Jump to content


zujanje sa novim Nuforce Icon dac/akg k550


bodibond

Recommended Posts

Ja sad ne znam dali taj dac u potpunosti zaobilazi onu ugradjenu zvucnu...

 

Idi u bios i vidi da li možeÅ¡ da diseblujeÅ¡ ugraÄ‘enu zvuÄnu kartu? Kod nekih raÄunara to može, kod nekih ne. Ako može, nakon Å¡to si je iskljuÄio, proÄ‘i kroz ceo device manager i pobriÅ¡i sve vezano za ugraÄ‘enu zuÄnu karticu.

 

Ona probaj sa tim novim...

 

 

Nije mi nitko odgovorio sta da stavim pod default player-usb dac ili speakers

 

A ovo, pa valjda je logiÄno da staviÅ¡ USB-DAC...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na osnovu prethodno iznesenog, sada sledi pitanje kako da udje u bios.

 

Ja ne bih tako olako preporucivao zamenu dac-a, kada je ocigledno da bodibond nije vest u radu sa racunarom, isto moze da se desi i sa sledecim dac-om.

 

Ajde sada logicno da razmislimo, ako album junior welssa zvuci dobro, nema suma, kako onda moze biti problem do dac-a? Na tom albumu on bas resi da bude dobar dac, za razliku od inace kada je los?

I sta je problem onda skinuti jos 10 albuma sa r*t*****-a, i videti da li je problem mozda u rip-ovima koje je bodibond sam radio?

 

Mi i dalje ne znamo kako je i sta povezano, da li usi bole kada se slusa preko slusalica? Ako da, mozda je problem u njima, da li su probane na nekom drugom sistemu, itd.

Uzivo da se pogleda bio bi resen problem ocas posla, ovako napamet samo nagadjamo u prazno sa odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Somi ima pravo ne znam kako da udjem u bios,nemojte se ljutiti,zato sam i tu sto ne znam,juce sam sluso navecer muziku na dacu i nije lose,mislim da imate pravo kada kazete da je i snimka problem.

Neke snimke su ok a neke se isto daju slusati samo sto imaju sumove pa kada se pojacaju onda zna glava zabolit,mislim da to nije problem ripa,to su jednostavno takvi albumi,evo imam sve albume riblje corbe i svaki zvuci ok uz taj dac,samo sto je zanimljivo ti albumi di se sum pojavljuje kada ih slusam na liniji suma nema,kada slusalice koristim bez daca onda je ok i glava me ne boli.

Ako bi mi neko mogo objasnit kako doci do biosa i to sve uradit kako treba bio bih zahvalan.

Hvala vam na odgovorima

Link to comment
Share on other sites

Dali ste mi odgovore na sve sto mi je bitno i zato vam veliko hvala.

Imam samo jos jedno pitanje.

U uputstvima pise-

supported android devices-

SONY Xperia Z and newer version, and other mobile devices

Ja imam sony xperia m pa me zanima mogu li ga s tim dacom spojiti na digitalan nacin i muziku s mobitela slusati preko daca?

Ako da kako spojiti mobitel sa dacom?

Nuforce icon dac ima utor u kojeg ide usb tipa b, a u mobitel ide usb mini a(mislim da je taj ,nisam 100% siguran).

Postoji li uopste usb kabel koji moze da spoji ta dva uredjaja?

Ako da koji je to kabel?

pod karakteristikama mog mobitela ovo pise-

OS: Android Jelly Bean (4.1.2)

Link to comment
Share on other sites

ne mogu vise da kliknem na izmeni pa sam sad moro da otvorim novi thread tako da nemojte da se ljutite

ovo mi pise u opisu proizvoda koji sam dobio sa nuforce iconom-

 

-supports windows 7,windows 8,mac osx,android 4.1.1

android compatibility is limited to smart phones running android 4.1.1. that support usb otg audio and requires using a correct

otg cable for connection

 

verzija androida od moje sony xperie m je- Android Jelly Bean (4.1.2)

vidio sam na netu di su karakteristike mog mobitela da podrzava usb on the go

tako da mislim da bi trebo kupiti usb on the go adapter da spojim mobitel sa dacom , ali me sada zanima

da ne kupujem bezveze oce li moja sony xperia m raditi s tim dacom ili ne?

Link to comment
Share on other sites

2x isto pitanje zaredom...

 

Nije to niko na forumu probao. A takav kabel koÅ¡ta u Srbiji oko 1eur, pa verujem da i u Austriji ima za tako neÅ¡to malo para. Probaj. Kabel svakako možeÅ¡ korisitit kasnije da povežeÅ¡ obiÄan USB flash memostick na telefon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...