Jump to content


BLU RAY


TERMINATOR

Recommended Posts

1080p nemaÅ¡ za domaće filmove, ili npr. za sinhronizovane crtane. A nema teoretskih prepreka da tako neÅ¡to bude legalno raspoloživo online, samo kod domaćih distributera joÅ¡ nije stigla poruka da je to pravac u kom se ide. Na to sam mislio, a ne na mejnstrim strane filmove. Da li će neki Pera iz Melburna da se cima da naruÄuje Montevideo disk, i da ga Äeka mesec dana da mu stigne ili će da skine piratsku verziju? A da ima online za 5-10$ na nekom servisu gde je dostupna veća kolekcija domaćeg sadržaja u maksimalnom kvalitetu ne bi morao da lupa glavu i da obilazi opskurne sajtove koji su Äesto legla virusa. Namerno pominjem dijasporu, ali ima i ovde ljudi koji kupuju legalne diskove i koji bi možda viÅ¡e voleli da kupe neÅ¡to online a ne da jure za klince gde ima "Mia i ja" po prodavnicama ili da naruÄuju poÅ¡tom da im stigne.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je prosecana plata 1200e = 130.000 ili 140.000 dinara ,Ljuba bi se naprodavao  BR koncerata a i svako od nas bi imao HT set-up cisto onako ,iz zezanja, za filmove i koncerte.Mozda i neku sobicu u kuci sa FullHD projektorom za pravi bioskopski uzitak.

Nije to razlog. Sudeći po tome kakve su zaista prosečne plate, trebalo bi da svi ovde slušamo Ei risivere.

Link to comment
Share on other sites

A koliko novca potrosiste na bezpotrebne gluposti kao sto su cigarete,alkohol,kladionca i ostale gluposti...Da stedis po 50 dinara mozes da mesecno kupis bar jedan br disk.Za koju godinu imao bi pristoju kolekciju.Sve je to uzivanje.Ljudi pa meni je dovoljno da ga pogledam i lepo se osecam.O plocama necu ni da pricam jer to nije tema.ali koliko god da je dostupno i jednostavno gledanje preko interneta opet mi nema uzitak taj.Kod nas nije problem to sto ljudi nemaju novca i strpljenja da cekaju na br nego sto se zadovoljavaju malim stvarima.Ja taj disk kad kupim u uzmem u svoje ruke on je uvek fizicki pored mene i ja znam da je uvek tu kad god pozelim.

Link to comment
Share on other sites

A koliko novca potrosiste na bezpotrebne gluposti kao sto su cigarete,alkohol,kladionca i ostale gluposti...Da stedis po 50 dinara mozes da mesecno kupis bar jedan br disk.Za koju godinu imao bi pristoju kolekciju.Sve je to uzivanje.Ljudi pa meni je dovoljno da ga pogledam i lepo se osecam.O plocama necu ni da pricam jer to nije tema.ali koliko god da je dostupno i jednostavno gledanje preko interneta opet mi nema uzitak taj.Kod nas nije problem to sto ljudi nemaju novca i strpljenja da cekaju na br nego sto se zadovoljavaju malim stvarima.Ja taj disk kad kupim u uzmem u svoje ruke on je uvek fizicki pored mene i ja znam da je uvek tu kad god pozelim.

Å to se tiÄe gluposti, na cigarete, alkohol i kladionicu ne dajem ni dinara...

Poenta zaÅ¡to ja nikada nisam ni pomislio da kupim Blu-Ray plejer i neki nosaÄ je jednostavno u tome Å¡to je ponuda onoga Å¡to je meni interesantno praktiÄno nikakva, pa mi je bilo suludo da kupujem Äitavu skalameriju za par naslova. Ustvari, ja i jesam kupio Blu-Ray plejer, u nadi da ću neÅ¡to pogledati i posle godinu dana sam ga prodao u pola cene.

Kad hoću da pogledam neki film odem u bioskop ili ako ga nema kod nas skinem Blu-Ray Rip. Raritete koje sam pitaj Boga kako naÅ¡ao na net-u Äuvam, poÅ¡to se kod nas ionako ne mogu naći (niti će ikada i moći - npr. restaurirana integralna verzija filma Metropolis - Fritz Lang).

Većinu koncerata kod nas nisam nikada ni našao, pa sam odustao od potražnje i sve što me interesuje nađem znate-već-gde.

 

Dakle, meni nije finansijski momenat broj 1 (iako verujem da ne bih imao toliko originala koliko sad imam ripova), već nemogućnost da kod nas naÄ‘em ono Å¡to hoću, a da vijam po internetu, naruÄujem i Äekam da stigne jednostavno neću - pogotovo za filmove koji i nemaju prevod.

 

Å to se tiÄe audio CD situacija je dijametralno suprotna - svi diskovi koje imam sa muzikom su originali, aposolutno nijedan rezanac. I moram da kažem da mi je nekako ovo važnije od toga da li ću imati ili ne Blu-Ray.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...