Jump to content


Muzički predlozi - KLASIKA


TurboMaximus

Recommended Posts

  • Replies 458
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa bitno je, ne mora niko da se svadja i raspravlja, ali argumentovanih komentara nikad nije na odmet. 

 

Inace, zamerka na temu, po meni bez komentara, opisa i dijaloga o pojedinim delima i izdanjima nema nikakvog smisla, sem sto imamo uvid u TM-ovu kolekciju diskova.

Hocu da kazem meni kada vidim post ove sadrzine:

richtemibox.jpg

to ne znaci apsolutno nista. Bez komentara o izvodjac-u/ima, delu, po cemu je posebno bas ovo izdanje, poneka zanimljivost mozda, ne vidim po cemu je ovo bolje od teme sta se slusa, naprotiv, bas mislim da je klasicna muzika ona kojoj su potrebne makar neke osnovne informacije, narocito za amatere poput mene kojima je znanje na niskom nivou.

 

Neko je napomenuo blog, sto bi bila bolja ideja, u prvom postu link na blog, a onda na forumu komentari, diskusije i slicno.

 

Moj komentar na temu, moze admin i da brise ako OP tako zeli da se ne kvari originalna koncepcija teme.

Link to comment
Share on other sites

@Somi +1

Slika nekog cd-a stvarno ne predstavlja nista sem informacije da takav cd postoji. Ako se ne moze napisati par recenica o nekom izdanju onda ne verujem da je ikakve emocije izazvalo njegovo slusanje.

Jos gore je kad se u temi "sta se slusa" postavi slika omota cda bez ikakvog komentara. Ako ne znam za izvodjaca, ne znam nista, ni zanr ni vrstu muzike. Potpuno bespotrebna informacija.

Link to comment
Share on other sites

Å to, meni se naÅ¡ dopada ideja da u svakoj temi samo autor ima pravo da postuje. Svi ostali nemaju pojma. To je tako u duhu nadaleko poznate srpske tolerancije. Molim moderatore da odgovarajuće rinejmuju i ostale teme - Lilihamerovljevi najlepÅ¡i stihovi, Ringerajovljev System by RingeRaja i sve tako. Naravno, ne zaboraviti i MiloÅ¡evljevo svetiliÅ¡te  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Chuo sam,ali nisam video da kod Japanaca u prodavnicama plocha i cdejeva chim dodirnesh neki od dotichnih nosacha zvuka on odma pochne da ti pricha ko je izvodjach(tetke,strine,shurnjaje i snaje...),koji zanr(sf,akcija..) i kod slushanja koju emociju izaziva(srecu,tugu..),pa bi molio ako neko od chlanova neshto vishe zna o ovome da mi pojasni.

Link to comment
Share on other sites

Percepcija muzike je apsolutno individualna stvar. Kako o mom poznavanju muzike i mužiÄkom ukusu nemate nikakvu predstavu i komentar bi bio stvar Äiste forme, a generisao bi salve suprotstavljenih komentara. Zato vam pružam putokaz da doÄ‘ete do zvuÄnog uzorka i odluÄite sami, a na netu ima dovoljno komentara, tehniÄkih i biografskih informacija. U sakupljanje kolekcije uložio sam pozamaÅ¡an trud i slupao enormne koliÄine vremena. Potreban je odreÄ‘eni broj primera da me proÄitate, a to može samo sluÅ¡anjem. Sažvakao sam hiljade izdanja da bih ispljunuo par stotina. Postavljeni naslov je moj komentar. Dalje je na vama.

Link to comment
Share on other sites

Gde i kako je iÅ¡Äezao interesantan Krshov post gde elaborira kako nije video "kod Japanaca u prodavnicama plocha i cdejeva chim dodirnesh neki od dotichnih nosacha zvuka on odma pochne da ti pricha ko je izvodjach(tetke,strine,shurnjaje i snaje...),koji zanr(sf,akcija..) i kod slushanja koju emociju izaziva(srecu,tugu..),"

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

@TurboMaximus

 

Cenimo trud, samo skrecemo paznju sta bi mozda moglo da se unapredi u izlaganju.

