Jump to content


penzionerski sistem 2


polatreid

Recommended Posts

Posto je predhodna tema arhivirana moram da navedem novije izmene u sistemu.

Naime poceo sam sa

CD player Pioneer pd-5300

predpojacalo Marantz sc-500
pojacalo Marantz sm-500
zv. kablovi OEHLEBACH LS special
zvucnici Monitor audio BR-1

Prvo osvezenje su bili interkonekti vdh 102mk3

Ovakav sistem je vec imao neki"zadovoljavajuc"zvuk.Moglo je to verovatno i bolje,ali za prvi sistem uzimajuci u obzir utrosen novac ja sam bio prezadovoljan.

Marantzov komplet je zamenio Musical Fidelity A1.

Direktnim poredjenjem A1 je imao manje voluminozan,ali mnogo definisaniji"utegnutiji"bas.Srednji su dobili jos detalja.Gornji spektar je postao nesto zatvoreniji,nije izgugio detalje.

MA BR1 su izuzetno otvorene kutije pa im mracna priroda pojacala nije pravila problem.

Nakon nekog vremena imao sam priliku da isprobam Goertz Micro Purl Copper interkonekte na svom sistemu.U direktnom poredjenu sa VDH Goertz-i su zvucali nesto"suvlje"ali detaljnije u visokim,

Srednji su izgubili koloraciju,i postali mnogo jasniji.Bas je bio najproblematicniji.U pocetku se cinilo kao da nedostaje dosta krajnjeg donjeg spektra.Nakon daljnjeg poredjenja jasno se culo da VDH prilikom kompleksnih materijala ne daje jasnu sliku linije kontrabasa.Kod goertza se u Big Band Jazz numerama jasno mogao pratiti kontrabas.

Najnovija izmena u sistemu se desila pre 5 dana.

Monitor audio su otisli srecnom vlasniku NAD pojacala.Meni se licno izuzetno svidela ta kombinacija,pa je najbolje da odu gde treba.

Umesto MA u sistem su usle Cabasse Molene 220.Prvi put se uzivo susrecem sa ovom cuvenom firmom.Ukoliko na forumu ima ljubitelja ove firme moram reci da se fan clab povecao za jednog clana.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Ova Lampucera u osnovnom izdanju radi vise nego zadovoljavajuce.Moje licno misljenje je da mi bas malo iskace iz kompletne slike.Verovatno ce sve doci na mesto kada postavim spajkove na kutije i promenim zv. kablove.Za izmene na lampuceri smo vec pricali ;) Ako smem da se pohvalim svi koji su do sada culi moj sistem ne mogu da veruju da sam taj zvuk dobio za tako malo utrosenog novca.

Link to comment
Share on other sites

To je bar lako, dobar izvor, struja, zvucnici i dobri zv.kablovi i eto tebi  :listen , ako tada esto ne stima znas da je do karaktera pojacala i uparivanja.

:thumbsup2 Svaka cast na racionalnom ulozenom novcu. Ajd ti malo u Tozinu kuhinju http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27033-tozina-kuhinja/ pa skuvaj nesto za pocetak za malo novca sam. 

 

Samo da napomenem da ja nisam nista od toga probao ali vidim po utiscima kolega koji su tamo postovali da ima razloga uloziti malo truda. 

 

Samo napred, lepo je videti kada je covek zadovoljan.

:wave2 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na cestitkama i podrsci u mom entuzijazmu.

Cabasse sam jurio iskljucivo citajuci testove.Bese mi neverovatno kakva je to firma koja ne dobija losu ocenu ni za jedan svoj proizvod.

Moja zelja je bila da kupim nesto iz M serije,ali utrcase ove.Malo me je zacudila sama kutija.Za visoke je zaduzen fantasticni DOM20.

Bassredjetonska jedinica je 17t15.Kutija je po specifikacijama 88db 4ohms 45-20khz.

Svi ti podaci su mi bili cudni obzirom na njihove predjasne serije.Srecom kutije je prodavao moj prijatelj,takodje Zrenjaninac.

Za razliku od vecine kupovina zvucnike sam dobio na probu bez vecih vremenskih rokova oko odluke o kupovini i placanja.

Na vesednevnom testu DOM20 se pokazao kao izuzetna jedinica.Visoki su detaljni i otvoreni,ali bez ikakve naznake agresivnosti.

Mogu slobodno reci da na testovima sa akusticnom gitarom mogu stati rame uz rame sa mnogo skupljim visokotoncima.

Bas je bio najdiskutabilnija karika.Normalno je da ce svaki iole upuceni audiofil posumnjati u kutije od 80cm visine sa basom 7micom,

koje pri tome imaju donji frekfrentni opseg do 45hz.Zaista bese tako.

Kao pasioniranom ljubitelju Jazz-a i klasike najnize bas podrucje je bilo zamuceno sa precestim boom momentom.

Vec sledeceg jutra sam se probudio sa samo jednom idejom u glavi.U supi sam imao nekoliko reklamnih pakovanja

livenog teraco-a.Plocica ispod svake gumene nogice zvucnika dimenzija 8x8x1cm je odradilo nezamisliv posao.

Posto vec pisem roman,zavsicu sa zakljuckom.Skolska gumica za brisanje ispod nogice CD playera i iole ozbiljniji

materijal ispod zvucnika napravice cujni pomak u sistemu za smesnu svotu novca.

 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...