Jump to content


Biciklizam


Mingus,Mingus

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koliko ima fanova...

Veoma me zainteresovala bicikla bez menjaca Big Shot zivim na ravnom terenu i mislim da je pogodna...

 

http://planetbike.rs/2013/06/bigshot-bike-fixie-2/

http://www.totalbike.rs/novost/big-shot-single-speed-fixie-bicikle-novo-u-ponudi

Za vožnju „šustera“ je retko kome nepotrebno izvesno (pa i duže) vreme za svakodnevnu vožnju... Bilo ravno, pa Äak i staza samo za to (kružna)... Mada, uživanje jeste izvesno...

Updateâ‚: Detaljnijim Äitanjem jedne od stranica vidim da i nije Å¡uster u punom smislu te reÄi, tj. da postoji izbor. Time moj „prigovor“ gubi na snazi u sluÄaju kada postoji frajlauf... U svakom sluÄaju zanimljivo...

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam citao po nekim biciklistickim forumima, te bicikle (skupo) prodaju, dizajn, boje, i hype, tj. trenutna moda.

 

 

Kvalitet izrade je navodno los i preskupi su za to sto jesu - relativno velike pare se daju za gvozdeni ram bez ikakve opreme.

 

 

Idealno da proizvodjac jeftini hardver skupo proda na zvaku:

 

...sinonim za individualnost, originalnost,..

 

...Glavni razlog izbora ÄeliÄnog rama za ovakav bicikl je njegov IZGLED – DIZAJN! Cevi rama proizvedenog od aluminijuma su neÅ¡to „deblje“ (na izgled) Å¡to bi naruÅ¡ilo izgled, dizajn, sklad tj. vitkost…

 

 

 

 

Mislim da i stari dobri Poni sasvim zadovoljava vecinu hipsterskih zahteva...

 

gvozden je, nema brzine, a i sa njim ce vozac biti idividualan i originalan! :)

 

 

12323957_IMG_1983.jpg

 

...Ili ovaj Rog u lepoj crvenoj boji:

 

12248256_2014-03-18-15.43.30.jpg

Link to comment
Share on other sites

Individualnost i originalnost, koju Big Shot zeli da proda, se ne kupuje. ;)

 

 

 

Ako Poni ne odgovara... :D za male pare, 30-40 eur, kupis neki matori gvozdeni bicikl, rastavis ga, skines suvisne delove u vidu zvonca, fara i dinama, blatobrana i sl.

 

...ako mora ofarbas ga u sarene boje, eventualno dodas neki fensiji detalj, lepse sediste, itd, i to ti je to - dobijes fensi "Big Shot" "fiksi" za delic cene...

 

https://www.kupujemprodajem.com/rog-ljubljana-12314610-oglas.htm?filter_id=1682

 

https://www.kupujemprodajem.com/rog-oldtajmer-28-col-12079723-oglas.htm?filter_id=1682

 

12314610_IMG_20140421_134652_788.jpg

 

12079723_20140413_114226.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izašao je skoro neki film gde Robin iz poslednjeg Betmena vozi fiksi kao kurir u Njujorku. Svakako deluje interesantno.

 

Å to se tiÄe vožnje redovnog, obiÄnog bajsa, da, ceo dan svaki dan, sunce, kiÅ¡a, sneg, sve sam probao. Moja verna maÅ¡ina je doduÅ¡e već dve nedelje u Futogu, beÅ¡e neka žurka na koju sam otiÅ¡ao bajsom a nisam posle mogao njime da se vratim...  :blah

Link to comment
Share on other sites

Ja vozim bicikl kada imam vremena, rekreativno, amaterski, zbog kondicije, a i zdravlja.
Prelazim oko 10km dnevno poslednjih dana, ali lagano, jer nisam vozio cele zime.
Kada se povrati kondicija, prelaze se i malo veće relacije, 20-30km dnevno.
Meni izuzetno prija, a ima i dobrih terena ovde gde ja živim, zaista je uživanje voziti kroz prirodu!
 

Link to comment
Share on other sites

Obozavam obilazak telepskih sokaka biciklom do Dunava u pratnji mojih juniora,pravi smo kaprijolo manekeni.Ujedno najbolji nacin da se upozna grad.Fascinantni su mi sumski drajveri preko reke po gori,za to ipak nemam kondicije a ni bajk.Evo i malo prikladne literature jednog poznatog bicikliste  http://www.mvinfo.hr/izdvojeno-kritike-opsirnije.php?ppar=4257

Link to comment
Share on other sites

.Ujedno najbolji nacin da se upozna grad.

 

Kad sam pre tri godine doÅ¡ao u NS, prvi dan sam iÅ¡ao peÅ¡ke, sutradan seo na prvi bus za ZR, javio se mojima, pravac u garažu po bajs, montirao bisage i preterao makinu. Za novi grad toÄkovi su zakon! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Posao mi je takav da svakodnevno upoznajem ljude koji doseljavaju u NS,svakom to preporucim uz kartu naravno.Danas bas upoznah jednog Sarajliju koji je od februara na svojoj Nakamuri vec zavidno upoznao grad.Pesice i bajk su ustvari jedini pravi nacini da upoznas grad.I kad odes negde turisticki prava je stvar iznajmiti bajk.Kad sam bio u Rimu izvozah se bas lepo po okolini Vila Borgeze za samo sat vremena.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ima fanova...

