Jump to content


zujanje sa novim Nuforce Icon dac/akg k550


bodibond

Recommended Posts

Kupio sam danas slusalice akg k550 i dac/pojacalo za slusalice nuforce icon dac.

Instaliro sam neki asio driver za foobar i uglavnom to sad sve svira....

Da li sam sve instaliro sta treba ne znam bas posto mi taj zvuk koji sam dobio ne vredi bas 300 evra

pa ne znam da li je sve uradjeno da mogu izvuci maksimum od tog nuforce daca.

Inace slusalice su vrhunske.

Kada slusam pesmu dogodi mi se nakon neko vremena da pocne zujati,znaci pjesma i dalje ide preko foobara ali umjesto nje zujanje se cuje.

Kada mi se to dogodi moram ugasiti dac i onda kada ga ponovo upalim pesma bude opet ok.

Zanima me u cemu je problem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pitao si ,reÄeno ti je i ne znam na osnovu Äega si donio odluku?

 

Mora zato Å¡to je lijep :)

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26991-koji-dacpojacalo-uz-akg-k550/

 

Evo ti Äitaj malo kakav je proizvod to

http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/nuforce-udac-2-drama.html

 

Proizvod sa izuzetno loÅ¡im rezultatima mjerenja (bruka pukla kada je jedan Älan to otkrio i objavio odgovor predstavnika  fiio-a da oni uredjaj testiraju prema uhu a ne mjernim instrumentima   :D

 

Naravno kasnije je banovan jer je fiio jedan od sponzora na head fi :)

Otuda ovaj njegov blog.

 

Kad ćeš dobiti zvuk od 300 eura, hm teško pitanje.
Ima šanse ako se ratosiljaš tog što si kupio i kupiš nešto drugo tipa onaj Denon.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na odgovoru.

Nisu imali Denonov model.

Ma nisam ja neki audiofil ,kvaliteta zvuka mi je ok,nije u tome problem.

Problem je kada god pocnem slusati pesmu,nakon dve minute mi pocne zujanje umesto muzike i moram prestati slusati muziku.

Vidim da mnogi imaju taj problem i sa modelima od drugih firma,jos me je jedan pre 2 godine bio upozorio da mi to moze da se desi ako kupim dac.

Ne bih hteo vratiti proizvod,vec sam im pre ovog vratio liniju jer sam bio nezadovoljan zvukom(ducan je iz beca).

Iskljucio sam iz zida  punjac od laptopa (posto sam malo po netu proguglo i video da mnogi prvo to savjetuju i neke usb izolatore pri takvim problemima) i opet mi se zujanje dogadja.

Zaboravio sam jos da napomenem da mi se zujanje ne dogadja kada dac spojim analogno sa cd plejerom,tada normalno muzika svira,ali samo onda nije dobar zvuk kao preko pca digitalno.

Samo me zanima kako resiti problem sa zujanjem,pa molim tebe i druge za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Tebi u stvari nije problem klasicno zujanje koje moze da potice od napajanja laptopa, vec prekid signala, tj zujanje zameni muziku, nije konstantno zujanje?

 

Pre zamene uredjaja probas umesto asio da koristis wasapi. Rekao si da si instalirao asio drajver, pretpostavlja se da si za output izabrao asio?

Probas dakle prvo da zamenis output za wasapi, probas umesto foobar-a neki drugi player, i javi sta se dogadja.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih htio vratiti taj dac posto moze da mi se to dogodi i s nekim drugim.

U zid je punjac i od laptopa i daca ustekan,jedan do drugog.

Ne znam da li je klasicno zujanje ili ne ,nakon sto stane muzika zujanje zna ici ponekad u ritmu pesme(ne uvek)

pa ne verujem da je bas prekid signala,mozda tesko je to za reci.

Vidim da mnogi imaju s tim problem,na engleskom se taj problem zove ground loop.

