Jump to content


Å ta mislite o JRiver Media Center 19?


Филип

Recommended Posts

Kakva su vam zvuÄna i praktiÄna iskustva sa audio plejerom JRiver Media Center 19 (mogu i ranije verzije)?

Izbegao bih nepotrebnu konverziju iz FLAC > AIFF, pa me interesuju zvuÄne mogućnosti ovog plejera kao i praktiÄne strane JRivera (upravljanje sa iPhone, iPad i tome sl).
Poređenja sa drugim plejerima tipa Audirvana, iTunes, Amarra itd… su takođe dobrodošla.

Hvala unapred na odgovorima  :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Kaiser

Jel postoji varijanta korišćenja JRiver preko smartphone, tableta i tome sl., ukratko iz fotelje?

Ovaj softver mi je sugerisao Äovek iz ameriÄkog Berkeley Audio Designa jer razmiÅ¡ljam o nabavci njihovog USB Alpha konvertera (u tom sluÄaju bih koristio AES ulaz na Cantati).
Naravno pre toga ću ispitati jeftinije mogućnosti unapređenja zvuka:

1. Testiranjem nekog boljeg USB kabla i
2. Zamenom iTunes-a nekim drugim plejerom tipa Audirvana i JRiver.

P.S. Berkeley na polju digitalije važi za jakog igraÄa - kao i Resolution Audio prave samo dva proizvoda: DAC i USB konverter.

Pretpostavljam da Äovek zna zaÅ¡to mi preporuÄuje baÅ¡ JRiver.
Nisam se upuštao u dalju raspravu sa njim po tom pitanju, kaže "Pitaj na Hi-Files forumu, oni najbolje znaju" :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Moje iskustvo je slicno, posla Media Monkey i iTunes, preko MusicMatch i sl, JRiver je najbolje dostupno u ovom trenutku. Koristim ga preko USB iz kompa, NuForce HDP i Sennheiser 650. Nemam planova za nesto drugo, ovo je vise nego dovoljno za Spotify i za muzike sa HDTracs i Linn Music

Link to comment
Share on other sites

Hvala,nisam dosad znao za ovu napravu.Foobar u kombinaciji sa fidelizerom i asiom na izlazu - svaka preporuka.

 

Blagodarim.

 

V 5.0 je posebno optimizovana za w8 i w8.1

Fidelizer koristim odavno i nekako sam se navikao, cini mi se da bolje zvuci muzika sa pc-ja nego bez njega. Treba probati, besplatno je.

Optimizovan je i za W7, na W8 su samo ispravljeni sitni bagovi. Kod mene je placebo izrazeniji na V 5.0 na V 3.0, znaci, bolji je zvuk. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Foobar v 1.3.1 + Fidelizer v 5.0 rules :thumbsup2

 

( naravno, ''uštrojeni'' Windows 7 se podrazumeva)

 

Kod Fidelizera, na koji Optimization Level ga je preporuÄljivo postaviti ako želim samo muziku sa kompa, Audiophile, Extremist, ili neÅ¡to treće? Da li bi mogao u par reÄi da pojasniÅ¡ ovo "uÅ¡trojeni Windows 7 se podrazumeva". U kom sve smislu "uÅ¡trojen"? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti imam dva laptopa. Jedan sam potpuno podredio audio reprodukciji, tako da mi sve blagodeti kompletnog operativnog sistema , nisu potrebne. Mrzi me da opisujem, ostavicu par linkova, nadam se da ces uspeti da se snadjes. Da napomenem, stvarno sam osetio napredak u zvucnoj slici na mom skromnom sistemu, tako da sam poceo da verujem u bajke, da i PC, moze biti jako dobar izvor (transport), ako se posveti dovoljno paznje optimizaciji. Ja sam ga bas ustrojio, ali pitanje je , koliko su tebi potrebni ti resursi operativnog sistema, koje sam ja potpuno pogasio.. Ovo je jako interesantno za one , gde i ja spadam, koji koristimo USB DAC-ove. Moze se dobiti nesto, samo treba odvojiti malo vremena za zaludjivanje na tu temu.Ja sam pre petnaestak dana odvojio ceo vikend zezajuci se sa gore pomenutim i nije to bilo izgubljeno vreme. :beer

 

http://us.focusrite.com/answerbase/optimising-your-pc-for-audio-on-windows-7

http://www.sweetwater.com/sweetcare/articles/pc-optimization-guide-for-windows-7/

http://www.24bit96.com/usb-computer-audio-system/configure-foobar2000-and-windows7-for-digital-audio.html

 

Ima jos korisnih linkova na tu temu..

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim ''extreme'', zato sto na ostalim podesavanjima ostaje ukljucen wireless network adapter na lapu, i jos par windows servisa, koji prljaju audio signal. Mada, realno, razliku je tesko uociti, ali je ima. Tako da, svako prema svojim potrebama i afinitetima.

Link to comment
Share on other sites

Kakve vi to kompove imate kad vam wireless utice na kvalitet zvuka uopste mi nije jasno.

 

Inace, na primer onaj gore link sa focusrite sajta za optimizaciju, je pisan za snimanje i to ozbiljno, a ne dva mikrofona i 2 vst-a u lancu, a samo reprodukcija je prosto smesan posao za bilo koji komp.

 

Tako da, nikakvi servisi ne mogu da uticu nikako na kvalitet zvuka.

Sta doduse jeste moguce, je da neki drugi aktivan program dovede do prekidanja, seckanja zvuka, mozda los asio drajver do krcanja i slicno, sve u svemu ocigledne anomalije koje su specificne, ali kvalitet zvuka, zvucne slike i slicno, to sa wasapi ili asio ili kernel streamingom tesko da ce da se desi.

Link to comment
Share on other sites

Kakve vi to kompove imate kad vam wireless utice na kvalitet zvuka uopste mi nije jasno.

Ja sam na ovom izvukao bit perfect, preko 3D wasapi surround foobarizacije.post-11305-0-64597300-1395745484_thumb.j

 

http://us.focusrite.com/answerbase/optimising-your-pc-for-audio-on-windows-7

All of the tuning tips below should be implemented if you want to achieve high speed, low latency audio recording and playback ..

 

 > http://www.24bit96.com/usb-computer-audio-system/configure-foobar2000-and-windows7-for-digital-audio.html

 

@ Gvlada

Vlaska magija se podrazumeva.

 

B)

Link to comment
Share on other sites

 

recording and playback

Ne pise recording or playback nego and , i izvadjena je recenica iz konteksta, ceo tekst se odnosi na zvucnu kartu namenjenu snimanju zvuka. Doduse moguce ako je nekom potreban high speed, low latency playback onda moze da se primeni i za slusanje.

 

 

All of the tuning tips below should be implemented if you want to achieve high speed, low latency audio recording and playback without glitches with your audio interface.

Dakle bas ono sto sam rekao, ne kvalitet zvuka nego moguci problemi, takoreci glitches u zvuku :) .

A ti glitches se i te kako cuju, a sigurno niste zbog toga krenuli da optimizujete zvuk.

 

Meni svejedno, ja nisam napisao sta sam napisao da bih ubedjivao nekog, samo ako neko ko se ne razume puno da ima da procita i poneki kontra argument pa sam zakljuci sta mu je ciniti, umesto da pomisli da se svi slazu sa gore iznetim tvrdnjama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...