Jump to content


Hi-Files testovi: Tannoy Revolution DC6


Ljuba

Recommended Posts

Škotski krugovi Bookshelfovi poznatog ostrvskog proizvođača stižu na naš test opremljeni specijalitetom kuće u vidu Dual Concentric drajvera, dodatno osnaženi WideBand tehnologijom i umotani u prelepi “espresso” finiš. Osim što je jedan od najuglednijih, Tannoy je i među najstarijim kompanijama u hi-fi svetu. Nasta0 je davne 1926. kao Tulsemere Manufacturing Company, a pod današnjim imenom […]

Pročitajte ceo članak

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tannoy sam oduvek voleo, a Å¡to sam stariji i Å¡to sam viÅ¡e modela Äuo sve viÅ¡e me fascinira ta njihova doslednost. Svaki, ali svaki njihov zvuÄnik ima taj karakteristiÄni, pa u nedostatku boljeg termina reći ću 'slatkast' zvuk, bilo da se radi o najjeftinijem Mercury V1 ili nekom Prestige modelu. Za viÅ¡e novca proporcionalno se dobija viÅ¡e detalja, prostora, dubine, snage, itd. ali i kupovinom najjeftinijeg dobijate Tannoy zvuk, ni manje ni viÅ¡e.

 

Sa recenzijom se u potpunosti slažem, kako sa plusevima - koherentnost u celom opsegu je i inaÄe njihov najjaÄi adut - tako i sa minusima: konkurencija možda dublje reži, viÅ¡e trese i jaÄe udara, pa na prvu loptu Tannoy zbilja može zvuÄati bledunjavo, ili kako kažete 'nedovoljno uzbudljivo'. Ali ja joÅ¡ nisam Äuo zvuÄnik Äiji bih zvuk sve viÅ¡e voleo Å¡to ga duže sluÅ¡am. I posle kojeg svakom drugom imam da zamerim ovo ili ono. A Å¡to je najveselije, Tannoy generalno nije posebno zahtevan ni prema amplifikaciji. Naravno, bolje pojaÄalo - bolji zvuk, ali sluÅ¡ao sam Tannoye, Mercury M2 na Technics receiveru, pa i Mercury F1 na jeftinom Sony stereo receiveru (nema jeftinije a da se zove hi-fi) i opet je to bilo to.

 

Da li bih (kad bi se neko naÅ¡alio pa mi ponudio) zamenio svoj matori Definition D100 za Revolution DC6 glava za glavu (dc6 je novija verzija ovog zvuÄnika iako se zove revolution, novi definition dc8 je neÅ¡to sasvim drugo)? Mislim da ne bih, iako predmnijevam da bi se nakon sluÅ¡anja u mom sistemu verovatno ispostavilo da je DC6 ipak kvalitetniji u odnosu na staru Å¡kolu. Ne bih zato Å¡to bih neminovno morao da modernizujem sistem, tražim novije pojaÄalo za noviji zvuÄnik, opet eksperimentiÅ¡em sa kablovima, i tome sliÄno... Ali ljudi koji kupuju novo teÅ¡ko će za te pare naći bolje od 'pristupaÄnog definitiona'. Jedini problem je u tome Å¡to će ih to unakaziti za ceo život - nikad viÅ¡e neće hteti da se od ovog zvuÄnika odvoje. Osim možda da kupe joÅ¡ Tannoya...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...