Jump to content


Hi-Files testovi: Dayens Menuetto


Ljuba

Recommended Posts

U službi Å¡to boljeg zvuka U martu 2007. autor ovog teksta imao je zadovoljstvo da testira prvo izdanje Menuetta, a tačno Å¡est godina i 36 brojeva kasnije u naÅ¡u redakciju stigla je nova, unapreÄ‘ena verzija ovog elegantnog pojačala. Iako ureÄ‘aji domaćih proizvoÄ‘ača uvek pobuÄ‘uju dodatnu pažnju, Menuetto zaslužuje posebno istaknuto mesto jer je osmiÅ¡ljen i napravljen […]

Pročitajte ceo članak

Link to comment
Share on other sites

Kod tih Dejanovih ureÄ‘aja ima jedan problem a to je da kad uzmete dva identiÄna pojaÄala, isto ne sviraju!

Posebno se to odnosi na sajamske izvedbe , koje su maksimalno napucane i to retko kad dobijete kad kupite ureÄ‘aj od njega i znam Äoveka koji je hteo da kupi taj Å¡to je svirao na sajmu u BG a on ga nije hteo prodati!

 

I neznam da li ste Äuli na ovom Å¡to ste testirali,većina njegovih pojaÄala ima nekli brum,problematika im je trafo!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vrlo je lako ustanoviti to Å¡to priÄate vezano za kvalitet ugradjenih djelova.
Ode se do Šapca zatraži se prije kupovine da se otvori kutija i ako nije kao na slikama na testu ne kupi se.

 

Ja nisam Äuo brum nikakav na sajmu, problem na sajmu su bile male kutije sa joÅ¡ manjim drajverima.

 

Koja ste dva identiÄna uredjaja kupili i testirali ?

Link to comment
Share on other sites

Po ovom Å¡to piÅ¡ete ispade da Äovjek koji pravi i izvozi ne zna napraviti dva identiÄna uredjaja :)

Smješno.

Mislim nemam liÄni interes, ne posjedujem niÅ¡ta od njihovih uredjaja ali mi smeta antimarketing.

Ako je tvrdnja ozbiljna i osnovana onda treba i neÅ¡to viÅ¡e ubaciti od podataka a ne samo "jeste li Äuli"
 

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo govori da do vrednosti od 2000e sam slusas I ocenjujes kako sta svira, od 2000 - 5000e  ti je potrebno strucno lice da ti objasni kako se cuje ono sto ti ne cujes, a od 5000 - 15000e se strucno lice pretvara u filozofa vanzemaljca.... Necu da vredjam nikog, ali sto je previse previse je. Jedan je u Sapcu, a jedan u Bg.. Ko da su braca... Sve znaju, sve je savrseno, al niko nema uvo da cuje taj kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Nemam nekog iskustva u HajFiju, ali ovo pojaÄalo deluje jako simpatiÄno i lepo odraÄ‘eno.

Ako mogu da pitam redakciju, da li planira da ubaci neke testove zvuka sa merenjima?

Evo ovde ljudi već neko vreme testiraju zvuÄne karte: http://www.pcaxe.com/hardver/maticne-ploce/gigabyte-g1-sniper-z87/strana-10
Generalno, brojke naravno ne moraju niÅ¡ta da znaÄe, ali opet nisu beskorisne.

Link to comment
Share on other sites

Meni amp deluje kao iz najboljih vremena UK minimalisticke skole 80-tih,nait,cyrus...liÄi vizuelno i na danasnji Heed,Teddy Pardo(preamp),Regu tj. mislim da je bar taj profil kupaca kao interesna gupa odreÄ‘en.Mnogo je onih kojima fali pristojan amp za normalne pare sa audiofilskim prioritetima,po meni fali joÅ¡ i phono sekcija.Nisam neki baksuz pa da jedva docekam ono sto Å¡to gore piÅ¡e gore.Za 500E dejuje vise nego OK.Btw. kolika je snaga ampa, kakav su trafo naspram toga stavili i kolika je efikasnost kutija sa kojim ste ih testirali?Uz dovoljno efikasne moze tu i da ispadne solidan sistemcic za ne prevelike pare.Rega i mali Expo su mu opasna brendirana konkurencija kod kupaca iz iste grupe,bilo bi zgodno napraviti jedan group test za casopis. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...