Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

On 2017. 04. 24. at 20:04, uzvarb said:

X55ES nema te kondenzatore. X33ES i radi....znaci da pod hitno moras da reagujes, nece te izaci mnogo ako sam budes radio. Prave razmere ostecenja su vidljive tek sa druge strane stampe gde su vodovi. Plocu ces morati oprati od elektrolita, i vodove dobro proveriti. Prvi problemi su vec tu...kad promenis te kondenzatore bice ti jasno o cemu pricam kad cujes plejer posle toga. 

Bocnuo si temu i odmah dva komada na prodaji.

Link to comment
Share on other sites

Moze ih biti i 10,  taj plejer ako nije sredjen je opasna kocka. Ako se elektrolit zavukao pod integralna kola situacija je vrlo nezgodna, ja sam jednu pocu doslovce prao u tepsiji, i posle satima pravio nove vodove. Zvuk mu posle toga bio osetno bolji.

Problem je cena jer se za njih trazi skoro kao i za cdp-x339es, a sa kojim osim remena nikakvih problema ne moze biti, a i mladji je.

Ista stvar je i sa sony dekom TC-K950ES, prepun je tih ljubicastih elni. 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, aaa zmaju! said:

Pa znaš kako, mogu, to stoji, slična je ovo, skoro pa ista makina.

Jedino što bih onda morao da sve krojim ispočetka, a iskreno, mrzi me da se zezam, Linn Axis sa Benz Gold glavom svira jako dobro.

To je bilo kada sam kupovao gramofon, a imao sam ponudu da kupim taj Sony za okay cifru, razmišljao ssm se, ali presudila je činjenica da mi je u tom trenutku preče bilo da uzmem Classe preamp, pa je gram izvisio usled nedostatka finansija.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, aaa zmaju! said:

Pa znaš kako, mogu, to stoji, slična je ovo, skoro pa ista makina.

Jedino što bih onda morao da sve krojim ispočetka, a iskreno, mrzi me da se zezam, Linn Axis sa Benz Gold glavom svira jako dobro.

To je bilo kada sam kupovao gramofon, a imao sam ponudu da kupim taj Sony za okay cifru, razmišljao ssm se, ali presudila je činjenica da mi je u tom trenutku preče bilo da uzmem Classe preamp, pa je gram izvisio usled nedostatka finansija.

Link to comment
Share on other sites

On 26.4.2017. at 12:42, bokyy said:

A ha hocu jos dok mu kuca junacko srce:banana

Danas sam poceo sa sredjivanjem kond,na soniju 33es   privremeno sam stavio u upotrebu,CD yamaha 550e

Kako to lose zvuci da ne poverujes

Daleko bolje zvuci DEK denon drm 800 sa kojim sam snimio diskove sa sony-a ES

Yamaha mu dodje kao YUGO 45

A  SONY kao BMW

Ako zeznem sonija onda ce biti ono

dabogda imao pa nemao

Link to comment
Share on other sites

Neces zeznuti, samo dobro ocisti plocu od elektrolita i dobro proveri sve vodove zahvacene korozijom. Koliko je agresivan taj elektrolit videces kad probas da odlemis stari kondenzator. Bukvalno je kalaj postao drugaciji, jako tesko se topi..a smrad je neopisiv.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, uzvarb said:

Neces zeznuti, samo dobro ocisti plocu od elektrolita i dobro proveri sve vodove zahvacene korozijom. Koliko je agresivan taj elektrolit videces kad probas da odlemis stari kondenzator. Bukvalno je kalaj postao drugaciji, jako tesko se topi..a smrad je neopisiv.

Nije strasno bilo,na nekim mestima i stampu je nagrizlo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
46 minuta ranije, uzvarb said:

 jer je bas unikatna spravica.

Ма није баш толико уникатна. Ја сам такав раскупусао само због дисплеја. 

Има и делова приде.

2dhiiom.jpg

i1jpnd.jpg

34rbr0k.jpg

29mrd61.jpg

Link to comment
Share on other sites

У зеленој кутији су делови механике, кутија је завршила у  :ruganje контејнеру а штампана плоча мислим да је на тераси ако и она није завшила у  :ruganje........

На целом касет секу нема ни "1" завртањ за лим, сви су М3 машински   :thumbsup2.

Мени је утисак оставио пот за регулацију нивоа снимања са 100% алуминијумским дугмадима и фиксирање са имбус фиксир завртњем.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, uzvarb said:

Sto se te mehanike tice to i moze biti zanimljivo, za eventualne popravke...valjda ih nece biti..al ipak je to skoro 40 godina stara sprava.

За неверовати Ја сам дек пазарио на КП-у као неисправног за читавих 1200 динара.

Знам да сам преплатио   :oops:  ал' шта је ту је. Дисплеј ме је одушевио и унапред сам имао замисао да га турим у снагаша.

Слике су слике ал' у природи је прелеп. Јурим још један исти дисплеј да заменим у касет деку. Онај стари ми је већ досадио.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 sati ranije, bokyy said:

E jedno pitanje

Zasto sony esprit  pojacala nisu nesto skupa kao cd playeri

esprit playeri stvarno su dobri

a kakva su esprit pojacala???

Zato sto plejeri polako postaju zive legende, skupe su petice i sedmice u zavisnosti od serije i kojim modelom se zavrsavala. ES serije plejera sa oznakom 3xx i 2xx su uglavnom bazni modeli ES serije i uvek su bili dosta jeftiniji, i kao novi. Medjutim u zadnje vreme se i oni cene kao da su top modeli. Ista stvar je i sa pojacalima, stim da postoji jos uz sve to narodno verovanje da su Sony pojacala, napisacu losa, da ne budem vulgaran. Probaj da kupis TA-FA7ES pa ce ti biti jasno da nisu jeftina.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, uzvarb said:

Zato sto plejeri polako postaju zive legende, skupe su petice i sedmice u zavisnosti od serije i kojim modelom se zavrsavala. ES serije plejera sa oznakom 3xx i 2xx su uglavnom bazni modeli ES serije i uvek su bili dosta jeftiniji, i kao novi. Medjutim u zadnje vreme se i oni cene kao da su top modeli. Ista stvar je i sa pojacalima, stim da postoji jos uz sve to narodno verovanje da su Sony pojacala, napisacu losa, da ne budem vulgaran. Probaj da kupis TA-FA7ES pa ce ti biti jasno da nisu jeftina.

I sta je bolje marantz pm 16 ili TA-FA7ES

marantz pm 16 kao neka legenda 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...