Jump to content


Zvezdasta strujna letva


zoranzu

Recommended Posts

Moze da se uradi modularna kutija sa tipskom prednjom od npr 4 uticnice, s tim da se mogu redjati 2, 3 ili vise uz promenu samo dve bocne strane kutije.

 

Od uticnica mozete koristiti one industrial grade sa poklopcima ili kako ih vec zovu koje imaju da se kupe u Merkuru (plave i crvene boje su i kostaju oko 300din koliko se secam)

EDIT> pretece me Ston . . . 

Link to comment
Share on other sites

Dakle, proćiće par strana dok se ne skupe zainteresovani, a svako bi za poÄetak trebao da odgovori na ovo pod 1. i pod 2. Ako ima i pod 3. neka neko napiÅ¡e, meni ne pada na pamet?

 

Polako, prvo da se razjasni da li su bolje vintage ili danaÅ¡nje zvuÄne kutije, male ili velike membrane, da li Zoki daje cenovnik, da li bolje radi Å¡vajsovani Transparent, ili original, i kako bi pomenuta strujna letva bila u sinergiji sa LG mini linijom. Ti bi odmah da se prijavimo za grupnu nabavku. E, pa neće moći! B)

Link to comment
Share on other sites

Dobro, a sad ozbiljno...

 

1. Kutija: jeftina Rajan varijanta ili skupa Leonardo fensi-Å¡mensi?

2. Broj utiÄnica: 4, 6 ili 8

3. Å ukoi: industrijski ili "audiofilski"?

3. OžiÄenje: no-name OFCC ili neki sa pedigreom?

4. IEC: da ili ne? I ako je ne, koji za napajanje? Lapp?

 

Hajde da vidimo sve opcije, low budget varijantu, optimalnu cost/benefit opciju i "audiofilsku" pricey.

Link to comment
Share on other sites

Po meni, ovde je najveći izazov nabaviti dovoljno kvalitetne Å¡uko utiÄnice, a da nije potrebno da prodajemo bubrege na gram. Možda Zoki ima neku ponudu za ožiÄenje, a uvek postoji povoljna varijanta sa Lapp i Yarbo kablovima + trenutno povoljna varijanta za kopiju Oyaide Å¡uko utikaÄa. KućiÅ¡te ok, u zavisnosti od cene, ionako svima uglavnom stoji iza police, Äega već, osim ako ne želimo da se qrÄ.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam Å¡njurao po ebayu u vezi Å¡uko utiÄnica...

 

Ima svašta, ali one verifikovano dobre su stvarno preskupe:

 

- Furutech zlaćani schuko 30-ak evrića kom., dakle, meni je to trošak od 240 evra

- Furutech zlaćani IEC sa zaštitom 50-ak evrića kom.

 

Dakle, samo utiÄnice 300 evra. A gde je kutija i ožiÄenje...

Ovako nešto mora da izađe bar 500 evra, što je stvarno preskupo za nas.

Link to comment
Share on other sites

"Било је" Ñтандардних без поклопца Ñа керамичким телом и добрим контактима а maska je standarnog oblika.

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/10908-tajni-projek-t-%D0%B7%D0%B5%D0%BE%D0%BD-%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80-pile/

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

"Било је" Ñтандардних без поклопца Ñа керамичким телом и добрим контактима а maska je standarnog oblika.

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/10908-tajni-projek-t-%D0%B7%D0%B5%D0%BE%D0%BD-%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80-pile/

 

:wave2

Koliko je izvodljivo ovako nešto ponovo napraviti?

Mislim, Å¡to s tiÄe materijala koji se može sada nabaviti? Pretpostavljam da bi i cifra za ovakav projekat bila prihvatljiva s obzirom na kvalitet izrade (vizuelno Äista desetka, u rad ne sumnjam, s obzirom ko je pravio).

Posebno me interesuje gde ste tada nabavili profile za kutiju?

Link to comment
Share on other sites

Dobro, a sad ozbiljno...

 

1. Kutija: jeftina Rajan varijanta ili skupa Leonardo fensi-Å¡mensi?

2. Broj utiÄnica: 4, 6 ili 8

3. Å ukoi: industrijski ili "audiofilski"?

3. OžiÄenje: no-name OFCC ili neki sa pedigreom?

4. IEC: da ili ne? I ako je ne, koji za napajanje? Lapp?

 

Hajde da vidimo sve opcije, low budget varijantu, optimalnu cost/benefit opciju i "audiofilsku" pricey.

