Jump to content


system by wwweljko


wwweljko

Recommended Posts

Puno čitaš,malo slušaš.probaj malo da obrneš...  piše i na tarabi pa nije.Gradiš sistem prema tuđim mišljenjima i utiscima,i jos gore novinama,a i prema tome ko ti sta ponudi u zamenu,a gde je tu tvoj ukus?.Bolje prodaj to sto imas i 20% ispod cene pa biraj za svoje novce.Bolje i 100 litara benzina potrositi,nego kupovati napamet i stihijski.Narocito uz naim koji nije bas univerzalan amp,solidna je osnova za odlican sistem ali tek ako ga dobro upariš.Ne vidim da si nas koji smo ti dali neke predloge proverio u praksi.Boki rekao nudim zvucnike-proveri,sondek rekao neat,PMC,Epos,Linn,Vienna,Royd...-proveri,ne znam da li si bio do maria licno i cuo Rege -proveri,Goran rekao kef-proveri,Šuca rekao DY-proveri....

Nadam se da se ne ljutiš na malo iskrenosti,ali sta bi falilo da strpas amp pod mišku pa poslusas već nesto,pa napiši neku o iskustvu,pa nek je i bandera.Ovako tema vise liči na neko trgovačko savetovaliste.Još jednom NHF,ali nema ampa koji nema pravi match,od njega uostalom i najmanje zvuk zavisi,samo treba probati.

Link to comment
Share on other sites

@sondek nem ljutnje naravno.

Najveci problem mi je vreme. Radim dva posla , od 08-20h (pon-pet) svaka druga subota je radna , kada imam "slobodnu" subotu idem za robu....

Imam par poziva od forumasa da u opustenoj atmosveri cujem kombinacije naim+neat : naim+rega ; naim+kef ; naim+jbl....

ali vremena je malo. Sticice se sigurno kupio zvucnike ili ne.

Zvucnike ne planiram da kupujem dok ne prodam bar jednog snagasa , tako da idem da slusam kod nekog ko prodaje , meni interesantne zvucnike , vucem amp+preamp , mi je gubljenje vremena.

Zato eto kad dobijem ponudu da u zamenu za snagasa uzmem neke zvucnike , trazim savet na forumu. Mislim da zato forum i postoji.

 

Link to comment
Share on other sites

mozes i kod mene da cujes naim sbl zvucnike,verujem da bi bila ok kombinacija je su radili dobro sa najrazlicitijim naim kombinacijama,iznenađujuće dobro i sa slabijim snagasem od tvog.Prodao sam onaj mk1 i preporuka je ipak mk2 zbog kvalitetnije bass jedinice.Takav zvucnik naim je posle njega papreno naplatio kad je osvojio sire trziste.Starost ne treba da brine,jer naim snabdeva novim delovima.Bas je sa gumenim membranama i bez bilo kakve potrebe za menjanjem,a visokotonci su scanspeak koje prodaje i naim uparene,a mogu se se i samostalno poruciti.Cela zabava bi sa carinom i transportom malo kostala ima ih po 500-600funti,pa na to treba dodati troskove shipinga i carine,sve u svemu ispod 1000e.Treba naravno prvo da cujes,meni leze zbog scanspeaka i sto dobro rade na tiho

p.s.slicne su nam radne obaveze,da nam se toga resiti bili bi srecniji ljudi i sa lg minilinijom :lol:

Link to comment
Share on other sites

davnih dana pisao o tome,al ispravno nisi verovao dok nisi čuo,dzaba sam pisao da kod Dy nije snaga presudna("um caruje,snaga klada valja")Upravo o tome sam pisao u nekom od predhodnih postova,i nisi ni trebao da verujes već proveris.Ok je sto mi nesto čakulamo,al sta će kome da legne to je sasvim druga priča.Obići 5-6 sistema sa foruma sa naimom kao ampom i već posve jasnija slika.Imamo ovde na forumu i naim i viene i rege i neat i linn usher i jbl zvučnike u kombinaciji sa naimom,nek me dopuni ko se seti.Umesto da internet ljude povezuje(moj slučaj), mnoge dodatno otuđuje jer se lakse razmenjuju informacije,postajemo sve lenji za akciju.Ja sam nasao vremena da dođem do šuce,bokija i Usera u bg,do silver surfera u pozarevac,sreleta u svilajnac,bimbe u pančevo...,retko odem u bg na koncert a da se s nekim ne vidim,planova ima jos samo fali vremena,o novosađanima da ne pricam to je najlogicnije i najcesće,a i tvoja dy ekipa je svratila do mene,bilo mi je drago,moraćemo da ponovimo ,dosta se toga promenilo kod mene,skoro sve.Nije loše nekad videti da se radi ovde o zivim ljudima.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, sondek said:

