Jump to content


Foto fan klub!


Jimmy_92

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odlične su ti fotke. Ja sebe nakon tri godine bavljenja slikanjem ne nazivam fotografom. Fotke možete da vidite u časopisu. Ponekad objavljujemo i fotke proizvođača, ali više volim da prikažemo uerdjaje što realnije.

Slikam sa D7000 i kineskom rasvetom kod nas u kancelariji.

Link to comment
Share on other sites

Hvala. :) Ako se bavis slikanjem ne mozes da budes fotograf, onda si slikar  :D Nisam znao da licno vi fotkate uredjaje, lepo  :thumbsup2 D7000 je fina masina, ja imam D5100 sto mu dodje osiromaseni D7000 ali sa identicnim senzorom pa sasmim tim i istim kvalitetom fotki. Mada mi je malo dosado DSLR, skupljam parice za nesto kompaktno iz Fuji ili Lumix porodice ...

Link to comment
Share on other sites

Ista priÄa i kod mene. Malo mi je dosadio D5100, samo Å¡to sam se ja primio na Sony RX100. Ne kao zamenu za DSLR već kao dopunu. Iako staje u džep ima 1" senzor pa i low light može da proÄ‘e, a video je fantastiÄan.

 

Ja sam od onih sto video i ne pale, kad snimam izvadim telefon :D I to je meni cudno, za kvalitet zvuka i fotografije cu da umrem a npr za svalitet slike videa, filma ili bilo cega me bole brige..  :screwy Ja ne bih imao kintu, ako i kad uzmem nesto drugo D5100 i objektivi idu na KP. Gledao sam i ja RX100 mada mi je bolja opcija Fuji X20 npr. 

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam otvaranje teme!  :thumbsup2

 

Jimmy slike su ti odliÄne, a najbolja je ona sa vrteÅ¡kom i filmaÅ¡ima.

 

Å to se mene tiÄe, hardcore rekreativac amater, nit' kontam Å¡ta radim nit to dobro radim ali uživam u procesu i to me ispunjava. Oprema mi je skromna ali radi posao, Nikon D60 sa kit objektivom (u planu je f1.8 35-ica, probao je, svidela mi se, želim je), mada sve Äešće napolje nosim filmaÅ¡e.

 

Od filmaÅ¡a rabim ćaletovu Smenu 8M, zgodna mala stvarÄica, totalno otkaÄena. No, ubedljivo najÄešće koristim Zorki 4K, objektiv Jupiter 50mm, f2.0, zbog toga Å¡to ima isti sistem kadriradnja i fokusiranja kao Leica, o kojoj sanjam i koju ću morati da imam (film Leicu, naravno, ne ove nove digitalne). PokuÅ¡avam i da ubedim koleginog ćaleta da mi proda Pentax K1000, to je mlogo ubava makina i jako lepo radi.

 

U skladu sa gore napisanim,  prikupljam znanje potrebno za otvaranje foto laboratorije u gostinskom wc-u (nema prozore, ima aspirator = idealno za baratanje foto hemijom), pa da mi cela ova papazjanija oko filmaÅ¡a bude zaokružena priÄa. Å to bi rekla moja baka: "Dokon pop i koze krsti!" :roll:

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala :) Pa kreni da citas knjige, guglaj, jutjubuj... Mada najbolji nacin da pokapiras je na greskama, sve na manual, sluske u usi i setaj i fotkaj. :) 35 f1.8 je straaaasno dobar objektiv, od kad sam ga uzeo (jun) nisam ga skinuo i nemam neku potrebu za sirim uglovima, 105ica mahom hvata prasinu. 

 

Ha, smena je bre smesna, ako vec volis taj smek analognog aparata uzmi za smesne pare nesto malo ozbiljnije. K1000 je super, tenk, ima ga drugar. Ja sam skoro uzeo Canon AV1 i Lomo lc-a, Lomo ide svuda samnom. A da, Lajka, to je toliko izvikano da je to nesto neverovatno.. Koristio sam digilux 3 i ono je najgori digitalni aparat koji sam drzao u rukama a kosta oko 1000e... BOZE!! A Lajku MP bih i ja da imam ali u Srbiji takav aparat nema svrhu, ja u Nisu imam izbor od 2 filma i 3 laboratorije od kojih se ne zna koja je vece zlo. B&W film moram da "uvozim" iz prestonice i da sam razvijam a opet nemam cime da skeniram tako da se eto zezam malo analogijom onako, reda radi i sve dok nije preskupo.