U foobaru pod preferences-components-installed components imam asio support

ali nemam pod output format za izabrati asio,kada mi je upaljen dac i izaberem pod playback-output-device-

ds;spdif interface(icon dac async),onda pod output formatom nemogu nista izabrati ,znaci ne mogu klikom ga uopste otvoriti

Link to comment
Share on other sites

Пробај неко линеарно напајање под предподÑтавком да то што кириÑтиш је Ñвич напајање.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zapitaj se samo malo, da je ground loop, valjda bi stalno imao zujanje, a ne malo radi malo ne radi.

Nisam siguran, mislim da se taj problem lako uocava, kada je laptop istekan i radi samo na bateriju, ne bi trebalo da ima zujanja, a to si koliko si rekao probao.

 

Meni nije najjasnije kako ti je povezano sve to, jel se taj problem desava kada koristis slusalice? Ili samo kada koristis digitalni izlaz i spajas sa necim drugim? 

Jer ako radi kada se poveze analogno, onda radi i na slusalicama ok? Problem samo digitalno povezivanje?

Link to comment
Share on other sites

Meni viÅ¡e liÄi na softverski problem. Neku proceduru moguće da nisi odradio kako treba prilikom instalacije drajvera ili sliÄno.

Pogledaj i isprati detaljno šta piše u uputstvu. Skini drajvere sa Nuforce sajta za tvoj uređaj, vidim da postoji i nekakav foobar plugin package.

Dakle, probaj prvo sa deinstalacijom drajvera, ponovo instaliraj po proceduri i podesi foobar kako treba.

 

Možeš i da probaš kako se ponaša na nekom drugom usb portu na istom laptopu (najbolje da nađeš onaj koji je samostalan, tj. ne deli usb controller sa drugim uređajima, wifi, bluetooth i sl.), mada, ja bih svakako prvo proverio drajvere i podesavanja foobara.

Link to comment
Share on other sites

Evo izbriso sam softvere i ponovo ih instaliro,

sada da li sam to dobro sve kako treba izveo ne znam

(moram da priznam da  ovi iz nuforcea nista nisu napisali sta prvo se treba instalirati,sta zadnje,ali sta je tu je)  ,

mislim da su mi se pod components pojavile neke stvari koje nisu pre bile,

pod foo asio dsd i foo asio dsd_x64  mi pise component not loaded ,sada zasto ne znam.

Uglavnom saljem vam slike onoga sta mi je pod components, output i foldere s kojih sam fileove downlodao

(da bi vam slika bila citljiva i veca treba kliknuti na nju i onda ponovo kliknuti view raw image dole levo)

evo jos slike asio (pod preferences) pa ako na nesto od ovog trebam kvacicu staviti ili kliknuti molim da mi se javi

shang tsung nemam drugog pca osim ovog

kada kliknem dole desno spdif usb interface koji je sada na onoj ikonici dolje desno imam supported formats i ja sam kod njih stavio kvacicu na sve, da li je to ok ili trebam to izbrisat, a pod advance (isto pod spdif usb interface) san pod default format odabrao onaj skroz donji 2chanel,32bit,96000hz(studio quality)

kada stavim na tu ikonicu klik pise mi 2icon dac async ,

ne znam cemu 2

Sada cu isprobati muziku ponovo pa javim

Link to comment
Share on other sites

evo ovako slusao sam muziku tako da mi je pod preferences-output-device -ASIO:nuforceusbaudio,

radila mi je normalno 5 minuta i onda sam kliknuo na foobaru na pauzu i na output deviceu stavio ASIO:foo_dsd_asio

i nastavio muziku i onda mi se pojavilo zujanje opet pa sam ugasio i kada sam upalio slusao sam negde 3 ili 4 minute na toj istoj postavci(foo_dsd_asio) i radilo mi je normalno,nakon toga sam vratio device na-ASIO:nuforceusbaudio i evo slusam muziku vec skoro sat vremena bez ikakvih problema(poslusao sam celi album dire straitsa-very best of).

