Jump to content


Hi-fi u automobilu


markodl

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Tek sad videh temu :razz:

 

Sad jel moze da svira bolje u autu nego u kuci, zavisi i od para i od ukusa, ali reci da moze da svira bolje nego u sobi nije tacno.

Postoje vrhunski setupovi od sta znam 20000+ evra koji mogu da se takmice sa zvukom u sobi, ali ne u svim aspektima, isto vazi i za soba vs kola, radost je jednaka, ali drugacije kakvoce, meni je super obaska :)

 

Dobra auto instalacija traje dugo, tako da ako mislis da to svira kako treba kupi jos jedan auto :lol:

Link to comment
Share on other sites

Meni su najgore one varijante sa milion zvuÄnika i pojaÄala, sa kojekakvih tuning takmiÄenja, gde pokazuju kao "zvuÄni pritisak" gasi sveće u unutraÅ¡njosti vozila, ali je zato kvalitet najdnodna. Kako treba Äuje se samo tuc tuc tuc, a kvalitet zvuka je u rangu umetnikog kvaliteta tuc tuc muzike.

 

Lako je nabudžiti 25kg pojaÄala, 12-14 raznih zvuÄnika i 4 sub-a. Ali da se u kolima Äuje približno lepo bar tako kako u sobi svira bolja mini linija Denon-a, Onkyo-a ili Yamahe, ja joÅ¡ nisam Äuo. ...nije mi baÅ¡ jasno zaÅ¡to je to tako?!?

Link to comment
Share on other sites

E moraću jednom kada baÅ¡ budem dokon, da odnesem ovu Yamahu iz spavaće sobe u kola i da vidim kako se to Äuje u kolima. U sobi radi sasvim korektno, mnogo bolje nego skuplji car sistemi. Eto, da utvrdim da akustika baÅ¡ toliko kvari ugoÄ‘aj.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...