Jump to content


Hi-fi u automobilu


markodl

Recommended Posts

Zdravo svima,

Vec neko vreme razmisljam o sledecem: da li je moguce (tj. postoji li nesto tako i za kolike novce) da u automobi stavim neki sistem koji ce svirati, barem priblizno kao hi-fi system? Pri tom, ne mislim na ozvucenje od xXxX vati (na kome se, cini mi se, insistira kada je u pitanju car audio). Razumem da ne mogu da ocekujem pozornicu u autu, ali bih voleo da imam srednje I visoke tonove priblizno kao kod kuce (dakle, prvenstveno me interesuju boja i "debljina" tonova).

Takodje, mozete li da mi preporucite nekoga kod nas ko bi mogao da mi, profi, uradi ovako nesto?

Unapred se zahvaljujem na odgovorima

PS Razmisljao sam o ideju nekih dobrih slusalica I dobrog portable plejera ali sam zakljucio da ova ideja nije ni bezbedna, a verovatno, ni u skladu sa zakonom nam. :D

Link to comment
Share on other sites

 da li je moguce (tj. postoji li nesto tako i za kolike novce) da u automobi stavim neki sistem koji ce svirati, barem priblizno kao hi-fi system?

Takodje, mozete li da mi preporucite nekoga kod nas ko bi mogao da mi, profi, uradi ovako nesto?

 

O kom se automobilu radi?

odakle si?

Link to comment
Share on other sites

U automobilu moze da svira bolje nego u kuci zbog manjeg i odlicno dampiranog prostora

 

QQ nama... Da, stakla baÅ¡ fino dampiraju i apsorbuju refleksije  :heat

 

Ovo je u rangu sa 

 

Veruj mi zvuk je toliko bolji da mi je draže da slušam muziku na JPlay-u sa prekidima, nego bez JPlay-a.

 

:klanjanje

Link to comment
Share on other sites

U automobilu moze da svira bolje nego u kuci zbog manjeg i odlicno dampiranog prostora. obratite se Dynablasteru, sigurno ce imati neku ideju a na KP imate gomilu auto pojacala za mizeriju para.

Apsolutno tacno  :thumbsup2  

Kao razlog za ovu tvrdnju bih dodao jos i bateriju (akumulator) tj. ujednacen kvalitet struje. Pored ugodjene amplifikacije i zvucnika prema zadatom i ogranicenom prostoru, dobra akustika je glavni razlog dobrog zvuka, cak i sa staklima koja iako jesu simetricna (makar ova bocna) ipak nisu paralelna (stojeci talasi), osim ako pricamo o Ladi iz '73.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno tacno  :thumbsup2  

 

...dobra akustika je glavni razlog dobrog zvuka, cak i sa staklima koja iako jesu simetricna (makar ova bocna) ipak nisu paralelna (stojeci talasi), osim ako pricamo o Ladi iz '73.

 

Ovo mora da je skrivena kamera. Kaži mi da se Å¡aliÅ¡, molim te  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Milos je mlad i bez iskustva u auto ozvucenju. A zeljan podbadanja drugih pa je razumljiv njegov post. A sem toga mene ne podnosi jer sam rekao da je Stonov advokat.

 

Ukratko, nikad necete napraviti tako savrsen akusticki prostor u kuci kao sto je najobicniji auto. Najveci problem imaju auti kojima je iza zadnejg sedista lim a ne mek materijal. Ozvucio sam gomile auta pre 15-20 godina i znam sta pricam i ne pricam napamet

Link to comment
Share on other sites

Nemoj samo da se zaletis ka Meridian-u.Uz sav fenseraj koji ide sa dodatnom meridian muzikom u kuminom džipicu(evoque) fabriÄka muzika iz Pasata zvuÄi tri puta bolje...a bila su mi oÄekivanja da ću da padnem u nesves'.oprez dakle,nije zlato sve sto sija.