Sada da li je to to i da li cu imati opet problema s tim ne znam.

Molim ako mozete pogledati sta mi je sve pod postavkama (koje su na slikama ) i reci sta mi je ok a sta nije

i ako mi mi mozete reci u cemu je problem bio

Link to comment
Share on other sites

Ovde imaš Nuforce settings-e, nisi naveo koji operativni sistem imaš

https://www.nuforce.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=387:usbaudiosetupmacwindowsandlinux&Itemid=1093

prekontroliši kako je kod tebe.

Default format stavi na 24bit / 96000Hz, a ne na 32 bit kao što si napisao u nekom komentaru iznad. Ako ne slušaš DSD format (pogledaj na google šta je to) ne treba ti DSD plugin.

Kad jednom podesiÅ¡ da radi, ne ÄaÄkaj dalje. UopÅ¡te, pravilo je da kad deinstaliraÅ¡ drajvere to uradiÅ¡ sa nekim softverom koji briÅ¡e i podatke iz registry, onda restart, ponovo instalacija drivera, ponovo restart. Onda podeÅ¡avanja u settings operativnog sistema, pa onda u audio plejeru sa koga sluÅ¡aÅ¡. Uglavnom, ako ti sad radi bez tog zujanja, ne petljaj. Ostaje ti da prilagodiÅ¡ laptop reprodukciji preko usb-a, o tome imaÅ¡ dosta na netu, suviÅ¡e je Å¡iroko za pisanje ovde, kao i podeÅ¡avanje foobara, na primer. Deluje komplikovano ali nije. To ti je kao Å¡timovanje gramofona, moraÅ¡ da se potrudiÅ¡ dok ne namestiÅ¡, posle si miran.

Link to comment
Share on other sites

nemam 24bit ,mogo si to da vidis iz slika gore(default format),imam 16 i 32 bita za birati

evo sta mi se pojavi kada upalim foobar (normalno mi svira)

imam windows 8

Kao sto si rekao necu petljat, posto sad ne zuji ali moram da priznam da mi djeluje nekako koda je jucer bio bolji sound

ova kombinacija je ok za glasnu rok i elektronsku muziku ali za laganu muziku kao sto je leo cohen ili dylan ne ide mi baš

Link to comment
Share on other sites

(gledam na telefonu, izvini ako gresim)

 

Opa Striko,postignuti odredjeni rezultati u vashe preduzece.Koriste se smartifonske gedze.Da niste ovog mladica doveli na chelo od preduzece

 

0.jpg

 

Nego ja lichno mislim da je problem u napajanju :beer.Evo kod Strika nema tih problema,jer se on uredno napaja(ni pesak iz bubreg ni problem sa zujanje,pishtkenje i sl.).Ako chujesh kratkotrajno zujanje u visokotoncima slushalica kada se lift u zgradi pokrene to su ti problemi sa ovim Strujom.Ako nemash lift,ili zgradu morash nabaviti i jedno i drugo zbog radi testiranje,ali je preporuka da se ovih dana uzdrzish od kritichnog (testiranje).

Link to comment
Share on other sites

Ćufi, ne priÄaj nikome, kupio i ja pametan telefon. Nije od preduzeće, ono se gasi, prodaju sve ubrzano, za neki dan striko na street. Pa, reko, da uzmem si jedan primerak neÄeg inteligentnog, možda mi da neki savet ta inteligencija.

Nije struja no sistem, apropo teme. A i Å¡ire.

Link to comment
Share on other sites

Kolko ja znam sacd su u dsd formatu ,njih nemam,to mi se pojavi kod bilo kojeg otvaranja foobara bilo da se radi o flacu ili apeu ,..

di si video da imam drajvere za 64bitni windows na kojoj slici(oprosti ali ne kuzim se bas)?

mozda si u pravu posto mi je u foobarovom components folderu ovo

sta bi trebao sada napraviti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...