Jump to content


EV status 50 zvu�nici


Baja.BJ

Recommended Posts

Upravo sam preko prijatelja kupio par ovih zvuÄnika u Å vajcarskoj. Već 30 godina sluÅ¡am Maranz / ElectroVoice Cristal kombinaciju i evo odluÄio sam da krenem dalje. Cristal je mali raspevani zvuÄnik koji lepo radi sa raznim pojaÄalima (isprobao sam) pa Äak i može da lepo prikaže karakter pojaÄala.

 

Ovo Å¡to sam upravo kupio je malo ozbiljnija stvar pa molim ljude od struke i iskustva da mi daju smernice oko izbora pojaÄala.

Link to comment
Share on other sites

Pa imao sam preÄa posla, troje punoletne dece itd. a pre toga sam svaÅ¡ta probao i ovo mi je sasvim odgovaralo.

 

Da uprostim pitanje:

preporuÄena snaga?

da li ponovo marantz i šta bi bilo odgovarajuće?

ima li bilo ko iskustva sa ovim modelom itd.

 

a da je svejedno... nije

samo ako stisneš g.vno u ruku i pomirišeš prvo sa jedne pa sa druge strane - to je svejedno

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dakle, tema je umrla pre porođaja a ja sam nedavno kupio Accuphase e-203.

 

Sada je dilema druge vrste, da li su zvuÄnici na nivou zadatka a izgleda da nisu. 

tek kada ukljuÄim i stare Cristale koje sam stavio na Statuse imam sve Å¡to treba.

sami za sebe Statusima fali otvorenosti u srednje visokim, deluju zamućeno.

da li servisirati/proveriti skretnicu na Statusima ili....?

Link to comment
Share on other sites

Sami za sebe Statusima fali otvorenosti u srednje visokim, deluju zamućeno.

da li servisirati/proveriti skretnicu na Statusima ili....?

 

Што да не, ионако та Ñкретница има мало елемената.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

За ту преправку ти није потребан мајÑтор, то можеш и Ñам или уз помоћ пријатеља.........

 

Дај Ñлику Ñкретнице.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

prethodno pojaÄalo je Marantz receiver SR 620 koje nije nikakva referenca. 

Nedostajalo je basa a visoki su bili oÅ¡tri, parali su uÅ¡i ali ni izvor zvuka nije bio tada reÅ¡en. 

 

Å to se tiÄe DIY popravke, nisam za to. Umem svaÅ¡ta stolarski da uradim ali sa žicama i elektronikom baÅ¡ niÅ¡ta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Problem je reÅ¡en, zvuÄnici prelepo pevaju.

Nisam primetio da je dugme za mute (-20dB) pritisnuto odnosno izgledalo je kao da nije a nisam ni smeo da pojaÄam preko pola.

Iz radoznalosti sam pritisnuo i umesto da upadne ono je iskoÄilo i sad volume sme samo do 1,5 a zvuk je sjajan. (i glasan)

 

ugrabio sam malo vremena da budem sam i probam. CD novije produkcije ali korektno uraÄ‘en (Daft Punk- Random Access Memories) ÄitaÄ HK HD 980 

 

da ne piÅ¡em hvalospeve, zvuÄno sve je na svom mestu i svega je taman koliko treba, prezadovoljan sam

Link to comment
Share on other sites

Ja imam ev status 50 vec nekoliko godina.

Srednji opseg jeste malo zatvoreniji ali kod mene ima dovoljno basa,mekan i dubok.

Takodje razmisljam da malo osvezim skretnice i ako moze da se nekom korekcijom na skretnici dobije na srednjim tonovima.

 

Na kom su pojaÄalu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...