Ps.vozim auto niže klase sa fabriÄkom muzikom(reno klio),ali loÅ¡a produkcija i snimci zvuÄe sjajno ,da poželis kući takav zabavljacki ton.To je velika mana viÅ¡oj klasi uredjaja,otkrivaju trash produkciju na najgori mogući naÄin dok u kolima na istim snimcima uživas.

Link to comment
Share on other sites

U automobilu moze da svira bolje nego u kuci zbog manjeg i odlicno dampiranog prostora. o

 

Ово је највећа глупоÑÑ‚ коју Ñам могао да прочитам поÑле "МанифеÑта КП-е".

 

A sem toga mene ne podnosi jer sam rekao da je Stonov advokat.

 

Милош није мој адвокат а и није ми ни потребан, ми који волимо/гајимо мачке Ñе Ñами бранимо.

 

 

 Radi se o Tuaregu

 

Можда ово помогне:

 

http://www.jimellisvwparts.com/showAssembly.aspx?ukey_assembly=736995&ukey_make=1066&ukey_model=15578

 

http://www.jimellisvwparts.com/showAssembly.aspx?ukey_assembly=741618&ukey_make=1066&ukey_model=15578

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ово је највећа глупоÑÑ‚ коју Ñам могао да прочитам поÑле "МанифеÑта КП-е".

 

 

Милош није мој адвокат а и није ми ни потребан, ми који волимо/гајимо мачке Ñе Ñами бранимо.

Manifest KP pretstavlja jedno od najuticajnijih politickih opisa jednog rezima sa pravcima delovanja. Samo Vama je to glupost!

 

Sto se niste branili kad ste zavrnuli forumasa pa Vas prozivali a kao nije Vam radio internet.

 

I na kraju, ne skrecite pokretaca teme sa pravog puta jer ce od Vas pokupiti samo pogresne informacije.

Link to comment
Share on other sites

markodl, evo par saveta za ozvucenje:

- ne koristite pojacalo iz auto-cd-a

- stavite odvojena pojacala za satelite i woofer

- stavite obavezno poofer bar jedan farad

- vucite samo jedan interkonet sa trostrukim sirmom do pojacala u prtljazniku. necete imati mogucnost podesavanja prednjih i zadnjih zvucnika na cd-u ali cete imati cist zvuk bez smetnji. Ako ipak budete vukli 2 spojite jedan uz drugi celom duzinom do pojacala.

- Koristite woofer u cevi jer daje mnogo lepsi bas od drugih varijanti. Tu preporucujem iskljucivo JBL. Svi ostali (Pioneer, Magnat, Pyle, Blaupunkt...) nisu prici zvuku JBL-a. I najjeftiniji CT300 ce odlicno raditi

- Satelite obavezno uzmite komponent sistem

- ako ipak zelite nekog da Vam odradi obratite se Dynablasteru

 

edit: ako budete imali smetnju, ja sam nekad vukao masu sa pojacala na sasiju cd-a i tako resio problem

Link to comment
Share on other sites

Manifest KP pretstavlja jedno od najuticajnijih politickih opisa jednog rezima sa pravcima delovanja. Samo Vama je to glupost!

 

Ðе треÑи кавез без преке потребе.

 

Моје информације Ñу тачне јер Ñам бар двадеÑетак аутомобила радио и знам Ñве проблеме око тога.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vam svima na odgovorima i u tome sto pokusavate da mi pomognete!

Sondek: fabricko ozuvcenje u passatu B6 meni je super i meni je super i ne bih ga menjao (slusao sam ga par desetina puta). Ipak, u novom Tuaregu je fabricko ozvucenje, iz nekog razloga, dosta losije od onog u passatu!

 

Ston Cold: hvala na ideji, ali ipak trazim majstora koji bi mi uradio ovako nesto dobro, kvalitetno i profi.