 

Ako, sto da ne, ali onda fotkas iskljucivo b&w i odmah pravis printove. Jedino tako ima `vajde  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Jimmy, fotke su ti odliÄne. Bojim se da bi te manji aparat ipak ograniÄio, najviÅ¡e po pitanju bokeha. Iako Fuji X20 ima f2.0-f2.8 objektiv to nije isto kao na APS-C aparatu, jer i veliÄina senzora igra podjedaku ulogu. Ovde imaÅ¡ zanimljivo poreÄ‘enje RX100, D5200 sa 85mm f1.8 i D800 70-200 2.8:

 

http://www.creativephotography.gg/how-much-camera-do-you-need/

 

Pošto vidim da se dosta baviš kreativnom fotografijom, a nije ti baš neophodno da stane u džep - da li si gledao Sony Nex-3N ili neki od skupljih varijanti? Dosta je kompaktan a ima APS-C senzor. I još možeš i neki prajm da mu staviš.

Link to comment
Share on other sites

Upravo to Å¡to je smeÅ¡na i daje poseban Å¡mek Smeni, izuzetno glup aparat, odvojeno motanje filma od "navijanja" okidaÄa (potpuno normalna stvar je razviti film iz Smene i videti triput eksponiram kadar <_< ) ali s'druge strane ima neke blesave premaze na objektivu pa slike direktno u sunce izgledaju fenomenalno (iako je slikati u sunce sa filmom no-no). Nzm, ja je volim, ima emotivnu vrednost i neko u druÅ¡tvu ne zna da je koristi.

I briga me Å¡to je izvikana, Leica M3 RULES!  :facehearts

 

A Å¡to kažeÅ¡ za manuelna podeÅ¡avanja, Zorki je tu zakon, nema svetlomera, nema Auto modova, nema preÄica (mada ti to znaÅ¡, imaÅ¡ Zenita ;-)).

 

Kakav je Olympus OM-1, vredi li on Äemu? Meni je jako lep ali mi ljudi uglavnom govore da je u toj klasi K1000 zakon, kao mlogo je pouzdaniji, robustniji i sliÄno...

Link to comment
Share on other sites

Jimmy, fotke su ti odliÄne. Bojim se da bi te manji aparat ipak ograniÄio, najviÅ¡e po pitanju bokeha. Iako Fuji X20 ima f2.0-f2.8 objektiv to nije isto kao na APS-C aparatu, jer i veliÄina senzora igra podjedaku ulogu. Ovde imaÅ¡ zanimljivo poreÄ‘enje RX100, D5200 sa 85mm f1.8 i D800 70-200 2.8:

 

http://www.creativephotography.gg/how-much-camera-do-you-need/

 

Pošto vidim da se dosta baviš kreativnom fotografijom, a nije ti baš neophodno da stane u džep - da li si gledao Sony Nex-3N ili neki od skupljih varijanti? Dosta je kompaktan a ima APS-C senzor. I još možeš i neki prajm da mu staviš.

Hvala Grujane :) Da, nije mi cilj da stane u dzep jer je to i nemoguce ako hocu nesto ozbiljnije, razumem o cemu govoris. Ja sam najvise bacio oko na fuji xe2 i na lumix gx7, mada bih opet pre fuji uzeo jer je opet senzor veci i ide sa 18 55mm objektivom koji je opet u celom rasponu f2.8 sto je savseno. Ali onda je pitanje kad bih skupio kintu za nekog normalca, papreni su.. Na nikonu lepo stavim m42 objektiv i milina.. Ima 1000 za i protiv, teska odluka stvarno samo sam siguran da mi promena treba i da me polako ogranicava i nervira D5100. p.s. evo pogledacu poredjenje, mada moram da priznam da je malo cudan odabir aparata :D

Link to comment
Share on other sites

Upravo to Å¡to je smeÅ¡na i daje poseban Å¡mek Smeni, izuzetno glup aparat, odvojeno motanje filma od "navijanja" okidaÄa (potpuno normalna stvar je razviti film iz Smene i videti triput eksponiram kadar <_< ) ali s'druge strane ima neke blesave premaze na objektivu pa slike direktno u sunce izgledaju fenomenalno (iako je slikati u sunce sa filmom no-no). Nzm, ja je volim, ima emotivnu vrednost i neko u druÅ¡tvu ne zna da je koristi.

I briga me Å¡to je izvikana, Leica M3 RULES!  :facehearts

 

A Å¡to kažeÅ¡ za manuelna podeÅ¡avanja, Zorki je tu zakon, nema svetlomera, nema Auto modova, nema preÄica (mada ti to znaÅ¡, imaÅ¡ Zenita ;-)).

