Jump to content


nad 3020 a koje kutije


bukefal

Recommended Posts

A ti mali Dajmondi su toliko lenji da tek prosviraju kad se dobro "odpanji", nikako nisu za tiho slušanje.

Imao sam nove kada su se pojavili i odmah sam ih prodao (naravno bez problema jer je bila jagma za njima!!!).

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao NAD 3220 (slican kao 3020) sa Wharfedale Diamondima 7.1.

To je bila odlicna kombinacija, pogotovu za gramofon i sobu u ne vecu od 14 m2. NAD 3220 je imao ODLICNO predpojacalo za gramofon.

 

Ja bih uvek uzeo neki Diamond, pogotovu stariji se isplate (naravno, ako su u dobrom stanju).

Link to comment
Share on other sites

Energy ESM 4

odlicne kutije, imas ih na oglasima na ovom sajtu. ne poznajem prodavca nego neki moj drugar ima iste.

 

+1

 

da ne bude da ne znam o cemu pricam

 

post-10783-0-11160100-1370250967_thumb.j

 

evo ga moj primerak kome je zamenjeno sudjerasto vesanje basa i izmenjeno ozicenje sa VDH 12-com - verovatno jedna od najmuzikalnijih MALIH kutija iz ere 80-ih.

 

Meni radi sa Marantzom 1060 i Philipsom CD 850.

Link to comment
Share on other sites

@pecass

 

Da li je VDH koriscen i za tweeter i za mid/bass? Treba i ja da radim zamenu ozicenja na nekim kutijama i imam viska Triangle Acoustic zv. kabl od 2.5mm2, jel moze to? Taj VDH je 11AWG, jos veci presek nego ovi moji? Znaci, moze i za high i za low driver?

Link to comment
Share on other sites

Hvala! Procitah, cini mi se, negde da je najbolje kad se vec radi zamena ozicenja postaviti one zv. kablove koji se koriste od pojacala do zvucnika. Posto vec koristim te Triangle a imam viska u fioci, pomislih da li moze da se iskoriste i za unutrasnje ozicenje zvucnika. Malo me pokolebalo sto nisam siguran da li je 2.5mm2 preporucljivo za tweeter-e ili je ipak bolje staviti manji presek...

 

Sorry za off.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo,

da se izvinim zbog ne javljanja,ali zbog raznih obaveza i pomalo lenjosti(kasnije cu,sutra cu),resiosam problem zvucnika za spavacu sobu.Probao   sam razne kutije i na kraju sam nabavio tannoy mx1 i mogu reci da sa nad 3020,philips 690, pioneer pd-s505,mogami kablovima 2549, ovo mnogo dobro radi(ima i boljih varijanti ali meni vrsi posao).

Hvala svima na pomoci i savetima i jos jedno da se izvinim zbog kasnog javljanja na cemu sam se zaustavio,ko je raspolozen moze da svrati na pivo i da cuje,vrata su otvorena

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...