 

Impuls: zahvlajujem se na jako detaljnim savetima! Ipak, s obzirom da je auto gotovo nov (star je godinu i po), ipak bih se pre obratio nekom strucnom i nista ne bih sam petljao. Takodje, mislim da bi moguci problem mogao da bude to sto auto nema montazni radio vec integrisani (koji se ne moze menjati, vec je u navigaciji). S obzirom na ovo, a i to sto nemam pojma gde bi i kako stavljao pojacalo - niti koliko zvucnika mi treba etc. bolje da se obratim dynablasteru.

 

Ima li jos neko neki predlog za nekoga/neku firmu kojoj bih mogao da se obratim?

Link to comment
Share on other sites

Ston Cold: hvala na ideji, ali ipak trazim majstora koji bi mi uradio ovako nesto dobro, kvalitetno i profi.

 

Ðеочекуј ништа квалитетно за мало пара и у кратком временÑком периоду уградње.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako vec imas takav ozbiljan auto, steta je da karabudzis bilo sta od aftermarket varijanti (eventualno head-unit u vidu nekog double DIN DVD-a).

Potrazi bolje neki od jacih fabrickih paketa i ubaci ga (ukoliko je u ovom standardna muzika losa) ili pogledaj na JBL sajtu njihov MS-8 procesor i pojacala i zvucnike koji idu uz njega, a predvidjeni su za upgrade fabricke muzike i imaju sve potrebne konektore za to . . . 

Link to comment
Share on other sites

Ako vec imas takav ozbiljan auto, steta je da karabudzis bilo sta od aftermarket varijanti (eventualno head-unit u vidu nekog double DIN DVD-a).

Potrazi bolje neki od jacih fabrickih paketa i ubaci ga (ukoliko je u ovom standardna muzika losa) ili pogledaj na JBL sajtu njihov MS-8 procesor i pojacala i zvucnike koji idu uz njega, a predvidjeni su za upgrade fabricke muzike i imaju sve potrebne konektore za to . . . 

 

Тачно тако   :thumbsup2 нешто Ñлично показах у #12

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Potrazi bolje neki od jacih fabrickih paketa i ubaci ga  

Hvala na savetu - to je bila i moja ideja.. Medjutim, iako postoji varijanta da se doplati za Dynaudio u tuaregu - to je moguce samo kada se auto narucuje. A kada smo narucivali, tata je mislio da mu to nije potrebno - pa se sada jede...

 

Kada smo radili alarm na (negde na Vozdovcu, ne znam kako se zove firma), cuo sam da covek radi i ozvucenje. A, alarm je uradio toliko profi (skidao tapacire sa vrata pa vukao tu kablove i sta sve ne) da mi je palo na pamet da bi kod nas neko mogao da nam uradi i ozvucenje. Ali, nista nisam cuo o njegovom radu na ozvucenjima - a za alaerme je imao odlicne reference.

 

Ne bih za ozvucenje platio bilo kome zato sto to smatram jako delikatnim, a takodje smatram i da necu biti zadovoljan sa 90% onoga sto bi mi ponudili. Iz tog razloga, pitam za nekoga ko bi mogao da mi ovo uradio kako treba - ne bih stavljao bazuku u gepek etc.. Samo zelim da mi neko napravi bolji zvuk od ovoga sto vec imam (po mogucnosti da se nista ne vidi da je radjeno). 

Sto se tice cifre - planirali smo negde do 2k eura. Mislite li da bi to moglo da bude ok, ili da se manem corava posla?

 

Mozda ova JBL varijanta ne bi bila losa... Ali opet bi mi bio potreban da mi neko to uradi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice cifre - planirali smo negde do 2k eura. Mislite li da bi to moglo da bude ok, ili da se manem corava posla?

 

Ðаручи ово: http://www.ioffer.com/i/dynaudio-car-speakers-vw-touareg-speaker-amp-sub-566236488 а за уградњу отом потом.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kao kod naseg zajednickog prijatelja u full Tiguan-u....ne volem Dynaudio,al "ubiva"!

 

ЈеÑ' вала Ñвира за Ñе паре  :thumbsup2 Ð¼Ð¸Ð»Ð¸Ð½Ð° возити Ñе и Ñлушати и још аутоматик  :bounce

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...