Jump to content


Audiotrak Prodigy 7.1 HIFI


Snajderka

Recommended Posts

Zamenio gornji levi, i znam da nije donji jer je izvadjen a svira. :) Moram da uzmem malo bolje zvucnike da bih bio definitivan za razliku u zvuku. Ali mi se cini, mozda pod utiskom prica, da jesu malo manje sinteticki visoki. Bas mi ionako nije savrsen ni sa ovim mojim pa ne mogu da sudim fer.
Inace uzeo sam LM4562NA.

I hvala jos jednom svima na pomoci. Ispadoste veca pomoc nego gospoda koja su mi prodala karticu :)

Link to comment
Share on other sites

Pa zvuci kao da jeste, valjda ce jos neko da se obrati da nam pojasni, da ne bude da slusamo istu stvar a cujemo da je bolje :)
A inace imam Denon AVC-2800, zapravo je risivier u pitanju ali sa odlicnim performansama za stereo slusanje. (Za razliku od AVR-2800 sa kojim ga mnogi mesaju)
Zvucnici su mi Heco Interior 230S, ali se nadam da cu ih uskoro zameniti.
 

Link to comment
Share on other sites

Mali update. Iako je zvuk definitivno sa ovom promenom detaljniji, nikako nija laganiji. Naime na mojoj opremi nakon zamene, vrlo brzo pocinje da me boli glava. I to toliko iritantno da se razmisljam o kupovini jos nekog opampa. Zna li neko gde kod nas mogu da se kupe neki?
Ranije preporuceni sajt (http://www.kemp.rs/batalabs) sada radi samo upgrade uredjaja i vise ne rade prodaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav

juce zamenih Xonar D2X ovom kartom i pada mu u usi da nisam bas zadovoljan viskoim tonovima. Nekak su mi bas ocajni. Bas je Ok prirodan ali visoki spram basova deluju jadno. Sistem je na zalost Win 7 64 tako da nema u ESI control panelu EQ (verzija 1.16). Ima li neko da me posavetuje sta i kako da se namesti. Xonar mi je na moje veliko iznenadjenje imao zvuk kristalno jasan, ovo ....nisam zadovoljan. 

Da dodam kondenzatore sa stavio 3300mf umesto fabrickih

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kod mene se na 5.1 zvucnicima visoki cuju mutnije nego na 2.1 zvucnicima koji sa pojacalom mogu da poprave visoke tonove "treble" tockicem. Time se bas procisti i iskristalise zvuk. :) A ostalo zavisi od ekvilajzera u plejeru. Imam pitanje za IguMana, koji opamp je bolji za ovu karticu? LM4562na ili OPA2134PA (ima ga prodigy hd2)? :)

Link to comment
Share on other sites

Pa meni je taj drugi mnogo bolji. LM je kod mene davao toliko cudan zvuk da sam hteo sve da bacim. Nesto su vristali visoki, brundali mi niski toliko da sam otisao u drugu radnju jer sam pomislio da su mi uvalili neku kopiju opampa. Medjutim i taj drugi je dao isti zvuk. Onda sam promenio i pojacalo i zvucnike i opet slicna pricna, samo naglasenija jer je nesto bolja oprema. I onda sam pre dva dana stavio OPA2134 i sve se nekako smirilo. 

Moram da napomenem da i LM, po mom skromnom sluhu, obiluje detaljima ali mi to sve nekako cudno zvuci. Naravno, ostatak sistema je takodje vrlo vazan deo price. (Kod mene su Magnat Concept 5 i NAD 320BEE)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...