Jump to content


Naš forum.


空也

Recommended Posts

Zatvaram sve teme sa žalbama. Kome se ne dopada neka napusti forum. Neka napravi svoj i tamo izigrava admina.

Naš forum, naša pravila.

Cinjenica je da forum pravno pripada onome ko je registrovao domen, ko placa godisnji zakup provajderu i ko uredjuje isti.

Sa druge strane, foruma nema bez clanova i sadrzaja koji isti stvaraju.

Cija su intelektualna svojina hiljade i hiljade stranica teksta koje su clanovi ispisali za sve ove godine?

Naravno da tu ima svacega, od gluposti i prepucavanja, do stvarno vrednih i korisnih tekstova i saveta koji daju vrednost ovom forumu i cine ga posecenim.

 

...Kome se ne dopada neka napusti forum...

...Naš forum, naša pravila.

Vec duze vreme imam osecaj da se forum ne razvija u najboljem pravcu.

Sve vise mi deluje da je to tesko zaustavljivi proces i nekakav zacarani krug, iz kojeg nije jednostavno izvuci se.

 

 

Svestan sam da ni moderaciji nije lako, ne zivi se od ovoga a zahtevi postaju veliki.

Povremeno ispravljanje Krivih Drina kako bi ovaj forum licio na neku idealizovanu predstavu foruma,

opisanu cak i u Pravilima: "NaÅ¡a zajednica broji viÅ¡e hiljada Älanova i predstavlja veliku bazu praktiÄnih znanja, saveta i diskusija", je bila moja greska.

Sa obzirom da moj/naš forum vec duze vreme polako prestaje da bude to, a sada je to objavljeno i zvanicno, ne vidim vise ni neku preku potrebu za daljim aktivnim ucestvovanjem.

 

Nema tu neke drame, trenutna situacija + zamor + osecaj jalovosti i gubljenja vremena cine svoje.  ;)

Sa druge strane, ovde sam upoznao puno dobrih ljudi koji su mi postali prijatelji u "stvarnom" zivotu, na cemu sam veoma zahvalan. :thumbsup2 

Zvuci kao izlizani klise, ali eto istina je.  :)

 

 

Mnogi vredni clanovi su odavde odlazili bez zvanicnog oprostaja, tako da ovo sto pisem verovatno deluje kao pateticni ego trip, tipa sada me vise nece biti. :)

 

Ipak, osam godina provedenih ovde je osam godina. 

 

Zato ovaj post neka bude shvacen iskljucivo kao jos jedno od mnogih ovde napisanih dobronamernih upozorenja,

da se nesto ipak mora promeniti ako zelimo da forum bude ono sto bismo zeleli da bude.

 

 

 

Naravno, ostajem dostupan putem privatnih poruka. :wave2

.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 427
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rekao sam u POLUILEGALU majmune jedan nepismeni!!!

I reći ću, neka me banuju, boli me dupe, više mi se ovde uopšte više ne ostaje.

Ovo je dno dna i treba da propadnete kada ste jednom kretenu dopustili da napravi ovde rusvaj.

U piÄku lepu materinu i ajd zdravo!

 

Svaka ti cast mogu tata da ti budem!!!! Ja nepismen, bas nebi voleo da sam pismen na ovaj nacin????? Puno ti hvala na ovim uvredama!!!! Tolko!!!!

Link to comment
Share on other sites

..., ja mislim da vi svi imate mnogo vecih problema privatno pa svoe flustracie kanalisete ovde kroz forum i samo trazite pogodnu zrtvu, danas ja sutra neki novi clan!!!! Tolko!!!!

TaÄno je Pedro svi mi, neko manje neko viÅ¡e, imamo problema. Ko ih u danaÅ¡nje vreme nema? Jedan deo nas ovaj forum doživljava kao oazu i bekstvo od tih problema na nekoliko trenutaka uz hobi koji voli.

 

Ti oÄigledno ne voliÅ¡ HiFi. NiÅ¡ta smisleno nisi napisao otkako si na forumu. Svojim ponaÅ¡anjem si doživeo da te ljudi osuÄ‘uju i upućuju ti teÅ¡ke reÄi. Ukoliko je taÄno da imaÅ¡ godina koliko kažeÅ¡ stvari postaju ozbiljnije.

 

U temi koju si pokrenuo dobio si već u trećem odgovoru pravi savet ali si ga ignorisao. Posle nekoliko dana/nedelja otvaraÅ¡ novu temu u kojoj postavljaÅ¡ pitanja vezano za savet koji nisi prihvatio a dao ti ga je Äovek sa najvećim brojem postova na forumu. 

