Jump to content


MacBook Pro ili MacMini


den!s

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

zoki koji mac mini imas?i mozes da objasnis kako si to odradio ja sad gledam da probam da unapredim moj mmini 2.1 sa 1t unutra pa me interesuje postupak i koji diskovi su dobri za ovo

inace ja koristim Mac mini kao izvor audio i video i koristim mac air kao kontroler i to radi odlicno 

Link to comment
Share on other sites

Tebi su MacMini i MacBook povezani bezicno? Koristis lap top kao daljinski, na neki nacin?

 

A ova velika razlika u kvalitetu zvuka kada su diskovi preko USB-a i kada su integrisani me bas i neodusevljava.

da bezicno, to jest Mac Mini je mrezom vezan za ruter pa komuniciraju kroz ruter, a Mac Book mi takoreci sluzi kao daljinski to jest na njegovom displeju vidim kompetan Mac Mini i tako upravljam njime.

Link to comment
Share on other sites

zoki koji mac mini imas?i mozes da objasnis kako si to odradio ja sad gledam da probam da unapredim moj mmini 2.1 sa 1t unutra pa me interesuje postupak i koji diskovi su dobri za ovo

inace ja koristim Mac mini kao izvor audio i video i koristim mac air kao kontroler i to radi odlicno 

imam aktuelni model sa i5 procesorom,8gb rama, koji je u sebi imao hdd od 500gb koji je meni bio mali za skladistenje kompletne muzike koju posedujem,pa sam ga zamenio sa hdd od 1tb i jos dodao jos jedan od 1tb koji u sebi ima integrisan i ssd od 120gb koji koristim za sistem i programe.Tako sam dobio 2tb za skladiste i 120gb za sistem.Treba samo oratiti paznju prilikom odabira hdd za prosirenje na to da jedan od hdd bude SLIM to jest 7mm debljine, dok drugi moze biti i od 9mm.Uz hdd za prosirenje vam je potreban i specijalni flet kabl koji ima da se kupi i kod nas samo je cena LUDACKA i kosta sa montazom oko 100e.Taj isti kabl i sav potreban alat za montazu sam ja kupio na ebay za 19e.Sva objasnjenja za abgrejd cete naci na  

Link to comment
Share on other sites

zoki hvala na pomoci pregledacu ovo. ja imam stari mac mini 2.1 koji ima 80gb,za sada imam 1tb externi ali bi mi 2 tb pala kao budali samar ako mogu da ih ugruvam a sto se tice nabavke ja sam u americi pa mi je sve dostupno (a i ako vama treba pomoc mozemo se dogovoriti za slanje).upravo sam nabavio mydac kao ispomoc dok ne skupim kintu pa ce mi trebati i malo vise mesta jer svaki dan se skine po nesto sto odavno nismo culi ,...

Link to comment
Share on other sites

Zoki75, svaka cast na korisnim uputstvima, koliko ova gimnastika celokupna bez kineza staje? Ala si mi sada ubacio crva... :nono

kao sto sam rekao kabl i alat 19eura,a hardovi zavisno od izbora.ovi koje sam ja stavio 1tb slim nov,platio sam 97eura,a ovaj 1tb sa integrisanim ssd 120gb polovan 140eura jer je nov po meni jako skup,negde oko 350eura.sve je kupljeno preko ebay.de

 

moze to i povoljnije ako ti nije obavezan ssd,na pr. 1.slim , 2.obican, 3 kabl.....sve oko 180eura i onda imas Mac Mini sa integrisanih 2tb.

 

jos nesto da ne zaboravim,probao sam mnogo kombinacija pc/a ali ova je ne uporedivo bolja od svih Mac Mini kao plajer i Mac Book Pro kao daljinac rade savrseno :thumbsup2  :thumbsup2  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

zoki hvala na pomoci pregledacu ovo. ja imam stari mac mini 2.1 koji ima 80gb,za sada imam 1tb externi ali bi mi 2 tb pala kao budali samar ako mogu da ih ugruvam a sto se tice nabavke ja sam u americi pa mi je sve dostupno (a i ako vama treba pomoc mozemo se dogovoriti za slanje).upravo sam nabavio mydac kao ispomoc dok ne skupim kintu pa ce mi trebati i malo vise mesta jer svaki dan se skine po nesto sto odavno nismo culi ,...

nema na cemu tu smo da se pomazemo :wave2

Link to comment
Share on other sites

Zoki75, samo jos jedno pitanje, da li mogu da iskombinujem, pored u mom slucaju vec postojeceg od 500gb, integrisanje drugog od 1tb (tada bih posedovao ukupno 1,5tb) i koji bi tada on bio u kombinaciji sa vec postojecim - slim ili obican (obzirom da neznam da li je postojeci slim ili obican)?

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Zoki75, samo jos jedno pitanje, da li mogu da iskombinujem, pored u mom slucaju vec postojeceg od 500gb, integrisanje drugog od 1tb (tada bih posedovao ukupno 1,5tb) i koji bi tada on bio u kombinaciji sa vec postojecim - slim ili obican (obzirom da neznam da li je postojeci slim ili obican)?

Pozz

postojeci ako ti je original je slim,tako da mozes montirati drugi obican od 9mm.samo obrati paznju da ti ovaj deblji bude montiran u plasticno kuciste to jest dole.

Link to comment
Share on other sites

postojeci ako ti je original je slim,tako da mozes montirati drugi obican od 9mm.samo obrati paznju da ti ovaj deblji bude montiran u plasticno kuciste to jest dole.

 Ok, jel to znaci da donji od 9mm moze biti hard sa intedrisanim ssd? 

Link to comment
Share on other sites

Može, ali ima par stvari na koje treba obratiti pažnju.

Ako se disk formatira FAT32 (Å¡to je malo verovatno) sve će biti potpuno kompatibilno, read/write, ali ostaje ograniÄenje maksimalne veliÄine particije od 4GB

Ako se disk formatira NTFS (što je najverovatnije) biće kompatibilan i sa Mekom i sa PC-em, osim što bez posebnog drajvera neće biti moguće pisanje/brisanje podataka pod Mekom - za to je potreban poseban softver: Paragon NTFS for Mac OSX ili Tuxera (oba postoje i kao "narodna" verzija, ali moj je savet da se kupe, jedan ili drugi; ja koristim Paragon i sve radi kako treba)

Ako se disk formatira HFS+ (što je najmanje verovatno) biće kompatibilan sa Mekom (to je nativni format za OSX), ali da bi radio i sa PC-em opet je potrebno instalirati softver: Paragon HFS+ for Windows ili MacDrive

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...