Jump to content


G-lab Tube preamp


Gox co.

Recommended Posts

Sto se tice vremena starenja lampe,kazu da je obicno oko 2000 radnih sati,mozda gresim tako kazu malo veci strucnjaci koji su celog zivota u cevima. Pretpostavljam da je to u redu ali moja iskustva su da je to otprilike od dve do pet godina max. Sama cev se lako nabavlja,nije skupa. Cena joj se u Rusiji krece oko 2.5 Eura za komad,kod nas je mozete dobiti za oko pet Eura.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informaciji, pa, nije to skupo mjkmu, ja sam sve nesto mislio da su lampe dosta skuplje, ali izgleda da nisu sve sto je logicno kad bolje razmislim. Ja sam suvise povrsno to posmatrao, jer me nije interesovalo previse.

 

Sta mislis za predlog oko varijante sa jednim ulazom (bez selektora ulaza) u manjem kucistu sa vidljivom lampom? Moze i da se stavi neki besan TKD volume potenciometar, to bi bilo vrlo zanimljivo mada jeste skuplje...  http://www.partsconnexion.com/controls_pot_tkd.html

 

Zaboravih, cestitke bogisi na spravama :listen  i, ako moze, neka slikica power ampa unutra.

Link to comment
Share on other sites

Inace i ja posedujem Jbl 4311a tako da sam i po pitanju zvucnika zavrsio sa experimentisanjem i trazenjem zvuka. Msm da se bolje od ovih kutija u ovom rangu cene ne moze vise dobiti, naravno to je moje misljenje :thumbsup2

ÄŒekamo slike tih lepotana u Fun klubu. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice vremena starenja lampe,kazu da je obicno oko 2000 radnih sati,mozda gresim tako kazu malo veci strucnjaci koji su celog zivota u cevima. Pretpostavljam da je to u redu ali moja iskustva su da je to otprilike od dve do pet godina max. Sama cev se lako nabavlja,nije skupa. Cena joj se u Rusiji krece oko 2.5 Eura za komad,kod nas je mozete dobiti za oko pet Eura.

Iskustveno, ako je porediti lifespan za 6н6п i za 6н1п navedena brojka se uklapa. PoÅ¡to je kod mene preamp, kada je u lancu, ukljuÄen 14-ak sati dnevno, cev poživi, u tom sluÄaju, kada se sabere, oko 6 meseci...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...