Jump to content


Marantz DV6001


dule75

Recommended Posts

   Pozdrav ljudi. Zanima me da li je neko od vas imao u posedu ovu spravu ili je jos ima, i kakva je sto se tice reprodukcije cd-a a naravno i ostalih formata? PItam jer mi se cini da je dobra masina. Pazario sam Marantz-a PM6005 pa bih ga upario sa njim. Covek ga ceni 150e. Da li vredi te pare?

Link to comment
Share on other sites

   PM6005 ima ugradjen DAC i trenutno preko njega koristim Sony SNMP 200 media player.. Vezan je preko optike i koristi mi za mp3 i flac formate. Flac zvuci bas dobro a mp3 onako. Osetno losije i neravnomernije va ljda u zavisnosti od samog kvalitete materijala i onoga ko je to ripovao a i na cemu. Imam i Philips DVD737 preko kog pustam audio cd, ali je Philips vec u godinama i tesko se snalazi vec sa diskovima, a i nije neki audiofilski primerak zvuka, to jest mislim da sve moze mnogo bolje da zvuci sa nekim kvalitetnijim uredjajem. Citao sam na forumu o tome kako su ljudi zakljucili da i medju DVD pleyer-ima moze da se nadje nekada jako dobra masina koja je u stanju da parira i kvalitetnijim cd player-ima. E sad, posto mi je Marantz CD6005 previse novca a u sustini imam Sony koji cita mp3 a i flac koji marantz ne cita onda sam mislio da nadjem neku spravicu koja lepo cita audio cd a ostalo i niej toliko bitno jer vec imam Sonyja na optici. Svaki predlog dobrodosao.... BTW... voleo bih d anadjem neku DVD spravu koja lepo radi jer bih onda taman imao i kariku koja nedostaje a to je neki kvalitetniji DVD player jr mi se za Blu ray ne baca novac.

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to ne bi koristio i koaksijalni digitalni ulaz za recimo povezivanje DVD plejera sa pojaÄalom, tako bi ti DVD plejer bio samo transport a koristio bi DAC iz pojaÄala.

 

   Philipsa i koristim preko DAC-a (Coax) E sad, zanima me i sledece. Da li postoji razlika u kvalitetu zvuka pri takvom transportu? Na primer, da li posoji razlika u kvalitetu Coax transporta zvuka iz ovog mog Philips-a u odnosu na Coax nekog daleko kvalitetnijeg uredjaja ili je efekat isti, naravno pod uslovom da se koristi isti DAC u ovom mom slucaju DAC od Marantz-a? Da li ce kavlietet zvuka u oba slucaja biti identican ili mogu postojati bitne razlike? Ja sve nesto mislim da ako je prenos digitalan da tu ili ima ili nema signala, da nema odstupanja i sammim tim bi krajnji rezultat trebao biti isti sa kojeg god uredjaja da se pusta ili ipak gresim?

Link to comment
Share on other sites

Postojaće razlike, ali ne kao nebo i zemlja. Iako je prenos digitalan, dolaze tu mali gremlini i Äine Äuda na putu signala. Postoji dosta postova na ovu temu, probaj da pronadjeÅ¡ neÅ¡to. 

 

:wave2

   Ok.. prelistacu... Izgleda da ni tehnologija ne odoleva tim gremlinima. Uvek teze ka nesavrsenosti.. mada savresnost je relativan pojam.. pogotovo u audio komponentama...

Link to comment
Share on other sites

    Jedino sam trenutno u dilemi za taj Marantz DV6001 da li ga ubaciti u sistem ili traziti nesto drugo. Citao sam po netu malo o njemu i nailazio na razne komentare. Od odlicne sprave pa do prosecne.. Negde pise da je u sustini to masina koja je prvenstveno napravljena kao audio komponenta, to jest najvise paznje je posveceno tome a DVD sekcija je kao eto... da  se nadje.. sto bi meni iskreno i odgovaralo, a negde pise skoro sasvim suprotno..  Sad da li je to razlika u ukusima i shvatanju sta je za koga dobro ili lose to vec ne znam. Najbolje je mozda da odem i poslusam kako zvuci...

