Jump to content


najjeftinije tweakovanje cd playera


surferlola

Recommended Posts

 
citao sam neke stare teme na forumu i vidim siljke ispod cd plejera. setih se da imam nekoliko mesinganih, preostalih od zv. stalaka.
postupak je krajnje jednostavan. zalepio sam matice super-lepkom (videcemo koliko ce izdrzati) za donju plocu plejera, vodeci racuna da zbog bolje stabilnosti, budu postavljene u jednakostranican trougao. fabricke nozice nisam skidao, sto bih se mucio. ;-)
 
cini mi se da je zvuk sad nesto detaljniji i prirodniji. razlike su diskretne, ali s obzirom na ulaganje, zadovoljan sam. predstoji sad malo pomnije slusanje pa javim utiske, ako nekog zanima. 

post-11691-0-53792700-1398270176_thumb.j

post-11691-0-33945300-1398270207_thumb.j

post-11691-0-08562900-1398270228_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

OkaÄiti ga na niti koje mogu da izdrže cd-plejer + ploÄu od granita na njemu....

 

 

Ne bih da citiram sebe, ali setio sam se Dali-ja (slikara) i njegovog potencijalnog sna o jeftinom tvikovanju cd-a sa nitima na kojima visi cd koji se probija iz membrane(jajeta) ( koja je prethodno kvarila zvuk  )...

Link to comment
Share on other sites

sta bi se time dobilo?

Isto ako pogledaÅ¡ stare teme o tweakovanju, videćeÅ¡ da se pridaje priliÄna važnost umrtvljavanju kućiÅ¡ta, pa se to radi iznutra, masivnim materijalima za popunjavanje.

 

Nisu džabe stari Sony ES plejeri rađeni sa duplim kućištem, teški po osamnaest kila.

 

Ovo, sa nekom tanjom daskom, može biti jednostavna i dobra fora, a možda se i ne vidi baš jako. :razz:

Link to comment
Share on other sites

U redu je to sa jastukom, ako mu je tako lakše. Meni ne treba, jer imam Sony od osamnaest kila. :)

 

I verovatno keramicke nozice sa ekscentricnom rupom za sraf, dvostruku pobakrenu sasiju, mozda dva ili tri transformatora ili nagnute stampane ploce u unutrasnjosti u sklopu sa spojevima koji sluze slabom prenosu vibracija, uz dampirani debeli poklopac i strane od iverice. Tu je i Gibraltar sasija od keramickog kompozita koja ima karakteristike granita i gomila drugih stvari.

 

Ali... ti teski Sony plejeri jako lako preskoce kada ih malo jace kucnete rukom sa strane ili odozgo, ne secam se tacno. Nikada nisam sreo nijedan koji nije tako radio, voleo sam to da pokazujem svojim gostima :) Mrcina, a nezan kao beba. Cak i potpuno novi su radili tako.

 

Jedino ne znam za one stare CDP-X77ES i starije, koji su koristili aluminijumski mehanizam.

 

Sta mislite, zasto se to desavalo na Sony plejerima od 18 kilograma? A nije na Onkyo plejeru od 27 kg, Philips-u od 8, Lyngdorf-u ili Arcam-u od 6-7 kilograma itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...