Jump to content


popravka Tannoy Mercury mX3


dzukela

Recommended Posts

pozdrav svima, imam Tannoy Mercury mX3 zvuÄnike.

pre neki dan, dete je loptom žestoko zveknulo po zvuÄniku, i rezultat je ovo:

 

14uew77.jpg

 

dok ispravan zvuÄnik izgleda ovako:

 

2i7sjkm.jpg

 

 

kako niÅ¡ta o popravljanju zvuÄnika nemam pojma, molim Vas da me posavetujete Å¡ta da uradim. da li ovo mogu srediti sam (kupovina ovog viskotonca), ili je previÅ¡e komplikovano, pa da ponesem sam ovaj zvuÄnik, ili celu kutiju negde (gde ???). idealno bi bilo da ne nosim kutiju, jer em je puna peska, tj. teÅ¡ka ko tuÄ, em su mi spajkovi zabodeni u parket.

 

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Priručno reÅ¡enje bi bilo da probaÅ¡ tankom iglom da ispraviÅ¡ kalotu. Ako ti se ne mili da rizikujeÅ¡ veće oÅ¡tećenje, možeÅ¡ da skineÅ¡ visokotonac i odneseÅ¡ ga u servis (znam da Sinevoice servisira i Tannoy izmeÄ‘u ostalog, no možda se neko drugi javi sa drugačijim/boljim predlogom). Ako ti ni ovo reÅ¡enje ne odgovara, onda uvek možeÅ¡ da otegliÅ¡ celu kutiju u pomenuti servis.

 

Naravno, trebalo bi kontaktirati Sinevoice pre nego što zapucaš tamo.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav svima, imam Tannoy Mercury mX3 zvuÄnike.

pre neki dan, dete je loptom žestoko zveknulo po zvuÄniku, i rezultat je ovo:

 

14uew77.jpg

 

 

 

Ðко Ñи вешт Ñа алатом Ñкини звучник ( Ð¸Ð¼Ð±ÑƒÑ ÐºÑ™ÑƒÑ‡ 2,5 или 3), Ñкини жице Ñа звучника а затим одви три завртња који држе предњу Ñтрану звучника за магнет.

 

Ради на Ñтолу тако да лице буде на горе. Скини предњи део Ñа Ñве калотом, а затим прÑтом за задње Ñтране пажљиво иÑтиÑни улубљени део.

 

Ðакон тога Ñве Ñклопи обрнутим редоÑледом.

 

Ðе окрећи магнет процепом на доле јер је вероватно у њему ферофлуид!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðко Ñи вешт Ñа алатом Ñкини звучник ( Ð¸Ð¼Ð±ÑƒÑ ÐºÑ™ÑƒÑ‡ 2,5 или 3), Ñкини жице Ñа звучника а затим одви три завртња који држе предњу Ñтрану звучника за магнет.

 

Ради на Ñтолу тако да лице буде на горе. Скини предњи део Ñа Ñве калотом, а затим прÑтом за задње Ñтране пажљиво иÑтиÑни улубљени део.

 

Ðакон тога Ñве Ñклопи обрнутим редоÑледом.

 

Ðе окрећи магнет процепом на доле јер је вероватно у њему ферофлуид!

 

:wave2

 

 

pozdrav svima, imam Tannoy Mercury mX3 zvuÄnike.

pre neki dan, dete je loptom žestoko zveknulo po zvuÄniku, i rezultat je ovo:

 

 

dok ispravan zvuÄnik izgleda ovako:

 

 

 

 

kako niÅ¡ta o popravljanju zvuÄnika nemam pojma, molim Vas da me posavetujete Å¡ta da uradim. da li ovo mogu srediti sam (kupovina ovog viskotonca), ili je previÅ¡e komplikovano, pa da ponesem sam ovaj zvuÄnik, ili celu kutiju negde (gde ???). idealno bi bilo da ne nosim kutiju, jer em je puna peska, tj. teÅ¡ka ko tuÄ, em su mi spajkovi zabodeni u parket.

 

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

ok, hvala svima.

 

mislim da ću da biram između 2 opcije:

 

1. da probam "vakumom" vratiti to u prvobitan položaj

2. da nosim celu kutiju u taj sinevoice

 

jedno pitanje, ako mi prva opcija uspe, a pod uslovom da niÅ¡ta dodatno nisam zeznuo, da li će zvuk biti kao i pre svega ovoga? da li je već sada naÄinjenja neka Å¡teta ?

