Jump to content


Å ta mislite o JRiver Media Center 19?


Филип

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foobar isto nije stabilan za ASIO i sam developer ga ne preporucuje osim ako se mora. 

 

Please note that this component is meant for systems where ASIO is the only available output method. It is highly recommended to use the default output modes instead of ASIO. Contrary to popular "audiophile" claims, there are NO benefits from using ASIO as far as music playback quality is concerned, while bugs in ASIO drivers may severely degrade the performance.

 

Mozda nekome dobro radi ASIO preko bilo koji plejer na PC kartice, ali svako ko ima USB DAC ili Audio Interface vezan eksterno zna sta su muke kad koristis paralelno komp i za muziku i surfanje/rad. Testirao sam sve zivo, JRiver je bogovski. Ima razloga zasto je sve ostalo free. 

Link to comment
Share on other sites

Taj citat sa foobarovog sajta je od pre jedno 300 godina.Pavlovski se ogradjuje ako neko neshto zezne(drajver.asio verzija ...).Zbog toga je Windows 7 preuzeo zvuk i sliku.Od tada sa mnogo toga promenilo.Ne mora da znachi da sve shto radi stabilno radi i ok(primer za video renderer EVR i Madvr).Wasapi(event 24bita) ce ti sigurno raditi ok kao output.

Link to comment
Share on other sites

AI mi koristi native ASIO drajvere, preko WASAPI ima dropouts. Opet babe i zmajeve kompariramo. Nije USB DAC, USB audio interface i PC kartica isto bre ljudi.  :bacanje

 

Ja sam imao USB DAC sa PCM1204 (valjda) cipom, Ploytec ASIO drajvere i sve je lepo sljakalo u XMPlayu, nikad nijedan problem nisam imao.

 

Link to comment
Share on other sites

Wow ovaj mali XMPlay je opasan.  :)

 

Instalacija je piece of cake, downloadirnaje i otpakovanje. Skinuo sam FLAC i ASIO, samo pastiram u folder i radi. Outputi sve podeseni, veoma stedljiv na resurse, stabilan, maltretiram komp, apsemplujem na 24/96, paralelno pustam Youtube i sl. Testiran i na Latency Monitor. Mirna voda. :)

 

Zaista dobar mali plejer, alternativa Foobara koju nisam znao. Interfejs je stari dobar Winamp stil, pa kome pase, eto zamenu.

 

Slusam Buika - La Niña De Fuego na flac i sve odlicno zvuci. Kako treba. I od mene preporuka za XMPlay.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Wow ovaj mali XMPlay je opasan.   :)

 

Instalacija je piece of cake, downloadirnaje i otpakovanje. Skinuo sam FLAC i ASIO, samo pastiram u folder i radi. Outputi sve podeseni, veoma stedljiv na resurse, stabilan, maltretiram komp, apsemplujem na 24/96, paralelno pustam Youtube i sl. Testiran i na Latency Monitor. Mirna voda. :)

 

Zaista dobar mali plejer, alternativa Foobara koju nisam znao. Interfejs je stari dobar Winamp stil, pa kome pase, eto zamenu.

 

Slusam Buika - La Niña De Fuego na flac i sve odlicno zvuci. Kako treba. I od mene preporuka za XMPlay.  :thumbsup2

Svakako je najstedljivi po resurse i neverovatna cinjenica je da je .exe fajl manji od 300KB i u sebi sadrzi default skin osnovne dekodere (dovoljno da pusti recimo mp3 :) ).

Sama instalacija je portable, ne ostavlja tragove u sistemu, ne prcka po registryju, veoma stabilan, dosta opcija, pluginovi su odlicni...

Jedino sto mu fali od naprednijih opcija je multiple playlist sto ce verovatno biti u novoj verziji.

 

P.S.

Neke naprednije opcije su skrivene, dostupne samo u .ini fajlu, ali ima na sajtu sta i kako se moze podesiti.

Link to comment
Share on other sites

Hoces reci da za "ekskluzivno" slusanje muzike nije? Ozb, ako nije reci mi zasto i koliko treba? 1ms? Pitam...

Probao sam i radi isto ok, bez problema. 50ms sam izabrao samo zato sto je "preporuceno" a ako nisam primetio razliku nisam hteo da teram inat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...