Jump to content


Biciklizam


Mingus,Mingus

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 25.6.2023. at 9:44, sondek said:

Ajao, kakve makine ...ne daj boze da probam tako nesto, moracu da kupim. Drzim se ja mog Brave Merida traktora, sa njome vozaj sa sledecom pesmom na pameti:

"S Meridom u sumu

i po drumu,

Imaj to na umu,

za te novce dobro da ima i gumu" 🤣

 

Naravno. Zato ja imam 2 komada. Trekking i MTB 29. Za specijalke makine nisam. Jesam ih vozio. To je za mlade momke, koji drze prosek preko 30km/h. Takva je i konfiguracija samog bajsa. Tu nema greske. Svojevremeno kada sam kupio hibrid bajs, koji sam prodao najboljem drugaru. Kupio sam od momka iz SU, koji ga je izneo iz sobe. Visok 200 cm, jednom recju sajla. I kaze on meni, ja cutim i slusam. Prosek mu je uvek preko 30-32km/h. Ja kupio bajs i pravac Vrsac. Kratko sam ga vozio, hibrid je tezak, jako tvrd. Zato sam posle kupio oba C dale, trekking i MTB 29.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, nesone said:

@Sten

Prelep bajs.

Tnx.

Nije 'Dale, ali ja sam prezadovoljan od prvog trena ka sam sjeo na njega. Još nepodešenog zaprvo.

Iako, Ghost više ne radi cestovnjake, niti je ikad imao neki renome u tom segmentu. Valjda su htjeli pokazati da mogu. Nisam vidio da su imali jači model od toga, iako ne patim na to, najviše me privukla mala težina - 7kg u toj veličini, a i cijena je bila jako dobra 😎

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, nesone said:

... Za specijalke makine nisam. Jesam ih vozio. To je za mlade momke, koji drze prosek preko 30km/h...

Pa ako dovoljno voziš tokom sezone, obično ti prosjek i bude (barem kad sezona uzme maha pa do kraja) cca. 30km/h :D Imam neke poznanike koji voze puno više od mene, neki imaju i koju godinu više, i prosjek im je 30-32km/h. U biti nije vezano za godine, i isto tako, to je još uvijek daleko od nekih pro-brzina.

Pošto već spadam u kategoriju veterana, ali prosjek je još uvijek 28km/h (to mi je neki target već godinama), ja prezadovoljan. Kad definitivno padne ispod 27 onda sam si rekao da je kraj priče, jer mi više ne bi imalo smisla.

Link to comment
Share on other sites

Sediste je brutalno. Debljina koze je 5 mm, koja je obradjena u njihovoj fabrici. Federi su masivni. Namerno sam uzeo ovaj model sa federima, ima i bez njih. Sve je rucni rad. Samo sediste je 860 grama. Cak su mi i pertle poslali u vise boja.  Vrh. Iziskuje negu. Poslali su vrhunsku mast, sa kojom se maze od ispod u debljem sloju. 
Cak su poslali i krpu za poliranje gornjeg sloja sedista sa kljucem, kojim se doteze koza. Kada je potrebno. Od gore se maze istom mascu, ostoji vise sati i onda se ispolira do sjaja.    Tako se radi, dok se ne usvira, nas zargon. Tkzv break in sedista. Potebno je vise stotina km da se sediste razradi po sedalnim kostima vozaca. I onda se sa vremena i vreme, maze, u najtanjem sloju, i istom krpom polira. I onda ne postoji bolje sediste...... Ljudi su vozili vise hiljada km bez problema.  Garancija je 10 godina. Moze po kisi da se vozi bez problema.

Ima vise modela, u zavisnosti od pedaliranja, koji ugao sedenja itd. Ovo je za ugao 60 stepeni, koji meni odlicno odgovara.

Topla preporuka.

 

Link to comment
Share on other sites

Postoje stepenice od skoro hale Milenijum do katolicke ckvice.   Tu se i trci stepenica. Neki dan je bila trka.

E sada, tu momci pod punim gasom idu downhill preko stepenica. Ja sam se uplasio kada sam video, pun gas. To je za  dr. put. To je samoubistvo voznja, gledao sam vise puta. Skokovi od 3-5 metara. Imaju bajsove vrh i svi su po 65 kg max.

Dobrodosli u Vrsac.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Uh, ta man'te sondeka...taj se upravo na pogresno brdo zalud popeo racunajuci da je svako brdo neka precica ...kad ono medjutim. ajmo polako nazad, sve sa sosom po zalasku sunca, prava romantika 🤣🤣🤣

IMG-5180718c63404166122bae00486cea0d-V.jpg

Fruška Gora i Panonsko more. Dobitna kombinacija. Uživajte i lepo natenane se odmorite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...