Jump to content


BLU RAY


TERMINATOR

Recommended Posts

Nemam ništa protiv BR, naprotiv, bio je veliki skok u odnosu na DVD, ali nikada se nije raširio po domovima kao njegovi prethodnici. Lično ga ne posedujem a kod drugih sam ga video svega par puta iako je već dugo na tržištu. I to nešto govori. Uopšte, fizički mediji odlaze u prošlost, zato mislim da je ulaganje u plejer i u diskove malo retro. MKV kontejner je odličan i on će se zadržati. Zato bih se svakako usredsredio na Blu Ray kvalitet ali kroz HTPC ili medija plejer / strimer.

Link to comment
Share on other sites

Nemam niÅ¡ta protiv BR, naprotiv, bio je veliki skok u odnosu na DVD, ali nikada se nije raÅ¡irio po domovima kao njegovi prethodnici. LiÄno ga ne posedujem a kod drugih sam ga video svega par puta iako je već dugo na tržiÅ¡tu. I to neÅ¡to govori. UopÅ¡te, fiziÄki mediji odlaze u proÅ¡lost, zato mislim da je ulaganje u plejer i u diskove malo retro. MKV kontejner je odliÄan i on će se zadržati. Zato bih se svakako usredsredio na Blu Ray kvalitet ali kroz HTPC ili medija plejer / strimer.

Za mene slusanje muzike preko racunara nije uzivanje.Jednostavno nemam osecaj uzivanja koliko god da je dobar izvor...Sakupljanje ploca,diskova,kaseta mi je isto uzivanje kao i slusanje muzike..Sam kvalitet zvuka mi je nista bez fizickog medija...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u zemlji gde se narod oblaci ovde : http://vukajlija.com/butik-sagni-se dobro je da smo zivi.

 

Preko BR film moze da se kupi pocevsi od 2-3 eura sto nije ni jedna kafa ,pa je lako da se proda hiljade i hiljade BR-filmova .

 

A u zemlji Srbiji najjftiniji BR film je 999 din ,i za tu cenu ima jako malo kupaca,Da se ponude za 200-300 din verovatno bi bilo i vise BR playera a i trziste novih I SH BR-filmova bi bilo vece .

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u zemlji gde se narod oblaci ovde : http://vukajlija.com/butik-sagni-se dobro je da smo zivi.

 

Preko BR film moze da se kupi pocevsi od 2-3 eura sto nije ni jedna kafa ,pa je lako da se proda hiljade i hiljade BR-filmova .

 

A u zemlji Srbiji najjftiniji BR film je 999 din ,i za tu cenu ima jako malo kupaca,Da se ponude za 200-300 din verovatno bi bilo i vise BR playera a i trziste novih I SH BR-filmova bi bilo vece .

Slazem se sa tobom.Ponuda BR filmova u Srbiji nije bas neznam kakva,a i da bi kupio dobar film ili koncert moras da das 15-20 eura.

Recimo u Kragujevcu gde ja zivim nema nigde u prodaji BR filmovi i zasto bi neko kupovao plejere.

Ja BR plejer imam 3 godine i jedine BR diskove koje imam sam donosio iz Nemacke,nalazio sam dosta filmova koji su iako kupljeni tamo imali hrvatski a po koji i srpski prevod.Retko ko ce da odvoji pare za originalan BR disk kad moze to isto da skine sa neta u skoro istom kvalitetu.

Ja takodje razmisljam o kupovini BR rezaca...

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno mislim da je za sudbinu br kao i mnogih drugih medija krivica danasnjeg drustva..Sta da kazem kad danasnji mladi nemaju aman bas nikakav smisao za vrednost.Muzika i filmovi se gledaju i slusaju preko yt,vrhunski zvuk zamislja preko mobilnog telefona,a celokupan zvuk danasnjice svodi se na elektroniku.Prosto se zacudim kad u pozadini cujem poneki klavir,gitaru i td.Sve samo zujanje i miksovanje preko racunara.Posle se cudimo sto br se nije bas lepo proveo na trzistu.Mentalitet ljudi je ovakav.Ma koce bacati pare za br kad mozemo na yt da gledamo za dzabe.Kvalitet ?Sta je to ?Ma vazno da moze da se gleda.Bas kao sto sam rekao izgubljen smisao za vrednost...Cast izuzetcima.

Link to comment
Share on other sites

 

Postavi neki sajt gde ima da se kupi za 2-3 eura. Jako tesko.

Od 7-8 pa na dalje.

@TERMINATOR

potpuno delim svoje misljenje sa tobom.

 

Evo skoro sam u segedinu kupio 3 BR filma za nekih 1000 din ,nije bilo puno naslova za te pare ali je bilo desetak filmova.