Veoma me zainteresovala bicikla bez menjaca Big Shot zivim na ravnom terenu i mislim da je pogodna...

 

http://planetbike.rs/2013/06/bigshot-bike-fixie-2/

http://www.totalbike.rs/novost/big-shot-single-speed-fixie-bicikle-novo-u-ponudi

 

Preskupo i preteško. Svojevremeno mi je pasionirani biciklista kao najbolje rešenje naveo kupovinu ozbiljnijeg polovnog bicikla sa aluminijumskim ramom, koji bi verovatno bio upola lakši od te skalamerije. Za te novce bi mogao da biraš.

Link to comment
Share on other sites

Uvukao stomak (vidi se po tome sto mu se zacrveneo vrat), ruke nazad (drzi gajbicu sa pivom). C,c,c...

Kolega djape48 je clan biciklistickog foruma, meni je puno pomogao savetima kad sam pre nekog vremena kupovao bicikl. Hvala djape. Kupio Bulls Street Flyer, trekking masina, 28", lagana, povozita. Stvarno sam zadovoljan.

I tako, poceo da vozikam, po malo, kontrolisano, obzirom da sam zardjao. Super stvar! Evo otkad su ove kise i ne moze da se vozi (rekreativno) bas mi fali, uf kako mi se vozi sad...

Link to comment
Share on other sites

Å to se kaže - toplo preporuÄujem.

Odvoji neko vreme za prouÄavanje teme, koji bajk ti treba, kakav, zaÅ¡to, gde voziÅ¡, koliko... Većina se zaleti za mountain bike a za vožnju po asfaltu i ostalim ureÄ‘enim veÅ¡taÄkim podlogama brdski bicikl sa Å¡irokim gumama je bzvz, tj. puno bolji je trekking sa tankim slip 28-cama.

Najvažnija stvar je prava veliÄina rama, tu se mora obaviti pažljivo merenje jer džaba model i oprema ako veliÄina rama nije OK.

Link to comment
Share on other sites

Evo otkad su ove kise i ne moze da se vozi (rekreativno)

 

Studentska kišna bajk situacija:

 

Pre skoro dve godine, ispitni rok u jeku, marljivo snimam neku kasetu i ne kontam da kasnim na usmeni. Pogledam kroz prozor, kiÅ¡a... PeÅ¡ke nema teorije da stignem sa SajmiÅ¡ta do faksa, a GSP prezirem na ćelijskom nivou. Tog dana lift su majstori popravljali, Marfijev zakon, jelte, a ja na 5-om spratu. 

U mali ranÄić pakujem majicu, bermude i peÅ¡kirić, oblaÄim samo neki Å¡orts, ranac na leÄ‘a pa preko celog sebe mambo-džambo vijetnamku (drug je ostavio a inaÄe je King Kong size), bajk na rame pa pjehe do prizemlja.

 

Napolju monsun, niÄ‘e peÅ¡aka a Äak i kola se parkiraju, valjda im opasno da voze po takvom vremenu pa će saÄekati da proÄ‘e taj udarni talas (pametno).

K'o manijak verglam bajs sredinom puta (jer se sva voda sliva uz ivice), ne koÄim jer ako mi blokira toÄak ima da me nema, sva sreća konstantno hvatam  zeleni talas... Stižem na faks, parkiram se, ulazim onako sav natopljen, u 5x većoj vijetnamci, portir me gleda i ne veruje, zaustavlja me i pita: kuda? Kako kuda, pa na ispit! Au, pa srećno...

 

U vc-u se presvlaÄim, odnosim sve mokro u Äitaonicu i kaÄim na Äiviluk da se cedi pa pravac na usmeni (tj, bila su dva, matematiÄke metode 1 i metode 2). Profesorica ispituje, ja odgovaram, joÅ¡ me neÅ¡to pita pa onako usput: 

-A zaÅ¡to ste tako oznojani i mokri, jeste li žurili? 

-Ma jok, došao bajsom...

-Kolega, po OVOM vremenu?

-Da, sa SajmiÅ¡ta, opuÅ¡teno... 

-Kolega, možete svima reći da ste položili obe metode u jednom danu, dajte index  da piÅ¡emo dve 6-ice.

-Aaaaaaaa, nemam index, mislim imam ga ali ne znam gde je, nekome sam dao da mi upiše neku ocenu pa ga nisam uzeo nazad.

