Jump to content


zujanje sa novim Nuforce Icon dac/akg k550


bodibond

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa obrises taj fajl iz components foldera, jednostavno.

 

Inace, bas te mrzi da probas wasapi plugin kao sto sam ti rekao? Nema razloga da koristis asio drajvere za slusanje muzike, samo moze da ti izazove probleme, kao sto i jeste, a nista u odnosu na wasapi ne dobijas. Ali, ti kako hoces, tvoja volja.

Link to comment
Share on other sites

izbriso sam sada dsd asio.dll  i sacd decoder ovde i nakon toga mi se ne ponavlja vise onaj natpis kada upalim foobar ali ne mogu vise kao output staviti asio(no drivers found mi je pod asio) i nuforce usb dac, skino sam na onom linku kojeg si mi dao wasabi i odabrao kao output wasabi(push):SPDIF interface (2-icon dac async), evo sta mi se nud pod outputom nakon tih promena dogodilo

kada stavim wasabi (event) kao outputmuzika mi ne ide

kada mi je pod output ds:spdif interface(2 icon dac async) cini mi se da je bolji zvuk nego kod wasabi (push) ali znate

da mi je pre  zujalo kada mi je to pod outputom bilo

znaci ne mogu vise ono sto sam pre imao na outputu staviti

sada sam bas ljut na sebe jer sam se dao nagovoriti posto mi se cini da je sound jos losiji nego pre,

trebo sam jednostavno ostaviti kako je bilo

sta da stavim pod output

Link to comment
Share on other sites

Znaci ono najvaznije mi je da kada sam nabavio taj dac ,posto vec imam foobar instaliran jedino sto sam moro instalirat uz to je bio asio ili wasapi driver i to je to?

pod folderom foobar plugin mi se nalazi samo apnote 130701 u kojem je  folder sacd plugin , a to ne trebam nista da diram posto ionako nemam muziku u sacdu

Jesam li u pravu?

Link to comment
Share on other sites

 

kada mi je pod output ds:spdif interface(2 icon dac async) cini mi se da je bolji zvuk nego kod wasabi (push) ali znate

 

sada sam bas ljut na sebe jer sam se dao nagovoriti posto mi se cini da je sound jos losiji nego pre

 

Bas tako, cini ti se.

Wasapi i asio imaju ISTI zvuk, sa tom razlikom koja ti je vec recena da sa asio mozes da imas problema zbog drajvera.

Wasapi event bi trebalo da radi na ogromnoj vecini dac-ova a narocito na novijim, tako da je jako cudno kako kod tebe ne radi, ali nebitno, radi push. 

 

Da zakljucimo, wasapi radi, a to ti je kao resenje odmah savetovano, medjutim posto se izgleda ne razumes u racunar i rad na njemu, ti se ljutis jer smo te mi "nagovorili"... svaka ti cast.

Link to comment
Share on other sites

Ne ljutim se nista,pomogli ste mi svi dosada mnogo i hvala vam na tome.

Mislim samo da sam neke stvari nepotrebno kompliciro

Zato sam i tu sto se ne kuzim u takve stvari.

Moze bit da je to placebo efekt i da imaju isti zvuk ali moram reci da mi je tada kada sam imo problema

sa zujanjem sound bio bolji.

Molim da mi odgovorite na pitanje koje sam prije postavio:kada sam nabavio taj dac ,posto vec imam foobar instaliran jedino sto sam moro instalirat uz to je bio asio ili wasapi driver i nuforce driver i to je to?

(vratio sam ga ponovo na asio ali nebitno ocito je to sve jedno te isto, ako sta bude imam link i za asio i wasapi)

evo kako su moje sadasnje postavke(NuforceUSBaudio, asio,components)pa ako neko moze pogledati i reci da li je to sve ok i sta se da napraviti da dobijem maksimalan zvuk od toga daca ?