 

Pade mi na pamet jedna dobra ideja, moze ispod postavke slike albuma, da stoji SPOILER sa tekstom o utiscima, tako ko zeli moze da cita, ko ne zeli ne mora, a ostaje preglednost na skoro istom nivou. 

Naravno bilo bi dobro ako se ovaj predlog usvoji da se zamole moderatori da obrisu sve ove nase postove koji su u stvari offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Percepcija muzike je apsolutno individualna stvar. Kako o mom poznavanju muzike i mužičkom ukusu nemate nikakvu predstavu i komentar bi bio stvar čiste forme, a generisao bi salve suprotstavljenih komentara. 

 

Ne bih se složio. Mi stičemo sliku o tvom poznavanju muzike i muzičkom ukusu upravo na izvođenjima koja predlažeš. Samo nastavi.

Link to comment
Share on other sites

To SomiKnight

 

Za ovakvu varijantu sam se opredelio posle debelog razmiÅ¡ljanja da li da se u ovo uopÅ¡te upuÅ¡tam. Nadam se da su moji argumenti, bar u tehniÄkom smislu, razumljivi.

 

OgraniÄeno poznavanje muziÄke teorije mi ne daje osnov da se upuÅ¡tam u muzikoloÅ¡ke analize. PriÄe o emocijama mi ne leže. TakoÄ‘e, želim da izbegnem neÅ¡to zbog Äega se ne bih vraćao u detinjstvo, pisanje sastava.

 

Ako želiÅ¡ vrhunsko izvoÄ‘enje, a da može da se sluÅ¡a i usput, pusti, recimo, Horovica. Ako želiÅ¡ vrhunsko izvoÄ‘enje, a da te ostavi u prijatnom raspoloženju, pusti, recimo, Giljelsa. Ako želiÅ¡ vrhunsko izvoÄ‘enje, a da te izdigne na viÅ¡i duhovni nivo, pusti Svjatoslava Rihtera. Ovo je jedan moj mogući komentar. Problem je u tome Å¡to su retki izvoÄ‘aÄi i izvoÄ‘enja koji kod mene generiÅ¡u i jednu reÄenicu. Nemam potrebu da verbalizujem sopstveni doživljaj, ali imam volju da pozitivna iskustva stavim na uvid drugima. Zanimljivosti, zezalice i korisne specifiÄnosti mogu da ubacim, Å¡to u lakonskoj formi, tu i tamo i radim.

 

I da ne ostane da sam bez argumenata otresao dvojicu forumaÅ¡a, evo obrazloženja. Prvi razlog da ih uljudno zamolim da se uzdrže je vrlo odmeren i jasan sadržaj uvodnog posta i par kasnijih. Pretpostavljam da ga nisu proÄitali i niÅ¡ta nisam zamerio, nadam se ni oni meni.

 

Drugi razlog je vrednosni. BoÄeli je estradni tenor, o njemu toliko. Moja prva tri Malera su u BernÅ¡tajnovom izvoÄ‘enju. Bilo je zanimljivo u poÄetku. On je, inaÄe, vrlo popularan i od nekih ili većine vrlo cenjem dirigent, izmeÄ‘u ostalog i zavaljujući izvoÄ‘enjima Malera. Danas ga vidim kao jedan isfabrikovani ameriÄki pandan Karajanu (ovaj nije isfabrikovan, ali se pretvorio u fabriku), marketinÅ¡ki naduvanog stara, koji ne spada u moje predloge. SliÄno mislim i o Abadu, a ima ih joÅ¡ i sve viÅ¡e. MisliÅ¡ da ovo ne zvuÄi polemiÄno?

 

Voleo bih da joÅ¡ neko pokrene sopstvenu sliÄnu temu. Siguran sam da ima forumaÅ¡a s većim i mnogo dibljim poznavanjem klasiÄne muzike ili nekih podžanrova nego Å¡to je moje.

 

NiÄiji savet ne može da kompenzuje odsustvo sopstvenog stava. Stav je u ovom sluÄaju moguće izgraditi samo sluÅ¡anjem muzike. Generalno za većinu predloga važi da su dobili vrlo pozitivne zvaniÄne i nezvaniÄne kritike. S druge strane dosta je oni koji su dobili sve same petice, a ovde ih, dok je do mene, neće biti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...