Link to comment
Share on other sites

Dule, ja mislim da je u danaÅ¡nje vreme potpuno besmisleno vezivati se za DVD standard, a ne za BD (Blue Ray). Ponuda je ogromna. Već imaÅ¡ Marantz CD ÄitaÄ koji te pokriva za audio, pa ti je relativno svejedno za reprodukciju CD-a; prema tome, juri BD ÄitaÄ, koji će naravno bez problema Äitati i DVD format, ali i BD format, a to je već neka druga priÄa. ImaÅ¡ jeftinih Sony BD ÄitaÄa kao pleve, za €150 imaÅ¡ već i da biraÅ¡ modele po radnjama (Metro, Tehnomanija, Home Center, itd).

Ja imam neki Sony BDP-S370, koji je i kada sam ga kupio pre neke dve godine ili tako nekako, koÅ¡tao ispod €200, a slika - da se zanesvestiÅ¡. I joÅ¡ pride ima "Upscaling", metod povećanja DVD rezolucije na neÅ¡to blizu BD, pa i DVD-ovi izgledaju drugaÄije. ÄŒak se i ovi iz DVD klubova mogu gledati a da ti ne krenu suze.

Link to comment
Share on other sites

   Ok. Onda cu morati da uzmem posebno CD a posebno Blu ray jer drugacije nece ici izgleda. Onaj moj matori Philips DVD je vec za penziju rekao ih. Probacu da ga sredim ali ume nekada za zastane na par sekundi i da se izgubi bas na audio cd-u. Sta kazete za

NAD C 545BEE?

Valja li ta stvarcica da se poslusa? Dopada mi se sto cita i mp3 mada mi realno ne treba za to jer imam vec media player.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Onda cu morati da uzmem posebno CD a posebno Blu ray jer drugacije nece ici izgleda. Onaj moj matori Philips DVD je vec za penziju rekao ih. Probacu da ga sredim ali ume nekada za zastane na par sekundi i da se izgubi bas na audio cd-u. Sta kazete za

NAD C 545BEE?

Valja li ta stvarcica da se poslusa? Dopada mi se sto cita i mp3 mada mi realno ne treba za to jer imam vec media player.

Za NAD C 545 BEE ne znam, ali znam za NAD C 565 BEE, jer ga imam. Iskreno, zapanjio me je, mislim doslovno, po nekoliko nivoa.

Prvo, ja nikada nisam voleo NAD kao firmu, joÅ¡ od 3020 na Äijoj slavi su živeli skoro 30 godina, oni su za mene oduvek bili samo joÅ¡ jedna "hoću i ja, hoću i ja" firma. Nikada od njih nisam Äuo bilo Å¡ta Å¡to bih iole poželeo da imam.

Drugo, ja ne da ne volim, nego mrzim zvuk Burr-Brown OPA134 porodice op ampova, doÅ¡lo je dotle da u recimo 8 od 10 sluÄajeva umem da ih prepoznam u ureÄ‘ajima.

Treće, NAD je oduvek bio solidno napravljen, ali samo solidno, nikada da kažep oho-ho, opa, ovo nije baš svakodnevno. Pa neka i košta više.

A sada sam na preporuku drugara, koji dobro poznaje moj ukus i ja njegov, kupio taj NAD. I:

Unutrašnja izrada jeste iznad proseka. Nije High End, ali jeste iznad proseka njegove klase. Na primer, torus je oklopljen u niklovano kućište - zbog toga neće bolje svirati, ali ako neko brine o takvin detaljima, onda možeš misliti kako su mislili o realno bitnim stvarima.

Koristi moje omražene BB OP 134 op ampove, ali da ih nisam video, nikada ne bih pomislio na njih. Å to dokazuje moju staru tezu - nije toliko bitno kakve delove koristiÅ¡, koliko je bitno da ih dobro poznajeÅ¡ i da umeÅ¡ dobro da ih upotrebiÅ¡. Neko u NAD-u je oÄigledno to znao, i to dobro.

ZvuÄno, on odudara od proseka klase, bar onog dela koji sam ja Äuo, i to nagore, svira bolje nego Å¡to sam se nadao. Iskreno, Marantz 6005 deluje zaostalo u razvoju sa njime, to mi je bio drugi izbor, i bogu hvala Å¡to ga ne kupih. NAD je sa jedne strane enutrala, tonski odliÄno izbalansiran, a sa druge strane, krcat je detaljima. Ne sećam se koju sam drugu komonentu ikada kupio koja me je toliko fascinirala da je maltene ni ne iskljuÄujem.