-Nema problema, proći će na službi a vi dođite u kancelariju ovih dana da upišemo. (trebalo mi je dobrih 6 meseci da se nakanim da odem)

 

Vraćao sam se po kiÅ¡i, ali nisam žurio, grad prazan a kiÅ¡a pljuÅ¡ti, uživao sam, milina. Nedelju dana sam vukao neku kijavicu a sinusi mi natekli kao žile na vratu onih rvaÄa glumaca iz WWE... A bajs nikad Äistiji, skinuo monsun pažljivo negovanu prljavÅ¡tinu.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Na moto-sajmu u martu je bio Å¡tand sa ovim "fixie" bajsovima. Domaćini su bili izuzetno ljubazni, verovatno im je bilo dosadno jer su ljudi doÅ¡li da gledaju R praćke od 1000 kubika a ne hipsterske bajsove. Stekao sam utisak da ih izlagaÄi sami proizvode, ali možda nisam dobro razumeo. Probao sam fiksi oko hale. Ostavio je dobar utisak. NeobiÄno je da su pedale kruto vezane sa pogonskim toÄkom, Å¡to znaÄi da moraÅ¡ da ih vrtiÅ¡ Äak i nizbrdo (Å¡to je nesumnjivo dobro za kondiciju).

 

z-frame-fixie-concept-by-jeongche-yoon1.

 

InaÄe sam hejter bajsova sa 18 ili 24 brzina - dovoljno bi mi bilo i 5-6, ne znam zaÅ¡to ti menjaÄi moraju da budu toliko komplikovani i nepouzdani. Dopada mi se fiksi, koncept je simpatiÄan, u dobrom smeru razmiÅ¡ljaju. Za ravno je sasvim OK, ali za uzbrdo-nizbrdo nisam siguran - to Äudo Äak ni koÄnice nema!!! A da su lepi - lepi su  :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Ja na mom imam 7 brzina, a koristim dve, 3-ća za pokret pa skok u 5-u za vožnju. InaÄe je menjaÄ jako interesantan jer nema ono ÄudoviÅ¡te sa gomilom lanÄanika, već radi neku magiju sa samo jednim lanÄanikom na zadnjoj osovini. Kad ga doteram iz Futoga slikaću da vidite. Isto nisam ljubitelj planiskih bajkova, volim gradsku ful opremu, blatobrani, svetla napred i pozadi, pak treger, zvonce, trubica ala Maksimilijan maratonci...

Link to comment
Share on other sites

Bio sam do pre 4 godine ponosni vlasnik fenomenalnog bicikla Biomega Copenhagen http://www.cyclingactive.com/bikesgear/biomega-copenhagen-first-ride dok mi ga nazalost nisu ukrali iz garaze u stamenoj zgradi na Vozdovcu gde sam tada stanovao. Koliko je bio poseban, ide u prilog da je lopov obio ulazna vrata zgrade i podrumska vrata i na sve to isekao sigurnosni lanac kojim je bio vezan u garazi pored najnovijeg mercedesa, a pri tom je i sigurnosna kamera sve snimila sto mi do dan danas nije pomoglo da preko policije nadjem svog ljubimca. 

Biomega je Danska firma neuporedivo naprednog stila, dizajna i tehnologije. Kada bi ga vozio gradom, koji se na nasim prostorima nevidja,  vecito su me zaustavljali i zapitkivali za bicikl koji je ljude plenio svojom lepotom i zbunjivao time sto neposeduje lanac, zapravo ovaj bicikl ima kardanski prenos i integrisan Shimanov Nexus menjac (za promenu brzine na ovom biciklu u kombinaciji sa kardanskim menjacem da bi se promenila brzina nije potrebno da bicikl bude u pokretu) sto ga cini idealnim City bikom. Prednosti siu razne, izmedju ostalog nemoze da se desi da se nogavice uprljaju ili ne daj Boze zapetljaju u lanac koga ovde nema. Kvalitet izrade je na visokom nivou, nevidljivi varovi, instalacije koje prolaze kroz ram, spomenuti menjac koji funkcionise kao svajcarski sat i kardanski prenos koji nema sanse da preskoci i koji pokrece bicikl veoma efikasno. Sve u svemu bicikl nema nepotrebnih stvari na sebi i uz redovno odrzavanje minimalne su sanse da se nesto pokvari. Jednom recju FENOMENALNO.

U potrazi za adekvatnim servisom otisao sam u biciklisticki klub Avala gde naleteh na imenjaka i prezimenjaka koji je odusevljen prihvatio da ga odrzava po prihvatljivoj ceni, koji mi je ispricao da se susretao 60-tih godina sa kardanskim biciklom Madjarske proizvodnje koji je imao svega 3 brzine i koji je bio uzasno spor, za razliku od ovog koji poseduje 18 (na rucici na desnoj strani volnana birac brzina ima 6 pozicija) i koji je izuzetno efikasan i koji je bio sposoban uz inteligentnu voznju da savlada skoro sve uzbrdice brdovitog Beograda.

Pozdrav svim ljubiteljima, evo zanimljivog spota kompanije BIOMEGA u kojem je pored ostalih modela koje proizvode glavna uloga model Biomega Copenhagen u akciji kroz grad.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jg92qCwI5s4

Link to comment
Share on other sites

Meni su tako zamalo digli bajs, skoro su presekli lanac ali su iz nepoznatih razloga odustali. Od tog incidenta bajs držim u stanu, na terasi pod ceradom kad se ne koristi ili u predsoblju. Nezgodno jeste ali je bolje od "biciklane" u podrumu zgrade. 

 

Å teta za dobar bajs, to sa kardanom deluje interesantno...  :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...