 

Kakav je Olympus OM-1, vredi li on Äemu? Meni je jako lep ali mi ljudi uglavnom govore da je u toj klasi K1000 zakon, kao mlogo je pouzdaniji, robustniji i sliÄno...

Pa i lomo nije nista pouzdaniji ali je mnooogo swadak, mica sto bi rekle drugarice  :crno-na-belo  I bukvalno je velicine smartfona.. Ako bih kupovao analognu lajku ili MP ili nista, ali to nekad ako odem preko pa imam i filmove i normalne laboratorije.  :cry:  

Imam ja na zenitu svetlomer ali ga ne koristim, trudim se uvek da fotkam manuelno. A naravno da vredi, mislim iskreno da je bolji od K1000. Njega ljudi vole jer je neunistiv a sto se kvaliteta fotke tice sumnjam da je ista bolji npr mog zenita. Ako imas kintu preporucujem ti AE1 ili AV1 Kanone, ja sam prezadovoljan mojim. 

Link to comment
Share on other sites

evo pogledacu poredjenje, mada moram da priznam da je malo cudan odabir aparata :D

 

To je pre svega poreÄ‘enje kako se bokeh razlikuje u zavisnosti od veliÄine senzora. Mada nisu pisali sa kojim blendama su slikali, ali verujem da bi bilo tu negde da su iste blende na sva 3. RX100 ide f1.8-4.9

Link to comment
Share on other sites

To je pre svega poreÄ‘enje kako se bokeh razlikuje u zavisnosti od veliÄine senzora. Mada nisu pisali sa kojim blendama su slikali, ali verujem da bi bilo tu negde da su iste blende na sva 3. RX100 ide f1.8-4.9

Da da, kontam :) Mada meni su portreti tele objektivom strasno ruzni. Treba da se vidi sta je okolina i da se poveze sa subjektom, ova prva fotka sa D800, ne znam sta je iza... Meni je 50mm idealna zizna daljina, 2.8 blenda koju najvise koristim. :) Teske su muke oko odabira tehnike. :/

Link to comment
Share on other sites

Ako imas kintu preporucujem ti AE1 ili AV1 Kanone, ja sam prezadovoljan mojim. 

 

A reci mi kako oni stoje sa baterijama, koje koriste? Mislim da ne rade bez njih a mene prvenstveno privlaÄe Äisto mehaniÄki modeli koji rade uvek (znaÅ¡ ono, kling-kaÅ¡ang-snap ;-) ). 

 

Samo da vam napravim zazubice, za Äasopis slikam sa Nikon AF-S Micro-Nikkor 60mm f/2.8G ED Macro

 

A zato su slike tako lepe, sad je meni jasno. 

Link to comment
Share on other sites

Fotke, lepo  :thumbsup2  Evo i ja da se pridružim...

 

Export.jpg

 

Zombi%20%282%29.jpg

 

Usce%20%282%29.jpg

 

DJCeca.jpg

 

U torbi su mi najÄešće Nikkor 35/1,8 i 18-105. Tehnika me puno ne zanima - o žilet-oÅ¡trini i perfektnoj ekspoziciji neka brinu oni Å¡to slikaju svadbe, ja ne moram  :)

 

Planiram jednu malu izložbicu fotki, jedan potpuno apstraktni serijal, možda u Muzeju nauke i tehnike. Nikako da svrtim d*** da je skockam. Kada još malo za'ladni imaću više vremena (nadam se).

 

Thnx za temu  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

@ Srle

 

izguglaj posto za svaki aparat ima nekoliko alternativa, ne razumem se u baterije :D A dosta modela radi ful manual bez baterija, sve ces to da nadjes :) Mada evo moj zenit 11 nema baterije.

 

@ Milos 

 

U torbi imas samo objektive?  ;-)  Od tebe sam ocekivao neki analogni aparat. Fotke su ti super, bas lepo.  :thumbsup2

 

@ Fokus

 

Eh da imas neku budzu sa tele objektivom, oapsna bi fotka bila :)

Link to comment
Share on other sites

Jimmy,

 

bili su na par koraka od mene i to u lepsoj pozi ali ja sam bas hteo da im pridjem blizu pa su se pomerili i ispala je ovako...

 

Steta.. Zato kazem, tele objektiv i fotkas sa 30m :D

 

 

Nije loše ispalo Zaovinsko jezero sa starim Fuji Finepix S 5600

 

Fino, samo nema potrebe za ovoliko vode u kadru a nista se ne desava dole.. Da ide neki camac ili nesto slicno onda je razumljivo, ako radis pejzaz onda se akcenat daje nebu, tako bih ja  :wave2 Evo ga dole Bovansko jezero, fotkano analognim :)

post-23311-0-62811400-1386791509_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...