Molim vas da mi odgovorite (znam da sam naporan )

Link to comment
Share on other sites

+1 za Somija, da ne ponavljam sta je napisao, rekao je sve bitno

 

Ne trebaju ti nikakvi pluginovi za Foobar (DSD, SACD, trte mrte...) ako ne koristiÅ¡ takve fajlove. Wasapi će stabilnije da ti radi od Asio, i to je jedino Å¡to ti treba ako, na primer, sluÅ¡aÅ¡ samo flac ili sliÄno (bez trte mrte). Nije mi jasno kako nemaÅ¡ event mode?

Taj Nuforce je asinhroni USB Dac i za takve je najbolja konfiguracija za Foobar sledeća:

 

- WASAPI event mode (predviđen za USB)

- Buffer Length staviti najniže, dakle, na 50 ms

- Output Format 24 bit (jer tako piše u linku sa Nuforce sajta, pisao sam već)

 

Ostalo:

- u Windows podešavanjima postaviti takođe 24 bit (jer tako piše u linku sa Nuforce sajta, pisao sam već)

- u Foobar podešavanjima na Advanced pa Playback pa Full File Buffering up to: staviti vrednost u KB na primer 500000

- u istom odeljku podeÅ¡avanja podići Thread priority na najviÅ¡i nivo, kao i Äekirati Wasapi High worker process priority

- na internetu pogledati (Å¡to znaÄi ima i ovde na forumu) kako podesiti laptop ako se koristi najviÅ¡e za audio potrebe (poÅ¡teno, mrzi me da piÅ¡em)

Link to comment
Share on other sites

upalio sam jedan stari toshibin (toshiba teccra)laptop na kojem mi je otisla graficka i koji jedva radi(trebalo mi je preko 5min. da ga upalim),

on je inace puno skuplji laptop od ovog svog kojeg imam i isto sam nuforce driver instaliro i wasapi i kod njega mi se ista stvar dogodila event mi ne radi,

instaliro sam onda asio i kada sam spojio dac i pustio muziku nisam mogo da verujem, puno bolji je zvuk nego na ovom mom hp laptopu ,baš se oseti onako kako je ostriji, da mi je sada samo znati sta da napravim da mi na ovom bude isti takav sound(ne znam dali ima veze ali taj toshibin je inace imo puno kvalitetniju ugradenu zvucnu nego ovaj moj sad).

Na ovom svom laptopu svira mi kada je na outputu 16 ili 32 bita, a kada na outputu je 24bita muzika nece da ide i pise da ne podrzava ju

Jos sam primetio da mi u foobar folderu pod components nema wasapi.dll a ima nuforceasio.dll iako mi je na playeru pod prefernce-components -wasapi output support

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ostalo:

- u Windows podešavanjima postaviti takođe 24 bit (jer tako piše u linku sa Nuforce sajta, pisao sam već)

Kako da u windowsima postavim na 24 bita i da na internetu nadjem kako podesiti laptop ako se koristi najviše za audio potrebe
Link to comment
Share on other sites

imas pravo seizmos

moze li mi neko odgovoriti sta da stavim pod default device spdif interface (dac) ili speakers?

Ekipa preporucujem svakom da izbegava ovaj dac,posto sam im vec vratio liniju pre ovoga,zadrzat cu ga .

Ovaj dac ne vredi 300 evra ,ma nema sanse, jedino ako ja nisam nesto podesio u foobaru ili na laptopu

kako treba pa nisam dobio maksimalan zvuk od njega ali cisto sumnjam.

Isto tako moram da kazem da je i u snimkama stvar.

Evo imam jedan album od junior wellsa sa rutrackera (come on in this house,403mb) i na njemu je zvuk

cist bez ikakvog suma i taj album je zaista uzitak slusati,ali velika vecina albuma koje imam na laptopu i oni moji orginalni

koje sam ripo(imam samo albume u losslessu i mp3 320) imaju sumove i kada ih pojacam na vise od pola uvijek su dosta izrazeni

ti sumovi i onda zna glava zaboliti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...