davnih dana pisao o tome,al ispravno nisi verovao dok nisi čuo,dzaba sam pisao da kod Dy nije snaga presudna("um caruje,snaga klada valja")Upravo o tome sam pisao u nekom od predhodnih postova,i nisi ni trebao da verujes već proveris.Ok je sto mi nesto čakulamo,al sta će kome da legne to je sasvim druga priča.Obići 5-6 sistema sa foruma sa naimom kao ampom i već posve jasnija slika.Imamo ovde na forumu i naim i viene i rege i neat i linn usher i jbl zvučnike u kombinaciji sa naimom,nek me dopuni ko se seti.Umesto da internet ljude povezuje(moj slučaj), mnoge dodatno otuđuje jer se lakse razmenjuju informacije,postajemo sve lenji za akciju.Ja sam nasao vremena da dođem do šuce,bokija i Usera u bg,do silver surfera u pozarevac,sreleta u svilajnac,bimbe u pančevo...,retko odem u bg na koncert a da se s nekim ne vidim,planova ima jos samo fali vremena,o novosađanima da ne pricam to je najlogicnije i najcesće,a i tvoja dy ekipa je svratila do mene,bilo mi je drago,moraćemo da ponovimo ,dosta se toga promenilo kod mene,skoro sve.Nije loše nekad videti da se radi ovde o zivim ljudima.

Usher Dancer Mini One :)

Link to comment
Share on other sites

Audience Clairaudient 1+1 V2, stalci visine 72-74 cm, postavljeni dalje od zadnjeg zida, usmereni tako da im se ose seku na 50 cm od slušaoca, za solo slušanje, a za veći broj slušalaca pod uglom od 120 stepeni i na daljini od 80 cm od reda slušalaca. Potrebna je odgovarajuća soba, nisu za postavljanje u baš malim sobama.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na čestitkama , i rodjendanskim i "hifi-skim".

Na prvu loptu, naim-u treba 48 sati da se smiri struja... , gosti oba dana , slusam na nekom Sony CDP (koji nije rang ostatku sistema) itd.

Zvuk je dosta siri , nema potrebe za mnogo eksperimentisanja sa pozicioniranjem zvucnika ,  zvuk se nigde ne gubi, gde god da se sedi zvuk je tu.Detalja ima vise , ono što je najveca razlika u odnosu na evo2-20 je najnizi bass, tu se wharf dosta gusio gubio vazduh dok ga DY odsvira bez problema.Jednostavno DY svira kao da ima jos jedan drajver vise od evo2-20.

Sad cekam da prodam Technics snagas i uzmem neki DAC.

 

Link to comment
Share on other sites

Čestitam na odlicnom izboru za naim.Slusao sam uz jedan stari "za broj" manji olive kombo 62/90 za broj manjim dy 52 i to je odlicno radilo,narocito uz rock.Drzi to pojacalo uvek ukljuceno.tako je i predviđeno,gasis kad ides na odmor i kad je grmljavina,ima valjda stand by da manje troši,a i drugar koji ga ima reče mi da kad ga iskljuci treba mu posle dosta vremena dok prosvira.Moje prosvira odprilike za pola sata.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Dubwise said:

Valjda ces biti sada malo miran :D

Bez sve sale, sada ostavi kako je i slusaj. 

Srecno i cestitke, one najiskrenije.

 

11 sati ranije, sondek said:

Čestitam na odlicnom izboru za naim.Drzi to pojacalo uvek ukljuceno.tako je i predviđeno,gasis kad ides na odmor i kad je grmljavina,ima valjda stand by da manje troši,

Hvala .

Upisujem se ovih dana u republiku .

Link to comment
Share on other sites

Pa napisao je već da jesu i prvi utisak.Ali pratite republiku,mozda bude tamo.Svakako uvek treba par dana da se slegnu utisci,pozicioniraju zvucnici,privikne na razliku.Ja sam uvek uzimao uređaje na probu na 7-10 dana.Cak se i zvuk menja u tom periodu,volim da drzim uključeno sve 24h dnevno bar dva-tri dana.

Link to comment
Share on other sites

izvor zvuka je jako bitan gledaj da sto pre to resis,amp ima odličan revealing to mu je i prednost i mana.Prikazao je izuzetno razliku između cd-a i dva gramofona kod drugara.U jednom slucaju nadsviran cd,a potom obrnuto.Dakle amp sa kojim se isplati uloziti u dobar izvor.Da je kojim slucajem veljko gramofondžija onaj axis sa kp mu je top match.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...