Jump to content


1TB Cloud-a za džabe - ali samo još danas!!!!


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, ali ste install-irali app. koja Vam je ponuđena, zar ne?

Na vreme se setih da ne navodim prethodnu poruku u celosti, da ne viÄu na mene...

Izgleda da jesam mator ali joÅ¡ ima poneÅ¡to Äega se setim... Izbegoh metke za malo... Hvala Slavko.

Link to comment
Share on other sites

U folderu aplikacije se nalaze svi fajlovi koji su poslati na cloud. Kada se isti obriÅ¡u, nema ih ni na cloudu. Da li je to uobiÄajeno, i da li je normalno da na raÄunaru pravi duplikat fajlova koje bi trebalo da su u oblaku. Samo pitam...

UobiÄajeno, koliko ja znam...

Klizavica na koju se okliznuše mnogi jer nije jasno napisano upozorenje (na mnogim cloud-ovima)...

Imam(o) i korisnike na naÅ¡em forum-u koji su tako obrisali važne slike i sliÄno... Oprez... OdliÄno pitanje...

Link to comment
Share on other sites

U prevodu, ako crkne HD (pu,pu), odoÅ¡e podaci. U Äemu je poenta ovako koncipiranog backupa?

Ne. To nije valjan zakljuÄak. Pogledajte, pažljivije, gde su zaista ti podaci o kojima piÅ¡ete... Iz loÅ¡e pretpostavke mora slediti ne-valjan zakljuÄak...

Link to comment
Share on other sites

Meni sad tu nesto nije jasno. Ako moraju da budu fajlovi u tom folderu na kompu da bi bili i na Cloudu, kako onda da napravim mesta na svom HDD-u kada jos moram i da dupliram prostor da bi nesto stavio na cloud, posto ne zelim da brisem podatke sa originalnog mesta na svom drugom HDD-u. U principu zelim backup backup-a, a ne da samo premestim sa kompa na jos jedno mesto na disku i na cloud

Link to comment
Share on other sites

Ti izgleda da ne razumeš poentu cloud-a...

Dakle, tebi su podaci na nekom hard disku i hoćeÅ¡ da ih staviÅ¡ u cloud. Kad odabereÅ¡ folder koji ćeÅ¡ da upload-jeÅ¡, on će ceo, sa svim subfolderima da bude kopiran u cloud, ali će svakim daljim kaÄenjem za cloud svi podaci biti sinhronizovani, tako da ukoliko obriÅ¡eÅ¡ neÅ¡to na cloud-u sinhronizacijom će to isto biti obrisano i na primarnom hard disku (i obrnuto). Poenta je da podaci u cloud-u budu potpuno identiÄna slika onima na primarnom hard disku, ali u realnom vremenu.

 

Ti ćeš namestiti da se vrši sinhronizacija backup foldera sa cloud-om, a povremeno ćeš raditi backup sa primarnog mesta na backup mesto. Dalje će se backup i cloud sinhronizovati u realnom vremenu, bez uticaja na primarno mesto sa podacima.

Link to comment
Share on other sites

Pa sam si rekao da hoćeš backup backupa?????

Nije mi baš najjasnije šta ustvari hoćeš?

MožeÅ¡ folder sa 200 GB podataka da baciÅ¡ u cloud i imaćeÅ¡ kopiju, ali ne i backup. Ako hoćeÅ¡ pravi cloud backup (kopija za ne daj Bože), moraćeÅ¡ da napraviÅ¡ backup negde kod sebe, pa njega da baciÅ¡ u cloud, a on će da se sinhronizuje u realnom vremenu. Ali koliko sam proÄitao, ti si i sam napomenuo da hoćeÅ¡ backup backupa, a to je upravo to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...