Jump to content


Marantz


gvlada

Recommended Posts

Пробај цд14 у свом систему и упореди са цд17. Требало би да је бољи. Савет, ако већ нема угради иец утичнице и пробај неки културнији струјни кабл.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gvlada said:

Пробај цд14 у свом систему и упореди са цд17. Требало би да је бољи. Савет, ако већ нема угради иец утичнице и пробај неки културнији струјни кабл.

To sam već čuo i od Zorana a ovaj drugi PM 14 koji prodaje je imao neki ogroman naponski kabl, koji je verovatno direktno zalemljen na ploču.

Ipak sam se odlučio za izvornu varijantu ali to neznači da neću probati neki drugi kabl (čim više ljudi kojima su prošli ti uredjaji kroz ruke kažu nešto, obično i bude tako :D).

Jel ima neki predlog za zvučnike? Imam utisak da pojačalo može i bolje da svira.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, JTGTS said:

Pa i nije neka razlika PM 16 u mint stanju je oko 600e na KP a ja sam moj PM 14 platio 800e tako da ako ništa drugo meni lepše izgleda (inače sam razmišljao i o PM16 ali sobzirom da će terati kappe malo više snage nije na odmet).Ja sam oduševljen zvukom i mnogo bolje se uklopio sa cd17 nego sa sonijem x55es koji mnogo bolje svira na harmanu.

Pa nije bas tolika razlika jedan se vec mesec dana prodaje pocetna 420e a bilo je vec 2 komada za 500 mislim da se nisu prodati,

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, JTGTS said:

Da Zoran sa KP i sada ima 1 komad jos na prodaju koji je identičan u mint stanju.

Mislio sam da uzmem CD 14 i tjuner ST 17 da kompletiram kolekciju, DAC je verovatno posle njih na redu.

Samo jedina stvar koja me muči je dal da nosim moje kappe kod siniše da ubaci njegove srednjotonce i preradi skretnice da to stvarno zasvira ili da skupljam pare recimo za Canton reference 3.2

Sa st-17 bi lepo kompletirao a i dobar je to tuner .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Tjuner stigao sa malim zakasnjenjem ali vredelo je.Sem sto lepo izgleda lepo I svira.

Dosta toga se izdesavalo za ovo vreme sto nisam bio aktivan.Najbitnija stvar je da sam se odrekao voljenih kappa 7 I to da bi kupio canton ergo 695 DC.  Koje je to RAZOCARENJE bilo. Losa produkcija - Odvratan zvuk , Dobro produkcija - detalji koje nikada dosada nisam cuo. Marantz cd 17 je zvucao kao kesa najjobicnija dok sony x55es je bio druga prica. Jednostavno nesto je moralo da ide Marantz jednostavno neide uz cantone , njima treba nesto jako meko po moguctvu neki vintage monster receicer po mom misljenju.

Nesto je moralo da ode a to nije pm 14:lol:.

E sada kappa + Marantz provereno ide I zato sam uzeo kappe 8.2 s2 u top stanju (sve je na njima fabricko). E sada to zvuci kako treba mnogo vise detalja a opet sve to neumarajuce + prastaju losu produkciju (cak I kada pustim zvuk sa tva zvuci skroz lepo I to bez DAC-a).

Zvucnike sam juce uzeo I nisam stigao da ih pojacam malo jer su mi deca u kuci da vidim kako se snalazi pojacalo na malo vecim snagama ali iovako svira vise nego dobro.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ostaje mi da se opet oporavim finansijski I da jurim neki cd pleyer I dobar DAC.

Jel ima nekih preporuka po tom pitanju?

Trenutno imam cd17 koji svira simpaticno ali daleko od onoga sto bi ja voleo (mozda kao rezervni cd). Sony x55es svira odlicno ali se neuklapa sasvim pa sam mislio mozda da jurim sampanj x777es ili nesto slicno.

 

Link to comment
Share on other sites

To je I moje misljenje da Marantz svira dobro uz Marantz samo me zanima sta bi dobio sa cd 14 u odnosu na cd 17.

Ovo su mi prve marantzove komponente I nemam predstavu kako zvuci cd 17 ki ili cd 14 ali znam kako zvuci cd17 I na zvucnicima koji ne prestaju pokazuje mnogo mana sa kojim ne bi mogao da se pomirim.

Kad je puno detalja jednostavno zamulja I visoki nezvuce bas kako bi trebalo nekako su musavi ali vokali I separacija su odlicni bar po meni.

Ako cd 14 nema te mane upustio bi se rado u tu pustolovinu da jurim mint komad.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 6/23/2017 at 17:27, JTGTS said:

To sam već čuo i od Zorana a ovaj drugi PM 14 koji prodaje je imao neki ogroman naponski kabl, koji je verovatno direktno zalemljen na ploču.

Ipak sam se odlučio za izvornu varijantu ali to neznači da neću probati neki drugi kabl (čim više ljudi kojima su prošli ti uredjaji kroz ruke kažu nešto, obično i bude tako :D).

Jel ima neki predlog za zvučnike? Imam utisak da pojačalo može i bolje da svira.

Ja sam u pm-16 ugradio kimber pk14, jako mi se svidela promena zvuk je postao deblji masniji...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
21 hours ago, gvlada said:

Одлично појачало! У данашње време фм тјунер је вишак, реално...

Шта је извор том појачалу и на које кутије је повезан?

Teško ću se složiti za tuner... Meni je, makar procentualno, Sony ST-D777 ES vrlo ravnopravan izvor, uz Pro-Ject Pre Box S2 Digital. Zvučnici su PMC twenty.22...

 

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na kupovini! :) To pojacalo je kostalo 6300 dm,testirano 4/2001 godine u Stereoplay-u.Dobilo 50 poena u Stereoplay-u.Isti broj poena je imao i Accuphase E -211.Dok je u Stereo-u bio bolje ocenjen od E-211.U Stereo-u(dobio 3 maximalne zvezdice) komentar za njega: Herrvoragend ausgestatteter Allrounder mit flussigem,kraftvollen Sound und gutter Phonostufe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...