Jump to content


Phono interconnect - preporuka


brale

Recommended Posts

Posle 30-tak godina rada originalni inteconnect na mom technics SL-1401 je odslužio svoje.

 

Treba mi pomoć u preporuci za zamenu originalnog interconnecta.

 

bitne/nebitne :) informacije:

 

Phono preamp - Vincent

Amp - Dayens ecstasy II (upgrade alps + mundorf)

Interconnect od Vincenta do dayensa - G-snake

 

Muzika: Jazz, hard rock, classic

 

Cifra koju bi izdvojio je par desetina evra, naravno poželjno je za polovni, da ne bi morao da ga usviravam :) (može i linkovi sa kp)

 

'Fala

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dotrajali interkonekt na 1210 gramu zamenio sam interkonektom napravljenim od Mogami 2459 mikrofonskog kabla i Neutrik konektora.

Obzirom na debljinu i krutost kabla potrebna je izvesna veÅ¡tina prilikom lemljenja na ploÄicu grama o Äemu može da posvedoÄi ScorpioDDMF!

 

Alternativa: Cordial CMK222

 

Zaboravio sam gde se kupuje u Srbiji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao Å¡to reÄe moj prethodnik u Korato-u uvek ima neÅ¡to od gramofonskih interkonekt kablova, i to za unutar ruÄke, ali i od gramofona do pojaÄala.

 

Međutiim, možeš se obratiti i našem kolegi sa foruma, Igoru, koji ima firmu specijalizovanu za gramofonsku problematiku, pa evo linka: http://www.ttrecycled.com/serpages/rewser.html

 

Takođe, kolega Ston uspešno sređuje gramofone ...

 

Izbor je uvek bio dobra stvar, a i zdrava konkurencija :wave2

Link to comment
Share on other sites

I meni izgleda ok. Verovatno ću njega probati, nego reko' da vidim da li ga je još neko probao.

 

I da, 2Nezbit : kombinacija vincent + dayens je odliÄna za ono Å¡to ja sluÅ¡am, a neuporediva sa  nad pp2 i pro-ject phono box-om za bilo Å¡ta Å¡to se sluÅ¡a.

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

Probao sam Ic Neoteck 201 za phono -gramofon i preporuÄio bih ti da kupiÅ¡ dužinu od 1,5 m i konetore Å¡to kvalitetnije 2-3 e /kom.

Probaj sa dužinom od 1,5 m pa ako si zadovoljan i ne svira ti pretvrdo ostavi u suprotnom skraću ga na 1,2 m ili još 1m sviraće mekše.

Dužina od 1,2 m je ekvivalentna dužini originalnog kabla oko 90 pf.

:thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo samo da se javim, pao je tasker c204  sa parom real cable konektora koji smo sinoc ugradili.

 

Od jutros sam slusao ploce koje znam kako disu, cisto da vidim dal je transplatacija vredela.

 

Kao utisak mogu reci da se nije desilo nista evolutivno, ali ipak se moze primetiti nijansa bolje utegnutosti i detaljnosti zvuka.

 

Pozdrav svima i hvala na pomoci  :wave2  :listen 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

U planu mi je da u skorije vreme kupim gramofon,(postavio sam i oglas za kupovinu)upitanju je Technics SL-Q2 :bounce Potrebno mi je da mi pomognete u odabiru kablova za isti,da ujedno kupim i njih.Inace posedujem Technics-ovo pojacalo SU-VX820 sa tranzistorima u izlazu.Hvala unapred svima za predloge :wave2

Link to comment
Share on other sites

SL-Q2 već ima na sebi kabel, koji, zajedno sa uzemljenjem, izlazi sa zadnje strane gramofona.

Ako nameravaš staviti drugi kabel, moraćeš otvarati gramofon, a to bi za taj model bilo preterivanje, obzirom da je njegov originalni kabel sasvim dobar...

Link to comment
Share on other sites

Poznato mi je da ovaj model vec poseduje izvedene kablove za izlaz i uzemljenje/masu,samo sam hteo da te njegove kablove zamenim kvalitetnijim.Hteo bih da umesto njegovog kabla ugradim RCA konektore-cinceve,ali ako je komplikovano rasklapanje ovog gramofona onda da nista nediram :nono

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

I da nije komplikovano rasklapanje, zašto bi gubio vreme (i novce) da bi na gramofon niže srednje klase stavio kablove više klase.

Ne bi dobio nikakvu drastiÄnu razliku koja bi opravdala cenu kablova...

 

:type Hvala na pomoci,onda bi mozda najbolje bilo da nista nediram ako je tako :thumbsup2    :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...