A nije naiÅ¡ao baÅ¡ na mekano kod mene, zamenio je impresivno napravljenu Yamahu CDX 993 i spoljni Real Time DAC (8 Philips 1543 DACova u paraleli, nema oversampling-a, nema digitalnih filtera, nema faznih pomera koje oni uvode, ukratko, pojaÄa kombinacija). I opet je ispao bolji, da i ne spominjem koliko jeftiniji, pa samo me je spoljni DAC svojevremeno koÅ¡tao US$ 280.

Stvarno ga toplo preporuÄujem, kupio sam ga u 4Audio, meni u komÅ¡iluku.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno ima i drugih razlika, ne navedu oni uvek sve. Bilo kako bilo, j sam prezadovoljan, a treba mi iskljuÄivo kao CD ÄitaÄ.

Mada, priznajem, dobro mi dođe onaj USB port sa prednje strane, mogu lako kablom da ba povežem sa PCjem ako hoću.

Link to comment
Share on other sites

Da znaš da nisam. PC je poslednji izvor zvuka za mene, apsoutno nikada ga ne koristim. Što manje posrednika i konverzija između mene i zvuka, to bolje. Ja sam od onih likova koji kupuju CD izdanja sa Amazon.com-a sa ciljem da sopstvenu kolekciju LP-ova zamene originanim CD izdanjima. Još malo pa sam gotov.

Ali sam pogledao priruÄnik, i nigde se ne spominje WAV format, samo se pominju MP3/WMA formati.

Link to comment
Share on other sites

Jedini 545 na KP prodaje moj dobar prijatelj Nesa i siguran sam da je uredjaj u opisanom stanju (iako ga nisam video ni cuo, ali covek izuzetno cuva sve svoje stvari)

 

 

 

   E upravo sam na taj primerak i mislio. Upravo sam dosao od Nese i poveo sa sobom NAD-a :) Eno ga u kutiji. Ceka da ga raspakujem, ali ce da priceka jos koji dan jer petljam sa nekim radovima u dnevnoj sobi pa sam sve uredjaje spakovao u kutije i odlozio na sigurno. A kada se sve zavrsi onda uzivancija i raspakivanje.. Sve na policu i nadam se uzivanju u zvuku... :) Jako mi se dopao i Nesa kao covek ali i NAD kako svira. Poneo sam nesto cd-ova i mogu reci da neke detalje nisam zapazao do sada a na NAD-u sam ih jasno cuo... Mislim da je ovo bio pravi potez. Hvala dw-u sto mi je preneo neka svoja razmisljanja. Shvatio sam da si u pravu i da ne treba imati uresjaj koji je nit tamo nit ovamo, nego ako hoces pravu stvar onda uzmes nesto sto je napravljeno da bude to za sta ces ga koristiti:)

Link to comment
Share on other sites

   Zaboravih da spomenem konfiguraciju koja ce svirati,

 

NAD C 545BEE

Marantz PM6005

Wharfedale Evolution 2-20

 

 

Jos mi fali samo neki dobar interkonekt izmedju Marantz-a i NAD-a, pa ako neko ima neku sugestiju ili zna sta bi tu lepo islo a da nije neka cena za izbegavanje.. neka kaze :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jos mi fali samo neki dobar interkonekt izmedju Marantz-a i NAD-a, pa ako neko ima neku sugestiju ili zna sta bi tu lepo islo a da nije neka cena za izbegavanje.. neka kaze :)

Ovo je otvaranje Pandorine kutije na forumu, ja cu se uzdrzati od preporuke, ali upucujem cestitke za kupovinu novog uredjaja i ocekujem neke utiske kad sredis gajbu.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Ovo je otvaranje Pandorine kutije na forumu, ja cu se uzdrzati od preporuke, ali upucujem cestitke za kupovinu novog uredjaja i ocekujem neke utiske kad sredis gajbu.

:cheers

 

 

   Hvala na cestitkama. Javljam utiske :)

Nisam znao da je velika polemika oko kablova. Moracu malko detaljnije da pregledam forum... :)

Link to comment
Share on other sites

Tu su  nam negde  slicni sistemi , koje si kablove uzeo za zvucnike. Ja isto jurim plejer i kablove (CD-AMP).

Pozz.

 

   Nisam siguran koja je oznaka na kablovima. Moracu da pogledam pa ti javljam. Uzeo sam ih na preporuku prodavca kada sam kupovao zvucne kutije i amp. Nije neka velika cifra u pitanju a kablovi su sasvim korektni, i vise od toga. PIsem kasnije ili sutra koja je oznaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...