Link to comment
Share on other sites

   Ne mislim da je kontejner roba, nego da svako oÅ¡tećenje tj deformacija membrane utiÄe na zvuk.Mnogo je rada, znanja, tehnologije i materijala uloženo u razvoj membrana(za bas ili visokotonac, svejedno) da bi one bile takve kakve jesu, Å¡to lakÅ¡e i Ävršće, sa Å¡to boljim odzivom i Å¡to manjim izobliÄenjima itd. da bi se tek tako olako tvrdilo da deformacije ne utiÄu na zvuk.

 

    E sada, nameće se pitanje u kojoj meri je to Äujno na zvuÄniku odreÄ‘ene klase, na sistemu koje klase i koliko je to nekome Äujno ili nije.Ima tu dosta subjektivnog.ÄŒak i da se ne Äuje ja liÄno ne bih mogao da živim sa gužvanim visokotoncem, uvek bi mi radio crv u mozgu i to bi me nerviralo.LiÄno mislim da to ne može idealno da se ispravi i da se ne poznaje, ali mislim da može da ispadne jako dobro, sve zavisiod materijala same membrane i naravno majstora.Nalbolje idi kod SiniÅ¡e u SInevoice, tamo si na pravom mestu kod pravog profesionalca

Link to comment
Share on other sites

 

1. da probam "vakumom" vratiti to u prvobitan položaj

 

 

Ма уради Ñам како ти је речено, какав црни ÑиневојÑ. Изгубићеш времена онолико!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Džukela

Nisam hteo da cepidlačim da ti ne bih ubacivao crva o kome je kolega Surokvl govorio, ali sada baš i nemam izbora. Da li je šteta generalno načinjena? Verovatno, pogotovo ako ispravljanje ne uspe u potpunosti, odn. ukoliko ostanu tragovi savijanja. Da li će doći do degradacije zvuka? Verovatno, ali teško da ćeš uspeti da je registruješ; eventualno nekim mernim instrumentom.

 

Da se vratimo na početak. Ispravi membranu, bilo samostalno bilo u servisu, i uživaj. O oštećenjima razmišljaj ukoliko odlučiš da prodaš kutije. Ili dete.

 

 

@Ston

Sinevoice (ili bilo koji drugi servis/serviser) je samo alternativa - dosta ljudi izbegava da slične zahvate obavlja na svoju ruku.

Link to comment
Share on other sites

 

@Ston

Sinevoice (ili bilo koji drugi servis/serviser) je samo alternativa - dosta ljudi izbegava da sliÄne zahvate obavlja na svoju ruku.

 

Ма то Ñтоји али Ñигурно Ñвако има неког ближњег/пријатеља који може да помогне а да не кошта.

 

ОÑим кафе или пива.  :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne vredi, i sisao sam, i usisavao, prvo najslabije, a potom i na max (1500w), neće da se ispravi.

kontam, da bi se ispravila, mora vazduh kroz nju da proÄ‘e da bi krenula u smeru "vakuma", ali oÄigledno da u mom sluÄaju povrÅ¡ina nije porozna.

 

3465lok.jpg

 

ako neko može da da joÅ¡ neki predlog, i da vidi u Äemu greÅ¡im, inaÄe ide u sinevoice.

Link to comment
Share on other sites

Лепо напиÑах како, #9!

 

:wave2

 

jesi, hvala, ali ja to neću raditi jer kao što rekoh, ne umem, a ne bih da experimentišem.

par kolega koje su na prvi pogled izrazili zainteresovanost su se predomislili kada sam im rekao da se može prosuti taj ferofluid ili šta već.

 

usisavaÄem nikad.

 

da, oÄigledno je ta nazovi fora sa usisivaÄem nekakav mit koji se prenosi s'kolena ne koleno, ali nema veze sa životom.

možda je nekad i funkcinisalo, AKO je kalota nekada bila porozna...

Link to comment
Share on other sites

 

da, oÄigledno je ta nazovi fora sa usisivaÄem nekakav mit koji se prenosi s'kolena ne koleno, ali nema veze sa životom.

možda je nekad i funkcinisalo, AKO je kalota nekada bila porozna...

 

Ðекада Ñу били друкчији уÑиÑивачи. Далеко Ñу унапређени а звучници оÑтадоше иÑти.    ;-)

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

jesi, hvala, ali ja to neću raditi jer kao što rekoh, ne umem, a ne bih da experimentišem.

par kolega koje su na prvi pogled izrazili zainteresovanost su se predomislili kada sam im rekao da se može prosuti taj ferofluid ili šta već.

 

Pa pitaj onda kolegu stoNe-a, možda bi ti on pomogao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...