Jump to content


AVR preporuka


johanes

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Potrebna mi je pomoć oko izbora jednog od ponuđenih AV risivera:

 

1. Pioneer VSX-923

2. Yamaha RX-V675

3. Onkyo TX-NR626

4. Denon AVR-2113

 

OÄekujem subjektivne preporuke i miÅ¡ljenja svih onih koji poseduju ili su imali neki kontakt sa navedenim ureÄ‘ajima, jer su po karakteristikama sliÄni a nisam baÅ¡ viÄan njihovom adekvatnom tumaÄenju. Prvenstvena namena je povezivanje sa TV-om i raÄunarom, za sluÅ¡anje muzike i gledanje filmova. PoÅ¡to krećem od nule (klasiÄan poÄetnik), zamolio bih i za preporuku odgovarajućih zvuÄnika u stereo varijanti za poÄetak, sa kasnijim prelaskom na neku surround varijantu.

 

Unapred zahvaljujem.

 

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je razlog odsustva bilo kakvih komentara naÄin na koji sam postavio pitanje, pa ću pokuÅ¡ati da ga preformuliÅ¡em:

 

Potrebna mi je pomoć oko izbora jednog od ponuđenih AV risivera:

 

  1. NikadÄuo WV-974138
  2. NikoÄuo BMW-365432
  3. SamojaÄuo TDI-987633
  4. Alsampametan ZZ-TOP777

 

Kako sam video risiver 1 ima trostruku balansiranu vezu i daje 134,55 W na 23,11 Ω sa rasponom od -22,45 HZ do 25677 Hz. Risiveri 2 i 4 su vrlo sliÄni, s tim Å¡to je razlika u damping faktoru (za risiver 2 je 1224, a za risiver 4 je 8667) neznatna. Risiver 3 ima samo jednu bitnu prednost, a to je pritisak dinamiÄkog odziva od 1,66 dB/W/m/Km na sat.

Definicija zvuka mi je vrlo bitna jer imam apsolutni sluh pa mogu da Äujem kada violinista na trećoj poziciji u drugom redu desno od dirigenta okreće list svoje partiture u toku koncerta. Nemojte se ustruÄavati da koristite struÄne izraze i termine jer imam tri doktorata – iz akustike, fizike i elektronike. Risiver ću rashlaÄ‘ivati teÄnim helijumom sa namerom Å¡to većeg smanjenja elektriÄnog otpora i intergalaktiÄkog Å¡uma, u cilju dobijanja Å¡to boljih zvuÄnih performansi.

 

Unapred zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...