Jump to content


Jugonostalgija


dude

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mojim djedu je nova Yugoslavia uzela sve. Poatao je, sticajem okolnosti, da bi se preživjelo, zanatlija, obućar.

Neka nova država, ne sjećam se kako se tada zvala, je ponešto i vratila. Medjutim, to je bio i najsrećniji i najbezbrižniji dio mog života. Čak sam i u struci radio.

Link to comment
Share on other sites

Ako budemo navodili sta su nam svi osvajaci ( srpski krvnici) ostavljali za sobom, uozbiljili bi temu, a to ne bih zeleo. Ne znam zasto je  ovde na forumu toliko smanjen prag tolerancije i osecaj za feeling !? Od misa, napravimo slona. Mogu li se jedna trbusna plesacica, ratluk ili nesto drugo, odmah ne dovoditi u vezu sa turskim zulumima ili necijim drugim zlocinima.. ?!

 

Ovde treba da evociramo lepe uspomene, a casovi iz nase krvave istorije su za neko drugo mesto.

Link to comment
Share on other sites

Rodio sam se u Jugoslaviji i odgajan sam tako da mi ekstremi nacionalisticki budu veoma strani . Moja prednost je sto sam usao u mesani brak , kao i sestra , pa se vise slavilo . Krsten po rodjenju , isao oduvek u crkvu , ali se nikada nisam eksponirao sa verom .Veru nosite u sebi ...ili je imate ili nemate . Nikada nisam pljuvao po Bogu kao sto su to mnogi radili pre 90-e , a posle postali najveci vernici . Sto se tice tih vremena Titove Jugoslavije mogu reci par recenica . Bilo je tesko 60-ih , ali se znalo i videlo da ide na bolje ( sto sada nije slucaj ) . Krenuli smo u rane 70-e i pocela je kupovina ploca .Sve zivo je izlazilo , svi singlovi svetski su se mogli kupiti . Zatim su dosle rane 80-e , a mi momci od 20 godina . Posala je bilo , poceli putovati po inostranstvu , ja sam aktivno svirao rock muziku , muziku za pozoriste sam pravio vec sa 19 godina . Odlazili smo u Italiju po ploce u Ricordi i kod neke stare bake ( u Trst) , po majaica , farmerke , ma divota .Spavali u parku kada zaglavimo posle zurke neke , spavali po vozovima sami u kupeima putujuci negde ...niko nas nije dirao .Danas vas klinci zaskoce , cak i ako vas ne poznaju samo ako vide da ste nemocni da bi demonstrirali silu .O fudbalskim utakmicama nema poterbe za poredjenjem .Roditelji su nam imali besplate , banje , more , karte za pozoriste , regres , placene bonuse za praznike , ma raj ljudi . Bio sam u Nemackoj kada su se dve Nemacke spajale .Mi smo bili kraljevi za Istocne Nemce ...Na zalost nije dugo trajalo i doslo je ono do cega je doslo . Postali smo navijaci gluposti koja traje do danasnjih dana . Tolerancija nam je ravna nuli , ali to je normalno kada se vidi gde smo . Nije nas stid da imamo ljude na polozajima koji kupuju diplome , a ovde na forumu imamo ljude koji su mnogo pametniji i vredniji od te sada vec nase !!! Da , voleo sam ona vremena zato sto niko nije pljuvao po drugima i niko nije bio veci i tako se ponasao .Nije bilo zlatnih kajli i takvih kvazi vrednosti .U diskoteci koju sam otvorio 85-e se pustala sjajna muzika , a od domace se moglo cuti , EKV , Partibr. Psihomodo Pop , Kazaliste prvi album ...o dansnjoj kulturi nema vise govora da je priblizno na tom nivou ..a u stvari ko da vas nauci ???

Link to comment
Share on other sites

Hvala Safete , ali mislim da svi koji smo pribliznih godina i oni mladji koji imaju pozitivan stav prema zivotu imaju slicno misljenje ..ne dajte da vas mrznja vodi kroz zivot , ona jede nas same ...Gospodo uzivajte u muzici , lepim zenama , lepim putovanjima , druzenju koga je sve manje ...zivot je veoma brz da ga ne mozete vise ispratiti koliko leti ... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...