drajvera sa Arcamovog sajta.Sa instalacijom drajvera se dobija kontrol panel sa podeshavanjima(novog firmera,usb stream moda i asio bafera).Inache drajver kao da je pravljen za foobar2000,sa njim radi perfekt na svim(i najnizim podesavanjima),dok sa drugim plejerima ume da krcka.

Link to comment
Share on other sites

Pavlovski,pojma on nema.To stoji josh od 0.9 verzije foobara.Tad jeste Asio bio problematican.Nije on probo Arcam Asio sa foobarom.Sa STX-icom sam morao da jaknem bafer kad sam koristio STX Asio,ali sa irDAC-om je sasvim druga pricha.

Inace Wassapi je nekad bio Windowsov drajver i mnogo veci uticaj ima Win na njega nego na Asio.Inache je preporuka Arkamovih ljudi za Asio foobar2000 ili Winamp.

Link to comment
Share on other sites

Instalirao foobar plugin za sacd, pozajmio par sacd iso fajlova na probu ...

Sunce ti poljubim ... Å¡ta se dogadja, da li je placebo ili je zvuk toliko dobar ?

Ima li još neko probanja sa sacd iso fajlovima ?

Na foobaru piše dst64 ? Šta je to ?

Link to comment
Share on other sites

Слушам ја СÐЦД, што преко фообара и компа, што Ñа диÑкова па у авр. Разлика је приметна и много боља на Ñтрани СÐЦД формата.

Реци ми твој дак преко уÑб, можеш пуÑтити дÑд, доп или пребацује у пцм?

Link to comment
Share on other sites

Pavlovski,pojma on nema.To stoji josh od 0.9 verzije foobara.Tad jeste Asio bio problematican.Nije on probo Arcam Asio sa foobarom.Sa STX-icom sam morao da jaknem bafer kad sam koristio STX Asio,ali sa irDAC-om je sasvim druga pricha.

Inace Wassapi je nekad bio Windowsov drajver i mnogo veci uticaj ima Win na njega nego na Asio.Inache je preporuka Arkamovih ljudi za Asio foobar2000 ili Winamp.

 

Cim Arkan tako kaze onda vozi f2k na asio i uzivaj. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...