Jump to content


Drajveri za usb dac


Kapone

Recommended Posts

Svi ti "noviji kinezi" su predvidjeni za ASIO a ne za WASAPI koji je rezervisan za "starije" generacije. Mislim da ce se uvek povremeno ponavljati neprepoznavanje samog uredjaja sto je najverovatnije posledica Kineskog odabira kvaliteta izrade i ostalih komponenata ...

Izvini al' moram da te pitam: na osnovu cega si uspeo da dodjes do ovako sjajno srocenog zakljucka?

Unapred hFala na odgovoru i daj neki link za edukovanje.

Link to comment
Share on other sites

Uspeo sam uz pomoc ploytec drajvera i asio4all. Hvala svima na pomoci!

 

Interesantno - da li je cip na kartici stvarno CM6631?

 

Za CM6631a sam siguran da predlozeni Schiit drajveri najbolje funkcionisu. Za CM6631 cini mi se postoje genericki Cmedia drajveri. Sama kartica ne bi smela da funkcionise sa generic Microsoft drajverima (mozda Windows update), ako je u pitanju neki od CM cipova (zato i prethodno pitanje). Kada se instaliraju predlozeni drajveri, na Win7 funkcionise wasapi izlaz, bez ikakvih problema.

 

Sam opis najvise podseca na adaptivnu USB varijantu sa PCM2706 cipom - mada, onda ne bi funkcionisali veci rate-ovi od 48Khz.

 

Pozdrav! :wave2

 

Link to comment
Share on other sites

Napisi neki utisak, kako svira to tvoje sokocalo. :)

Pa evo ovako da probam da definisem: zvuk je dobio na punoci, zaobljeniji je, manje je praskav u odnosu na integrisanu zvucnu, bolja je separacija instrumenata, generalno je sve bolje, ali iskreno sam ocekivao vecu razliku, nemam pojma... Overall sam zadovoljan, tu nema dileme :)
Link to comment
Share on other sites

Izvini al' moram da te pitam: na osnovu cega si uspeo da dodjes do ovako sjajno srocenog zakljucka?

Unapred hFala na odgovoru i daj neki link za edukovanje.

 

For Windows, Cmedia drivers provide the following Key Features:

             -Playback feedback endpoints to control the data transmission accuracy and to maximize the audio quality 

             -Xearâ„¢ Pro 

             -Supports ASIO2.2 driver

-neigde se ne spominje WASAPI -

 

http://www.cmedia.com.tw/ProductsDetail/page-p/C1Serno-25/C2Serno-27/PSerno-43.html

 

Iz licnog iskustva sto se tice neprepoznavanja samog uredjaja jer sam posedovao jedan, a i vrlo cesto se opisuje "Coaxial, optical fiber output, support 24bit/192KHZ and ASIO mode"

 

 

Generalno solidan zvuk uz dobar USB kabl sto mu po vrednosti dodje vise od M2Tech HiFace Two sto za mene ipak predstavlja kvalitetnije i pouzdanije resenje. Nadam se da sam dao pravi odgovor i ovo predstavlja samo moje misljenje kao korisnika.

Link to comment
Share on other sites

Zabrinjavame to shto malu razliku chujesh izmedu integrushe i daka.Jel Sofijica izvrshila inspekciju.Moj machak Radojed kad neshto onjushi to nish nevalja.Evo juche onjushijo komshiji fokusa talijana danas se raspo skroz.Elem ako je prosho Sofijicinu inspekciju broj dva moz biti da imash Engleske zvuchnjake u saraundu.Ako imash bac to iskuce.a ako nemash pazi sa tamponima za ushi ne guraj daleko mer bidne i do toga.

Link to comment
Share on other sites

@ Abaxial

Ajd' da ponovimo: 

Svi ti "noviji kinezi" su predvidjeni za ASIO a ne za WASAPI koji je rezervisan za "starije" generacije. 

 

Jesi li mozda cito' kad je koji protokol nastao? Sta je mladje a sta starije? Svaka krstena sprava bi tebala da podrzava ASIO protokol.

WASAPI je nastao sa 'Windows Vista' operativnim sistemom - dakle mnogo kasnije od Steinberg-ovog 'Audio Stream Input/Output' tj. ASIO.

WASAPI je podrzan svim u novim M$ OS-ima kao naprednije resenje od ranije koriscenog 'Direct Streaming'. Ali nije neophodan. Niti je najbolji. 

