Jump to content


G-lab Tube preamp


Gox co.

Recommended Posts

Pre nove godine sam odlucio da jednom nasem clanu (Bogisa) napravim preamp i pojacalo jer je cuo kod mene Crimson kombinaciju i posto je takodje nabavio JBL4311 kutije,mislio je da bi i njemu najbolji match za to bila upravo kombinacija Crimson klon i preamp sa jednom lampom kao aktivnim elementom. Sam projekat pojacala sam odavno savladao i tu nema nepoznanica ali je preamp bio izazov sto se tice dizajna i prilagodjavanja tube preampa ulaznim impedansama i nominalnom naponu koji je kod Crimson pojacala 0dB za punu snagu. Delovi nisu bili problem,iskustva svakako imam ali sam se prvo obratio nasem starom prijatelju Leonardu za pomoc oko kutije. Predlog koji sam prihvatio bio je Mehatronika tipska kutija i prednja ploca by Leonardo. Videcete na slikama kakav je rezultat,ja sam veoma zadovoljan (kao i uvek)... Zahtev koji je Bogisa imao a i ja nisam imao nista protiv je da imamo preamp sa daljinskim upravljanjem kojim bi se upravljalo i ukljucenjem samog pojacala snage. Naravno,odabir ulaza,kontrola potenciometra kao i mogucnost da se rucno biraju ulazi su se podrazumevali. Napajanje sam izveo u dva dela,jedan deo je za samu kontrolu uredjaja a drugi deo je zaduzen za sam aktivni element tj. lampu. Ulaze sam izveo preko Takamisawa releja a trudio sam se da put signala bude sto kraci od ulaza do izlaza. Posto sam imao duplu sasiju,sve komandne vodove i napajanje sam vodio ispod sasije a signal je sa gornje strane sto je doprinelo odlicnom odnosu S/N. Kad je preamp bio zavrsen usledile su probe i ja sam iskreno bio veoma zadovoljan,jer sam za izradu imao samo cetiri radna dana koliko sam mogao da ukradem od svakodnevnog serviserskog posla. Rezultat pogledajte na slikama a za sve ostalo mozete pitati Bogisu koji je jedini zasluzan za objektivnu i subjektivnu ocenu. Toliko za sada...

post-9628-0-10456500-1393965693_thumb.jp

post-9628-0-29364400-1393965706_thumb.jp

post-9628-0-69248600-1393965718_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Veoma lijepo.

Ako se gleda kvalitet ugradjenih komponenti, gdje je to cjenovno kao projekat u odnosu na sliÄne takve stvari brendiranih proizvodjaÄa.

Ja idem logikom da su samograditeljske stvari ako ništa kvalitetnije zbog slobodne izbora u djelovima.

Link to comment
Share on other sites

Tesko je DIY spravu uporediti sa fabrickim jer je ovaj pravljen po licnim zahtevima,recimo. Ali ja znam koliko je otprilike kostao u kompletu sa mnom. Ipak,o tome moramo na PP iz razumljivih razloga. Nisu nikako astronomske cifre u pitanju,veruj mi...

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je 6N1P ili 6922 ili ECC83,sve je diraktna zamena,u konkretnom slucaju 6N1P. :wave2

Hvala. SliÄne jesu ali nisu (baÅ¡) direct-na zamena zbog struje grejaÄa i tako dalje... ;)

Prijatno za oko, uredno, udobno za upotrebu, verujem i prijatno za sluÅ¡anje...  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako ova vuce 600mA,bice jos lakse sa ECC lampom.

Obrat je umeo da napravi ...

Istina, priznajem, lako je meni da piÅ¡em, ne piÅ¡em iz liÄnog iskustva.. ;)

No, nastranu Å¡alu na stranu, to imalo ne umanjuje moje dopadanje onoga Å¡to ste napravili.

Mea culpa za offtopic...

Link to comment
Share on other sites

Vrlo lep komplet, pohvale goxu i leonardu. Jos da je crn :)

Koliki je vek lampe 6N1P i kakva je situacija sa nabavkom, gde i posto? Takodje, pretpostavljam da se ovakvo pretpojacalo moze napraviti sa samo jednim linijskim ulazom? Recimo, u manjoj kutiji da vidljivom cevkom na vrhu kucista? Mislim na jeftiniju verziju namenjenu onima koji preko daca biraju ulaze, ne mora ni motorizovani pot za glasnocu, to bi bilo interesantno obzirom na upotrebnu vrednost takvog preampa i zahteve trzista koje ide ka jednostavnijim resenjima i svedenom, minimalistickom dizajnu.

Link to comment
Share on other sites

Da se i ja oglasim kao ponosni i prezadovoljni vlasnik. Zahvalio bih se Leonardu za njegov deo truda i saveta oko izgleda kompleta . :klanjanje . Sto se zvuka tice mislim da sam nasao sistem sa kojim cu se druziti dugi niz godina. Crimson sam prvi put cuo kod Gorana u kombinaciji sa Jbl 4311b i shvatio sam da je to dobitna kombinacija. Zvuk koji sam dobio je vise od ocekivanog, sirina scene, dubina, svaki instrumen se cuje onako kako treba.  Posebno me impresionirala brzina sa kojom pojacalo svira, cini mi se da svira dva tona ispred cd-a, jednom recju Gox co je napravio vrhunski uredjaj :klanjanje Hvala

Link to comment
Share on other sites

Trenutno Marantz cd73 i SBB radio preko dana. Planiram da sredim komp za muziku jer ovaj koji koristim je sa losom zv karticom. Inace i ja posedujem Jbl 4311a tako da sam i po pitanju zvucnika zavrsio sa experimentisanjem i trazenjem zvuka. Msm da se bolje od ovih kutija u ovom rangu cene ne moze vise dobiti, naravno to je moje misljenje :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...