Mene bi interesovala ovakva varijanta:

1. Kutija jeftina Rajan.

2. Broj uticnica 6.

3. Sukoi,  proveriti mogucnosti nabavke, cene itd, pa odluciti.

4. Ozicenje http://www.kanibal.co.rs/products.php?q=Neotech+UPOCC&pid=15041002, Po proporuci Zorana.

5. IEC, a za kabl sam se vec snasao (normalno FTA).

I da vidimo sve opcije, interesovanja...

Link to comment
Share on other sites

A alu profil koji ste koristili za letvu?

 

Å to se mene tiÄe, ja bih ovako...

 

1. Kutija - Leo

2. Broj utiÄnica - 8 (1x8 u nizu ili 2x4, svejedno)

3. UtiÄnice - industrijske, one svetlo-plave sa poklopcem

4. OžiÄenje - isto Neotech koji je preporuÄio Zoki

5. IEC - da

 

Može da se odradi i varijanta sa filtracijom, ako nije suviše posla...

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam iskljuciv u bilo kom pogledu. Ja sam planirao da kupim letvu Parkel Multip Multiptech silver-sa posrebljenim kontaktima I mono kristal bakar zicom za ozicenje  (5300,00 din - 7 uticnica) i na onoj UPOCC zicom iz Kanibala prikacim jedan muski IEC prikljucak i to bude to. E sada bi me interesovala pretpostavka kolika bi mogla da bude cujna razlika izmedju takve letve i ove o kojoj pricamo. Znam da zvezdasta veza ima prednosti nad rednom, ali nemam nikavih slusnih iskustva. Zamolio bih one  koji su se "igrali" sa strujnim letvama i imaju iskustva sa tim da napisu koju rec i preporuku. Cena Multip letve koju sam ja zamislio da napravim bi bila oko 8500 dinara bez kabla (letva 5300, metar UPOCC zice oko 1600,00 i jedan YARBO IEC kod Tome, ako se ne varam  15E). 

Sada malo sirim pricu, mozda je i malo off, ali bi me u par reci interesovala ta razlika izmedju zvezdaste i redne letve. Mozda nisam jedini na forumu...

Link to comment
Share on other sites

Raspisali ste se od sinoć :thumbsup2

 

Moram da javim da ću ja malo da priÄekam na ovoj temi jer se pojavila jedna potencijalno interesantna kombinacija za koju bih voleo da vidim kako će se razvijati pa do sledeće nedelje stavljam na pauzu angažovanje ovde. Da bih ispoÅ¡tovao obe strane, evo za Å¡ta sam ja zainteresovan ako bude GB na forumu:

 

 

1. Kutija - jeftina verzija (videćemo šta će se pokazati kao pogodno rešenje za tu varijantu)

2. Broj utiÄnica - 4

3. UtiÄnice - industrijske, po mogućnosti solidnog kvaliteta, nisam zainteresovan za audiofilske skupe varijante

4. OžiÄenje - ZoranZu predlog ili cenovno i kvalitativno sliÄan

5. IEC - ne, ako mora, onda da (preferiram ne)

 

__________________________________________________

 

1. Palo mi je na pamet oko kutije, Zu je pomenuo mogućnost drvene... Koliko je izvodljivo da se napravi drveno kućiÅ¡te, najprostije (ne mora valjda puno drvo?) i da se samo za gornju ploÄu gde idu utiÄnice od AL lima potrebne debljine napravi komad sa urezanim mestima za utiÄnice? To je, cenim, jeftinije od toga da sve bude od aluminijuma, a kome nije naroÄito bitan izgled zavrÅ¡iće posao, mada, može to baÅ¡ lepo da izgleda.

 

3. Merkur meni deluje zadovoljavajuće, ako ima da se kupi još uvek.

 

4. UPOCC iz Kanibala meni deluje zadovoljavajuće.

 

5. Rekao sam da ne bih IEC jer to traži dodatni troÅ¡ak za napojni kabl za Å¡ta nisam zainteresovan. Ako baÅ¡ mora onda jedino da stavim onaj koji imam - obiÄan PC naponski ali onda sam ukenjao na bitnom mestu i pitam se da li sve ono iza toga ima smisla?