 

Mislim da si trebao za sve ovo vreme da se zapitaÅ¡ zbog Äega Älanovi foruma na taj naÄin reaguju na tebe.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Prvo.......i ja isto ovaj forum dozivljvam kao oazu i isto i ja imam problema kao i svi ali zbok tzoga nevređam druge!!!!!

 

Drugo....to da ja nevolim ovaj hobi malo izvini uvek sam imao neko trestane u kuci od malena!!!!

 

Trece....ja nisam nicie savete ignoriso nego su me poedini clanovi kostantno za....li i odvlacili od smisla teme pa ti zbok toga mozda imas takav osecaj, ali moderator infdel je sve te za....ncie pobrisao i mnoge postove ispravio tako da moa tema sada polako dobia smisao na cemu sam mu zahvalan!!!!

_Tolko!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nemam ništa protiv da moderator Infidel bude tvoj privatni lektor (mada sumnjam da mu je to namera), ali ne bi bilo zgoreg da prvo uradite lekturu pa onda objavite na forumu. Iz prostog razloga da ne bismo imali takav/pogrešan osećaj i da bi kao što sam kažeš dobilo neki smisao.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Svaka ti cast mogu tata da ti budem!!!! Ja nepismen, bas nebi voleo da sam pismen na ovaj nacin????? Puno ti hvala na ovim uvredama!!!! Tolko!!!!

 

Pre svega, teÅ¡ko da možeÅ¡ RingeRaji da budeÅ¡ tatko, jer Ringe nije klinac, Å¡to se za tebe ne bi moglo reći. Osim pomenutog, ti nisi nepismen, već si ekstremno bezobrazan, i svima je odavno jasno ko si i Å¡ta si. Već sam ti rekao, bio si zanimljiv jedno 15 minuta, dok nisi poÄeo da provociraÅ¡ ostale Älanove i pecaÅ¡ na ban.

Link to comment
Share on other sites

Pre svega, teÅ¡ko da možeÅ¡ RingeRaji da budeÅ¡ tatko, jer Ringe nije klinac, Å¡to se za tebe ne bi moglo reći. Osim pomenutog, ti nisi nepismen, već si ekstremno bezobrazan, i svima je odavno jasno ko si i Å¡ta si. Već sam ti rekao, bio si zanimljiv jedno 15 minuta, dok nisi poÄeo da provociraÅ¡ ostale Älanove i pecaÅ¡ na ban.

 

Koe ovde lud mani vise nista nie jasno, ja tebe nista nerazumem!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si trebao za sve ovo vreme da se zapitaÅ¡ zbog Äega Älanovi foruma na taj naÄin reaguju na tebe.

 

Pedro, ko god on bio ne treba ništa da se zapita, jer to nije moguće, ili nema mentalno-kulturološke kapacitete da to uradi, ili je provokator i sve ostalo šte je ovde navedeno, pa mu, normalno nije ni stalo, on ima svoj cilj.

 

To bi trebalo da se zapita moderacija! Oni se i jesu zapitali, razmislili i ustanovili da je koncept Pedro sasvim OK i da je koristan i da pozitivno deluje na forum, a ostali, ako vam se sviđa sviđa ako ne možete da idete.

 

 Formalno pravno forum je njihov može im se, možda su u pravu, možda svi treba da odu, a oni da ostanu da se druže sa Pedrom i ostalim koji slede taj model "Älana foruma novog doba" i ponaÅ¡aju se po njemu.Moguće da je to realna slika druÅ¡tva i da smo mi ostali u manjini.Uostalom i Frojd je definisao da je kriterijum normalnog, kriterijum većine! Ono Å¡to je u većini to je normalno i prihvatljivo, ostali...Gledamo i doživljavamo to, intenzivno svaki dan, u realnom životu, viÅ¡e od dvadeset godina!

 

 Forum kao koncept je zamiÅ¡ljen kao demokratska institucija, ali narod koji je dugo živeo u diktaturi nije spreman za demokratiju.Kada mu se daju demokratska prava, on ih zloupotrebljava, demokratiju, pomoću korupcije hoće da pretvori u anarhiju, a kada se stvori anarhija, onda se zavoÄ‘enje reda sprovodi ponovo diktaturom i tu se ciklus zatvara pa Jovo nanovo.To se upravo desilo na ovom forumu.Administracija na Äelu sa Ljubom je kao posledilcu intenzivnog Pedrisanja(a to u raznim oblicima traje već dosta dugo) ukinula forumska "graÄ‘anska prava i slobode"time Å¡to su zakljuÄane i zabranjene sve teme vezane za kritiku foruma i rada moderacije a ponajviÅ¡e izjavom tipa "forum je naÅ¡ vodimo ga kako hoćemo, ako vam se ne sviÄ‘a idite".Time su pogazili sopstvena pravila, pa  mogu i da ih ukinu i da uvedu samo jedno, "ispravno je ono Å¡to mi tog trenutka smatramo"

