Jump to content


JBL + HARMAN


Recommended Posts

Imao sam pojacalo HK6500 dosta se dobro pokazalo ja sam ga imao uparenog sa JBL LX33 zamenilo ga je dosta skuplje i jace pojacalo :) HK6500 i HK6550 su isti samo im je razlika u prednjem panelu ! HK6550 ti je malcice noviji model . Inace u zvuku nema razlike !

HK6500 2x70w/8ohm  1000DEM

HK6550 2x50w/8ohm  1200DEM

ZakljuÄi sam!

Svakako ih poslušaj oba!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

 Zato se moj Hk 6800  nije obrukao na Dynaudio Contour 1.3  ( cak naprotiv ) -  pogotovu u direct modu a tek phono mc eee tu je vec zablistao. Ovo mi je vec 2 - 3 put da mi je u kuci HK 6800 i uz JBL - L 90  to je audio komponenta koju  sam uvek rado  vracao u kucu. Imao sam HK 6950 I HK 6900 ,  nisu mi nikad svirali kao 6800. Nesto su opasno pogodili na tom modelu.

 

665 Vxi mi je 80 - tih godina spalio 2-3 para kutija  :roll:

Meni 6950r nikako nije legao na l80mk2. Obe komponente imaju dosta basa i valjao se po sobi. Zato je 6950r savrseno legao na Infiniti Kapa6 i Canton ergo jer su oba zvucnika tanja u basu. Serije 6800, 6850, 6900, 6950 imaju drukciji izlazni stepen od ostalih harmana i drukcije i zvuce. Ostali harmani su malo tvrdji u basu ali losiji u srednjim i visokim.

 

665 nije los ali je dosta star i treba ga srediti pa nakon toga svira korektno mada ne moze stati po zvuku blizu serija 6800 i 6900. 680 ima prijatelj i nije me pogodio ali zato ima daljinac i ulazni selektor uradjen sa jfetovima pa kad slusalice ubodete u cd plejer da ne palite pojacalo na slusalicama slusate sve uredjaje koj su ubodeni u ugaseno pojacalo :screwy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

                  Lepa,velika i jaka kutija.Slusam ih u sobi 7 x 5 m.Dosta su osetljive (ako se dobro decam 91 db ) pa mozes da ih slusas i vrlo tiho.130/200 w je snaga.Ja ih slusam na pokacalu snage 2 x 55 w i to radi ok.Sto se tice zvuka,koliko para-toliko muzike.Za onoliko koliko kostaju,mislim da su dobar izbor.Planiram da kupim nesto iz "L" serije ali to ce biti kad bude love.Do tad ovo mi je ok.Ipak,to ne znaci da ce se i tebi svideti.Moj ti je predlog da kad krenes u kupovinu poneses pojacalo pa ih tamo probaj.Srecno !  :)

                  

Link to comment
Share on other sites

       Bio sam vec resen da kupim HK i cak poceo da ga trazim.Od nekoliko modela izbor je pao na HK 6500.Medjutim,imao sam prilike da ga uporedim sa ovim mojim pojacalom i dosao do zakljucka da ja to vec imam.Zvucno moj Mitsubishi i HK 6500 su jako slicni,vizuelno HK je ruzniji ali je zato jaci po snazi.Medjutim,duplo je skuplji a nije i duplo bolji.Stvar dodatno komplikuje i to sto mi je sve u silver boji pa je jos teze naci ocuvanog Harmana a da je siv.Ja volim stari dizajn i za sad ostajem na ovome sto imam.Zadovoljan sam.Evo fotosa cisto radi poredjenja iako o ukusima ne vredi raspravljati.

       Mozda ce ti neko reci da HK ima puno basa ali da bi mogao da bude svetliji na visokim tonovima.LX 55 ima titanijumski visokotonac i jako mi se svidja kako radi u "gornjem" opsegu.Visokih tonova ti nece faliti 100 %.

       post-30486-0-39448100-1396299345_thumb.j

       post-30486-0-87756600-1396299370_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izbor zvucnika je ipak pao na B&W CDM2 SE, sa trenutnom velicinom sobe se odlicno slazu.

HK655Vxi je bio na malom refreshu, ocisceni su potenciometri i prekidaci i zamenjeni svi kondenzatori za spregu signala od ulaznog do izlaznog stepena.

Mogu reci da ova kombinacija fino poklopila. Mnogo bolje zvuce nego kod prethodnog vlasnika koji ih je terao na Yamaha AS500. Visoki nisu "vristavi" kao na Yamahi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...