Jump to content


Hi-Fi Higijena


Kaiser

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

Display nikako ne treba cistiti alkoholom, mislim mnogi to vec znaju al' pre mnogo godina ja se zeznuh pa ostadose neke fleke.

Krpice za naocare "HOYA" japanske su najmekse ( Hoya pravi "stakla" za cvike ).

Kod mene moja tehnika nije praznik za oci pa je zato pokrivam sarenom tkaninom iz Indonezije kada ne radi.   Metoda se pokazala kao vrlo dobra da zastiti aparat na delovima koje pokriva ( ispod nogica aparata ulazi prasina i dalje ali ne po samom aparatu... proverio ).   Znacajno smanjuje zezanje oko brisanja prasine.

Aparate koje koristim otvorim povremeno i ocistim cetkom za farbanje.

Cevi vadim iz postolja i obicno se tim postupkom skine neka prljavstina ako je ima, ali moze doci i do korozije pa je nekad potrebno produvati postolja za cevi.   Pinove cevi drzati cistim kao i spoljnje konektore ( utice na zvuk... desilo se ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Tema bajata, ali meni aktuelna. Kupio sam u Liliju ove maramice iznad, 125din. Da li ih je neko koristio za furnirane zvučnike, i kakav je utisak. Da li ima neka preporuka i za nešto bolje? Ima Pronto za nameštaj ali cena je simpatična 550din (tako nešto) mada nije skupo ako radi posao

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Vlajo said:

Tema bajata, ali meni aktuelna. Kupio sam u Liliju ove maramice iznad, 125din. Da li ih je neko koristio za furnirane zvučnike, i kakav je utisak. Da li ima neka preporuka i za nešto bolje? Ima Pronto za nameštaj ali cena je simpatična 550din (tako nešto) mada nije skupo ako radi posao

Ma gde bajata druze. Samo raspali muski i prasine nema. Bar kod mene. Najbolji Pronto ti je heavy metal. i to hard.

Salim se malo. Ja to resavam bez hemikalija. Kvalitetnom magicnom krpom sa par kapi vode. Drajvere ne diram nikada. Imaju samo ciscenje. 

Doduse, sve zavisi i gde mi svi zivimo. Kod tebe je katastrofa, posto svi loze drva i kotlina.  I u vecini gradova. Npr gde ja zivim u Vrscu, ljudi se 90 posto greju na gas.  I prasine nema puno. Jer majka Kosava oduva sve. Ovo pricam i pisem iz iskustva. Znam kako je u ostalim gradovima.

Link to comment
Share on other sites

 

Meni je ovo bolje od Pronta za drvenariju. Proizvodi se sto godina sa neizmenjenim grafičkim dizajnom. Ilirija DOO ljubljana. Ima u Liliju ili DM u. Ne sećam se. Postoji veća flašica sa pumpicom.
Ne ostavlja vidljive senke i tragove koji mi se javljaju od Pronta.

 

951973340_ilirijacisto.thumb.JPG.23ed232b7efdc293d10d6b180c62a1f8.JPG

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ivanp said:

 

Meni je ovo bolje od Pronta za drvenariju. Proizvodi se sto godina sa neizmenjenim grafičkim dizajnom. Ilirija DOO ljubljana. Ima u Liliju ili DM u. Ne sećam se. Postoji veća flašica sa pumpicom.
Ne ostavlja vidljive senke i tragove koji mi se javljaju od Pronta.

 

951973340_ilirijacisto.thumb.JPG.23ed232b7efdc293d10d6b180c62a1f8.JPG

Ovo sam kupio pre 15 godina, ima još pola i nije promenilo svojstvo, bar mi se čini ...

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, ivanp said:

 

Meni je ovo bolje od Pronta za drvenariju. Proizvodi se sto godina sa neizmenjenim grafičkim dizajnom. Ilirija DOO ljubljana. Ima u Liliju ili DM u. Ne sećam se. Postoji veća flašica sa pumpicom.
Ne ostavlja vidljive senke i tragove koji mi se javljaju od Pronta.

 

951973340_ilirijacisto.thumb.JPG.23ed232b7efdc293d10d6b180c62a1f8.JPG

Ivane, ovim sredstvom kutije ? Da li sijaju posle, kao na nalepnici? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...