Jump to content


Audiotrak Prodigy 7.1 HIFI


Snajderka

Recommended Posts

Imam ovu zvucnu karticu i prezadovoljna sam :) Druga sam vlasnica i na njoj nista nije menjano od elektronike. Zanima me vase misljenje o menjanju opampova, da li je potrebno i koji su najbolja zamena? :) Znam da nemam bas neki hifi, za kompjuter i moju sobicu tu su Genius SW-HF 6000 prikljuceni na zeleni, crni i narandzasti cinc, Blueberry SW-G25 prikljuceni na RCA output i slusalice Gigatech HM-5000 prikljucene na zuti cinc  :listen  Muzika je rock/metal/elektronska/rap, mp3, najvise pustam u winamp 5.05 sa asio drajverima i suuuper je, nikad na najjace, wave i master sa kartice su 80% :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ovo mi je inace prvi post.

 

Imam tu karticu, ali izgleda losi varijantu jer ja ne mogu da menjam op-ampove, vec oko godinu dana i prilicno sam zadovoljan. Kazu ljudi po netu da se menjanjem op-ampova dobijaju znatne promene u zvuku i to za jako male pare. Ja ti ipak preporucujem da, ako je i dalje koristis, odvojis nekih stotinak evrica i kupis neki polovni entry level sistem - pojacalo i zvucnike. Neces verovati koja je razlika u zvuku i sta tek moze ta kartica da ti pruzi.

Link to comment
Share on other sites

Kako ne možeš da menjaš opampove, koja je to verzija ?

Pa bas se zove kao naslov teme. Pravo da ti kazem nisam ni zagledao samo karticu ali su mi pri kupovini kad sam pitao da mi pokazu gde je to cudo koje se menja rekli da je to verzija na kojoj ne moze da se menja. Mada mi fino zvuci i ovako, mozda malo basove krajcuje ali mozda je to i do zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

Da nemaÅ¡ ti obiÄnu a ne Hi-Fi verziju? Da li pozadi imaÅ¡ 3,5 mm banana džekove ili ÄinÄeve?

Imam cicnceve, i to pozlacene :) a imam i nastavak koji moze da se ukljuci u onaj serijski port na kartici iz koga idu 3.5mm konektori za surround.

 

Sistemcic mi je prikljucen na cinceve

Link to comment
Share on other sites

Sad ste mi dali nove ideje za prchkanje i cackanje. :) Koliko je komlikovano otvoriti to i da li je neko od vas probao da menja?

Lako je.

Ovo je karta sa shieldom.

 

p71hifi.jpg

Tu ima nekoliko malih srafova koji drze shield.

 

A ovo je karta bez shielda.

 

karty_prodigy71_05.jpg

U gornjem levom uglu je 5 opampova koji se lako vade.

Link to comment
Share on other sites

Pa ali opet, kartica je sad oko 85e a par ovih cuda ide u toj radnji od 50 do 100e. Pogledacu po gradu za koju nedelju, kazu mi kolege da postoje i mnogo jeftiniji, a opet bolji od fabricki  ugrajenih op-ampova.

I btw, odusevljava me entuzijazam ljudi na ovom forumu. Nov sam clan, pa mi je prosto neobicno. :) Hvala svima na pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Pa ali opet, kartica je sad oko 85e a par ovih cuda ide u toj radnji od 50 do 100e. Pogledacu po gradu za koju nedelju, kazu mi kolege da postoje i mnogo jeftiniji, a opet bolji od fabricki  ugrajenih op-ampova.

I btw, odusevljava me entuzijazam ljudi na ovom forumu. Nov sam clan, pa mi je prosto neobicno. :) Hvala svima na pomoci.

Par vrlo dobrih operacionih pojačivača košta od 10 do 15 evra. U kojoj radnji si se raspitivao i za koje tipove?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne uklapa se bash u temu,ali da ne otvaram novu.Imam Asus Xonar STX zvuchnu i na njoj tri opampa.Dva jrc2114d (I/V)  i jedan  lm4562na buffer opamp.Ima li smisla menjati ova dva jrc opampa poshto bi trebalo da su neshto loshiji ako muziku slusham samo preko 2 rca izlaza,jer sam negde prochitao da uticaj na zvuk preko rca izlaza ima samo ovaj lm4562na koji bi trebao da je dobar.Unapred hvala,

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...