 

Kad sam bio prosle godine u Berlinu mogao si na dosta mesta da nadjes film za 2-3-4 eura,o polovnim da ne pricam.

Link to comment
Share on other sites

Evo skoro sam u segedinu kupio 3 BR filma za nekih 1000 din ,nije bilo puno naslova za te pare ali je bilo desetak filmova.

 

Kad sam bio prosle godine u Berlinu mogao si na dosta mesta da nadjes film za 2-3-4 eura,o polovnim da ne pricam.

Ma moze da se nadje.Za onog ko hoce da kupi uvek moze da se nadje.Kao i ploca,kao i dat kasete i td.

Link to comment
Share on other sites

^

Neki ljudi vole da imaju originalni disk, pakovanje, booklet i sve ostalo što ide uz to. Okreni-obrni, film plaćaš te plaćaš, osim što u jednom slučaju imaš i dodatne džidža-bidže, dok u drugom imaš samo fajl na HDD-u ili cloud-u. Stvar izbora.

Link to comment
Share on other sites

Zasto kupovati ako moze da se reze? Ako se vec juri blurej rezac onda je greota kupovati originale pogotovo sto je net u Srbiji dosta dobar pa se skida jedan film dnevno bez problema.

O ovome sam ja i pricao malo pre..Sve je izgubilo smisao.Najlepse mi je bilo kad sam filmove gledao na video kaseta.I dan danas ih cuvam...Skupljao sam originale i uzivao.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja to i ja bih radije imao originalne filmove u kolekciji ALI s obzirom da je ovo Srbija i da prosecna cena filma prevazilazi prosecnu dnevnicu matematika nije kako treba. Svojevremeno sam u toku srednje skole pravio sopstvenu kolekciju DVD filmova i to tako sto bih iznajmio original i prerezao ga, zatim kupim one velike DVD kutije i nadjem originalnu sliku koja se nalazi na frontu/backu kutije kao i originalnu sliku koju stampaju na cd i sve to odstampam i nekako mi se to vise svidjalo od kupovine originala, ne znam sto.

Link to comment
Share on other sites

Problem u Srbiji je nedostatak sniženja cena starijih izdanja, prazničnih sniženja, kao i second hand Å¡to prodavnica Å¡to kućnih rasprodaja. U tom slučaju bi i DVD i BR izdanja bila daleko pristupačnija. Dok takve (u mnogim drugim zemljama sasvim normalne i uobičajene) stvari ne počnu da se deÅ¡avaju, većina će se snalaziti i dovijati kako zna i ume. 

 

No, kao što postoje ljudi koji su spremni da jednom mesečno odvoje novac za jedan ili više omiljenih originalnih albuma (npr. CD ili vinil), već u zavisnosti od finansijske situacije, uvek će biti i onih koji će se voditi istom logikom u slučaju originalnih izdanja filmova.

Link to comment
Share on other sites

Sa original Bluray-evima postoji drugi problem. Koji je izbor kod nas? A ako kupujeÅ¡ od preko, da li mogu da se ubace naÅ¡i titlovi? Sa piraterijom nema tih problema pa je paradoksalno lakÅ¡e biti pirat nego platiti legalan sadržaj. Pored toga fiziÄki mediji izumiru. Kod nas nema legalnog online servisa za filmove kao Å¡to postoji npr. u USA (Netflix, Itunes, Amazon, itd.). Kad je poÄela zadnja sezona Game of Trones prva epizoda je bila najdeljeniji sadržaj ikada na piratskim sajtovima. A dobar deo ljudi bi platilo samo da je moglo legalno da se dobije na nekom sajtu, ali nije bilo na raspolaganju - ili za njihovu državu ili ne u tom trenutku kad je aktuelno i kad ceo internet priÄa o deÅ¡avanjima u toj epizodi. Ok, mi smo siromaÅ¡ni pa bi ovde malo ljudi plaćalo zapadne cene za sadržaj, ali mislim da bi neki online servis koji bi na primer držao domaće filmove mogao da bude profitabilan, ako niÅ¡ta drugo onda na raÄun naÅ¡ih ljudi u inostranstvu. Mada ima sigurno i ovde ljudi koji bi platili da gledaju da dobiju dobar kvalitet a ne da gledaju neku 360p online piratsku varijantu.

Link to comment
Share on other sites

Ako se neko seća, mi smo napravili jedan uvoz Blu-ray koncerata... Napravili smo smešnu cenu sa smešnom zaradom. Dok su se slični naslovi prodavali za 3000-3500 mi smo ih prodavali za 2000... Prodaja je naravno bila tužna. Da nije bilo nekoliko ljudi koji su kupili po desetak diskova, sigurno bi se jos mučili da ih prodamo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...