 

Ok, ako je forum vaÅ¡ eto vam ga, niko vam ga i ne traži, piÅ¡ite sami, prijavite se pod viÅ¡e nikova pa se dopisujte i to je OK.Tu su i Pedro, Miguel, Rodrigez, SanÄo i ekipa.Ostali kome se sviÄ‘a sviÄ‘a.Ja liÄno sa Foruma neću ići, samo ću svoj boravak prilagoditi situaciji.Iskreno, najlepÅ¡e mi je bilo  ovde prve dve godine kada me niko nije znao, kada nisam niÅ¡ta pisao, nego samo Äitao, ta solucija mi se i sada Äini jako primamljiva!

Link to comment
Share on other sites

Pedro, ko god on bio ne treba ništa da se zapita, jer to nije moguće, ili nema mentalno-kulturološke kapacitete da to uradi, ili je provokator i sve ostalo šte je ovde navedeno, pa mu, normalno nije ni stalo, on ima svoj cilj.

 

To bi trebalo da se zapita moderacija! Oni se i jesu zapitali, razmislili i ustanovili da je koncept Pedro sasvim OK i da je koristan i da pozitivno deluje na forum, a ostali, ako vam se sviđa sviđa ako ne možete da idete.

 

 Formalno pravno forum je njihov može im se, možda su u pravu, možda svi treba da odu, a oni da ostanu da se druže sa Pedrom i ostalim koji slede taj model "Älana foruma novog doba" i ponaÅ¡aju se po njemu.Moguće da je to realna slika druÅ¡tva i da smo mi ostali u manjini.Uostalom i Frojd je definisao da je kriterijum normalnog, kriterijum većine! Ono Å¡to je u većini to je normalno i prihvatljivo, ostali...Gledamo i doživljavamo to, intenzivno svaki dan, u realnom životu, viÅ¡e od dvadeset godina!

 

 Forum kao koncept je zamiÅ¡ljen kao demokratska institucija, ali narod koji je dugo živeo u diktaturi nije spreman za demokratiju.Kada mu se daju demokratska prava, on ih zloupotrebljava, demokratiju, pomoću korupcije hoće da pretvori u anarhiju, a kada se stvori anarhija, onda se zavoÄ‘enje reda sprovodi ponovo diktaturom i tu se ciklus zatvara pa Jovo nanovo.To se upravo desilo na ovom forumu.Administracija na Äelu sa Ljubom je kao posledilcu intenzivnog Pedrisanja(a to u raznim oblicima traje već dosta dugo) ukinula forumska "graÄ‘anska prava i slobode"time Å¡to su zakljuÄane i zabranjene sve teme vezane za kritiku foruma i rada moderacije a ponajviÅ¡e izjavom tipa "forum je naÅ¡ vodimo ga kako hoćemo, ako vam se ne sviÄ‘a idite".Time su pogazili sopstvena pravila, pa  mogu i da ih ukinu i da uvedu samo jedno, "ispravno je ono Å¡to mi tog trenutka smatramo"

 

Ok, ako je forum vaÅ¡ eto vam ga, niko vam ga i ne traži, piÅ¡ite sami, prijavite se pod viÅ¡e nikova pa se dopisujte i to je OK.Tu su i Pedro, Miguel, Rodrigez, SanÄo i ekipa.Ostali kome se sviÄ‘a sviÄ‘a.Ja liÄno sa Foruma neću ići, samo ću svoj boravak prilagoditi situaciji.Iskreno, najlepÅ¡e mi je bilo  ovde prve dve godine kada me niko nije znao, kada nisam niÅ¡ta pisao, nego samo Äitao, ta solucija mi se i sada Äini jako primamljiva!

 

Ako ulazis u neciu kucu i nepostues pravila te kuce vrlo brzo budes izbacen iz kuce!!!! El tako??? Tako da neznam sta tu vise nie jasno???? Lepo su vam moderatori rekli da me ostavite na miru i ako vam se nesviđa moa tema da ej obiđete i to sam ja odma svatio i ako nemam intelktualnih kapaciteta kako kazes, samo izgleda da vi to nemozete da shvatite!!!! Jos bi hteo da vas zamolim da malo spustite loptu i ako prestanete da me vređate i za.....ate po ostalim temama ja u nima necu ni ucestvovati, a ako zelite da ucestvuete u mojoj temi vrata su vam svima sirom otvorena ali uz obavezno postovanje pravila i bez pod....nja i za...nja!!!! Tolko!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...