Link to comment
Share on other sites

Pitajte Multip koliko bi koÅ¡talo i da li bi mogli/hteli da (na)prave letv{u,e} sa zvezdastom topolgy. Verujem da bi Vam/Nam izaÅ¡li u susret i da bi (sa posrebrenim utiÄnicama i LAPP cable-om) to bilo pristupaÄno. PoÅ¡aljite im e-mail, veoma ljubazno i brzo odgovaraju, takvo je moje iskustvo...

Link to comment
Share on other sites

Кабл треба узети PP-Y 3 Ñ… 2,5 Ñ˜ÐµÑ„тин је а има га у Ñвим електро радњама. Квалитет жице као и изолације одличан.

 

Од једног метра тог кабла има 3 метра проводника што је довољно за 3 Ñкромне летве.

 

Код ових бар на Ñајту Ñве има:

 

http://www.razoelektro.com/sr/prodajna-mesta

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pitajte Multip koliko bi koÅ¡talo i da li bi mogli/hteli da (na)prave letv{u,e} sa zvezdastom topolgy. Verujem da bi Vam/Nam izaÅ¡li u susret i da bi (sa posrebrenim utiÄnicama i LAPP cable-om) to bilo pristupaÄno. PoÅ¡aljite im e-mail, veoma ljubazno i brzo odgovaraju, takvo je moje iskustvo...

Odlicna ideja. Mozemo pitati i telefonom. Vise puta sam razgovarao sa nekim iz Multipa tj Parkela i iskustva su mi ista. Ali je potrebno pre svega da se dogovorimo sta hocemo i definisemo sve pojedinosti.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam iskljuciv u bilo kom pogledu. Ja sam planirao da kupim letvu Parkel Multip Multiptech silver-sa posrebljenim kontaktima I mono kristal bakar zicom za ozicenje  (5300,00 din - 7 uticnica) i na onoj UPOCC zicom iz Kanibala prikacim jedan muski IEC prikljucak i to bude to. E sada bi me interesovala pretpostavka kolika bi mogla da bude cujna razlika izmedju takve letve i ove o kojoj pricamo. Znam da zvezdasta veza ima prednosti nad rednom, ali nemam nikavih slusnih iskustva. Zamolio bih one  koji su se "igrali" sa strujnim letvama i imaju iskustva sa tim da napisu koju rec i preporuku. Cena Multip letve koju sam ja zamislio da napravim bi bila oko 8500 dinara bez kabla (letva 5300, metar UPOCC zice oko 1600,00 i jedan YARBO IEC kod Tome, ako se ne varam  15E). 

Sada malo sirim pricu, mozda je i malo off, ali bi me u par reci interesovala ta razlika izmedju zvezdaste i redne letve. Mozda nisam jedini na forumu...

ovo je trenutno jedini realan i pravi pristup...vecina ostalih luta jer nije uopste definisano :

- da li letva za resenje prakticnog ( mozda i estetskog ) problema iza sprava...

- ili letva prvenstveno za zvucno poboljsanje performansi trenutnog sistema, naravno prema sopstvenim potrebama

Ovde se mesaju babe i zabe - upocc bakar sa uticnicama od 200 din. boze mili, ako se mozes pruziti za takav bakar, onda kupis bar  1 ili 2 prave uticnice, i vidis zasto furutech toliko kosta ( partsconexion 25e, audiophonic 20e ) pa znas sta dalje 

...Inace, zvucno ne znam da li ces cuti razliku te dve veze, ali je prica da kod npr redne, ako je amp na pocetku moze malo da "muti " ostatak sistema, naravno to ne vazi samo za amp, verovatno za najslabiju kariku ako je kojim slucajem prva u letvi...

Naravno, ovo pricam iz licnog iskustva, jer sam isto to davno prosao

Link to comment
Share on other sites

Sto je sigurno, sigurno je, rek`o da se ipak usunjam za varijantu:

 

1. Kutija jeftina.

2. Broj uticnica 8, min 6 modularnog tipa (ponuda iz Merkura iz prikaza StonCold-a

3. Sukoi, sto kvalitetnije u zavisnosti od cene ako ne para nebo razmisliti o "audiofilskim", pa odluciti.

4. Ozicenje po proporuci Zorana.

5. IEC, za naponski kabl cu razmisliti, najverovatnije jeftina varijanta pa u dogledno vreme zamena za adekvatan FTA.

 

Ima li neko prihvatljiv predlog za "audiofilsku" varijantu sukoa po prihvatljivoj ceni nabavljive u lokalu?

 

Pozz  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...