Jump to content


Karakter poja�ala


Oknarb

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Recimo koja je tajna Naim zvuka. 

 

Klasa B bipolarci.

Damping faktor od 12-15.

Bandwidth odrezan na 20kHz.

Visok THD.

Topologija je besplatna shema iz Wireless World 1967me, koju je Julian Vereker koristio bez usvajanje podocnezne korekcije urednistva koje smanjuju distorziju.

Veliko regulisano napajanje na mali broj izlaznih tranzistora.

Kvalitetne komponente.

Nema zastitna kola, filtraciju, releji i sl. pa povremeno cujes frizider ili ves masinu kao treta frula u orkestru.

 

Rezultat je brz, uzbudljiv zvuk, labav i bluntav bass, transparentnost i ritmicnost, dvodimenzionalna pozornica.

 

Ako sam nesto propustio slobodno dopunite.  :type

Link to comment
Share on other sites

Recimo koja je tajna Naim zvuka. 

 

Klasa B bipolarci.

Damping faktor od 12-15.

Bandwidth odrezan na 20kHz.

Visok THD.

Topologija je besplatna shema iz Wireless World 1967me, koju je Julian Vereker koristio bez usvajanje podocnezne korekcije urednistva koje smanjuju distorziju.

Veliko regulisano napajanje na mali broj izlaznih tranzistora.

Kvalitetne komponente.

Nema zastitna kola, filtraciju, releji i sl. pa povremeno cujes frizider ili ves masinu kao treta frula u orkestru.

 

Rezultat je brz, uzbudljiv zvuk, labav i bluntav bass, transparentnost i ritmicnost, dvodimenzionalna pozornica.

 

Ako sam nesto propustio slobodno dopunite.  :type

Jedino ne bi se složio sa dvodimenzionalnom pozornicom

Link to comment
Share on other sites

Naim je dvodimenzionalan jer fali ambientalnih detalja. To je kao vektorizirana fotografija (cartoon), pomaze ti da tvoj mozak lakse sazvace bitne detalje, kreira skicu, konstrukt. Nisam ja nikakav Naim znalac, ovo su podatke iz opsteg znanja i to sto moje usi cuju. :)
 
Drugaciji zvuk? Daj malo detalja, sta imas, sta slusas, sta fali?
Link to comment
Share on other sites

Sima Jubilee ima zvuk koji možeÅ¡ da sluÅ¡aÅ¡ ceo dan. ZvuÄnici su manje osetljivi, tako da njegovih 2*15W solidno savlaÄ‘uje Be 718. Sony tu nema problema sa snagom.  Srednji deo blago dominira. Naim  već smo rekli. Naim i Pointe Sima sliÄno zvuÄe. Razlika je u dinamici.

Link to comment
Share on other sites

Ovo kao da je postavljeno pitanje od Äega sve zavisi kvalitet nekog umetniÄkog dela.

Mnogo varijabli bez nekog konkretnog zakljuÄka, ali kad ga vidiÅ¡/ÄujeÅ¡/dodirneÅ¡ znaÅ¡ da je to ono pravo.

Isto tako i kod ureÄ‘aja... Možemo ovde da analiziramo do sitnica, ali tek kad se Äuje može da se kaže da li je to ono pravo ili ne.

Jeste da se na osnovu tehniÄkih detalja može pretpostaviti kako će verovatno neÅ¡to da se ponaÅ¡a, ali bez sluÅ¡anja niÅ¡ta.

Link to comment
Share on other sites

Ovo kao da je postavljeno pitanje od Äega sve zavisi kvalitet nekog umetniÄkog dela.

Mnogo varijabli bez nekog konkretnog zakljuÄka, ali kad ga vidiÅ¡/ÄujeÅ¡/dodirneÅ¡ znaÅ¡ da je to ono pravo.

Isto tako i kod ureÄ‘aja... Možemo ovde da analiziramo do sitnica, ali tek kad se Äuje može da se kaže da li je to ono pravo ili ne.

Jeste da se na osnovu tehniÄkih detalja može pretpostaviti kako će verovatno neÅ¡to da se ponaÅ¡a, ali bez sluÅ¡anja niÅ¡ta.

Jeste, pogotovo Å¡to nisam baÅ¡ tehniÄki upućen u tajne stvaranja  pojaÄala. Ideja mi je doÅ¡la u toku dana sluÅ¡ajući i menjajući pojaÄala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...