Jump to content


Problem sa rezanjem i reprodukcijom audio cd-a


Spachek

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 Da je oslabio laser, bilo bi problema i sa Äitanjem diskova koje si narezao pre dva meseca na istim diskovima koje sada uopÅ¡te ne Äita.

Otvorio sam plejer i posmatrao rad lasera, samo na kratko zavrti disk i vidi se pomeranje lasera, zatim izbaci, a onda sam ubacio isti verbatim koji hoce da cita narezan pre par meseci, njega normalno vrti i ocita za par sekundi, svaku numeru pusta bez problema.

 

Onda uzmem i uporedim dva diska naizgled ista, od istog proizvodjaca, skapiram da onaj koji nece da procita je u stvari laznjak Verbatim, boja je dosta tamnija[bela], unutar prstena [providni deo diska] na originalu su ugravirani na plastici, a na divljaku samo odstampani, podaci na disku [Verbatim, CD-R, 700 MB....] su daleko losije odradjeni u odnosu na original, tanja slova i nema ostrih ivica.

 

Uh, a taman sam pomislio da mi je laser spreman za kantu.

 

Valja li pored svega ocistiti laser stapicem za usi i destilovanom vodom, napominjem da to pre nikad nisam radio i ne bih voleo da nesto zahebem

 

Koje biste mi jos diskove preporucili osim ovih JVC sto svi hvale, te ne mogu da nadjem u mom gradu

Link to comment
Share on other sites

A da li je uzeto u obzir da po default-u nije ukljuÄeno finaliziranje diskova posle rezanja (tzv. Disc-At-Once) već je ostala otvorena sesija (Track-At-Once), pa zato stacionarni CD plejeri ne prepoznaju (tj. ne mogu da proÄitaju) narezani CD-R, a kompjuterov ureÄ‘aj može...?

Link to comment
Share on other sites

Može biti ovo Å¡to Froggy kaže ako već nisi to proveravao i eliminisao kao razlog. JVC možeÅ¡ i da naruÄiÅ¡ da ti poÅ¡alju na kućnu adresu.

Čišćenje kako si opisao, samo nežno i pažljivo i sve će biti u redu. Bez pritezanja, laka ruka.

Link to comment
Share on other sites

A da li je uzeto u obzir da po default-u nije ukljuÄeno finaliziranje diskova posle rezanja (tzv. Disc-At-Once) već je ostala otvorena sesija (Track-At-Once), pa zato stacionarni CD plejeri ne prepoznaju (tj. ne mogu da proÄitaju) narezani CD-R, a kompjuterov ureÄ‘aj može...?

probao Froggy obe opcije, definitivno nije do toga, ipak mislim da su krs diskovi u pitanju, ne znam kako to nisam primetio odmah, sigurno sam desetak komada srezao pokusavajuci da provalim sta je u pitanju.

 

@Trotter, imas neki link odakle bih mogao da porucim ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Nece pa nece, ovog puta koristio maxell-ove silver diskove, probao vise razlicitih programa za rezanje ali plejer nece da ih ocita, ama bas nista mi ne pada na pamet sta bi moglo da bude problem.

 

Probao direktno iz Flaca da rezem preko Burn-a, prebacio iz flaca u wav, rezao preko Foobara, Nera,EAC-a. sve sto mi je palo na pamet i opet nece, naravno racunar ocita svaki od tih diskova.

 

Da napomenem da sam cak skidao razlicite ripove ali ne pomaze, mozda mi je sudjeno da kupujem diskove, pa makar Bugare, njih cita bez cimanja

Link to comment
Share on other sites

Nece pa nece, ovog puta koristio maxell-ove silver diskove, probao vise razlicitih programa za rezanje ali plejer nece da ih ocita, ama bas nista mi ne pada na pamet sta bi moglo da bude problem.

 

Probao direktno iz Flaca da rezem preko Burn-a, prebacio iz flaca u wav, rezao preko Foobara, Nera,EAC-a. sve sto mi je palo na pamet i opet nece, naravno racunar ocita svaki od tih diskova.

 

Da napomenem da sam cak skidao razlicite ripove ali ne pomaze, mozda mi je sudjeno da kupujem diskove, pa makar Bugare, njih cita bez cimanja

 

Ne znam da li je tvoj sluÄaj sliÄan mom, ali 'ajd' da podelim iskustvo.

Narežem neki od ovih jeftinih Verbatim CD-R što izgledaju ovako:

 

verbatim-datalife-extra-protection-cd-r-

 

...i JVC XL-V131 CD plejer iz 1989. godine (joÅ¡ savrÅ¡eno funkcionalan, za divno Äudo), neće ni da ih omiriÅ¡e, dok one Verbatim CD-R diskove koje sam rezao poÄetkom ovog milenijuma (u nazivu su imali reÄ "AZO") Äita bez imalo problema (i preskakanja).

Onda taj jeftini Verbatim CD-R sa slike ubacim u Philips CD723 (koji ima mogućnost Äitanja finaliziranih CD-RW diskova) i sve proÄ‘e bez ikakvih problema.

Moj zakljuÄak je da laseri starijih CD plejera izgleda nisu u stanju da oÄitaju informacije sa praznih medija novijeg datuma proizvodnje (bez obzira kog proizvoÄ‘aÄa), dok CD/DVD plejeri sa ugraÄ‘enom tehnologijom za Äitanje CD-RW diskova taj problem nemaju.

Uzgred, da li je CD plejer koji koristiš i dalje Yamaha CDX 730?

Ako je verovati bazi podataka na HifiEngine sajtu, i taj model je iz 1989. godine, pa me ne bi Äudilo da je u pitanju isti problem kao kod mog JVC-a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...