Pravi ASIO drajver (upotrebu protokola) treba platiti firmi Steinberg. ASIO4ALL je samo "wrapper" iliti 'emulator' kao sto se npr emulira BASIC 

programski jezik pod DOS-om i sl. Gorepomenuti 'Ploytek' jesu validni ASIO drajveri ali je njihova upotreba samo za po kuci. Citaj: nelegalni.

No, srecom postoje i drugi protokoli. A postoje i drugi operativni sistemi.

 

=============

 

@Georg

Imenjace, treba ti i dobar audio softver za da bi cuo znacajnije razlike u kvalitetu zvuka.

I ne znaci da je svaki snimak 'visoke rezolucije' automatski bolji od standardnog CD zapisa.

Ako slusas MP3, pa nisi bas mor'o da se trosis na DAC.

A ako kojim slucajem imas Realtec ALC889 na maticnoj, ti vec imas vrlo dobrog borca na audio terenu.

 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

A ako kojim slucajem imas Realtec ALC889 na maticnoj, ti vec imas vrlo dobrog borca na audio terenu.

 

Са овим морам да Ñе Ñложим   :thumbsup2   јер имам плочу Ñа 889. Шта год да укључим било оптика, УСБ или ÐºÐ¾Ð°ÐºÑ Ñ‚Ð¾ ради перфектно.

 

Ðикакви драјвери ми ниÑу потребни, или имам Ñреће.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ston već napisao da je u pitanju PCM2706 :wave2

 

Prevideh da se radi bas o toj plocici - zbunjujuce je bilo to sto pokretac rece da je osposobio 192/24...

Pa evo ovako da probam da definisem: zvuk je dobio na punoci, zaobljeniji je, manje je praskav u odnosu na integrisanu zvucnu, bolja je separacija instrumenata, generalno je sve bolje, ali iskreno sam ocekivao vecu razliku, nemam pojma... Overall sam zadovoljan, tu nema dileme :)

 

PCM2706 svira sasvim pristojno, ali se tesko moze meriti sa Xmos i CM6631a resenjima - savetujem nabavljanje neke od dve navedene kartice za ovaj komplet, kako bi se cuo pun potencijal DAC-a.

 

Edit: Ovu poruku sam bezuspesno pokusavao postaviti vise puta pre par sati...

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ne secam se da sam i u jednom trenutku rekao da sam uspeo izvuci 24/192. Ustanovili smo koji je zapravo cip ugradjen, a njegov max je 16/48

@ Abaxial

Ajd' da ponovimo: 

Svi ti "noviji kinezi" su predvidjeni za ASIO a ne za WASAPI koji je rezervisan za "starije" generacije. 

 

Jesi li mozda cito' kad je koji protokol nastao? Sta je mladje a sta starije? Svaka krstena sprava bi tebala da podrzava ASIO protokol.

WASAPI je nastao sa 'Windows Vista' operativnim sistemom - dakle mnogo kasnije od Steinberg-ovog 'Audio Stream Input/Output' tj. ASIO.

WASAPI je podrzan svim u novim M$ OS-ima kao naprednije resenje od ranije koriscenog 'Direct Streaming'. Ali nije neophodan. Niti je najbolji. 

Pravi ASIO drajver (upotrebu protokola) treba platiti firmi Steinberg. ASIO4ALL je samo "wrapper" iliti 'emulator' kao sto se npr emulira BASIC 

programski jezik pod DOS-om i sl. Gorepomenuti 'Ploytek' jesu validni ASIO drajveri ali je njihova upotreba samo za po kuci. Citaj: nelegalni.

No, srecom postoje i drugi protokoli. A postoje i drugi operativni sistemi.

 

=============

 

@Georg

Imenjace, treba ti i dobar audio softver za da bi cuo znacajnije razlike u kvalitetu zvuka.

I ne znaci da je svaki snimak 'visoke rezolucije' automatski bolji od standardnog CD zapisa.

Ako slusas MP3, pa nisi bas mor'o da se trosis na DAC.

A ako kojim slucajem imas Realtec ALC889 na maticnoj, ti vec imas vrlo dobrog borca na audio terenu.

 

:cheers

Ne slusam mp3, uglavnom mi je sva muzika u flac formatu i zasigurno znam da su kvalitetni fajlovi i dobra produkcija. Slazem se s tobom za hi res i cd, imao sam licna iskustva s tim. Integrusa je Conexant High Definition SmartAudio 221 mislim da i nije nesto spec.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...