Jump to content


Protraktor? (tema o podešavanju zvučnica gramofona)


Bato - hi - fi

Recommended Posts

Zanima me kako napraviti,tj. nacrtati protaktor.Vjerujem i skoro sam siguran 100% da postoji nacin,formula za to.Koliko rastojanje od  ose rucice,do ose tanjira,i sve sto treba da bi se nasle one dvije tacke po kojima se podesava glava gramofona.Znam da postoji na nekim sajtovima gotov i samo da se odstampa,ali nije to-to,ali volio bih sam da ga "nacrtam" i po njemu podesim.

Steluje li se prvo "overhang",pa onda podesavanje u one dvije tacke zar ne? Zanima me i redosled.Antiscating znam kako se podesava,kao i podesavanje tezine.

Ovo je bilo  "pitajte o gramofonima sve sto ne znate".

Na You Tubu sam vidio par objasnjenja i toliko razumio kako se to radi ali bih srecan bio da vidim nekog od forumasa da snimi sam jednu "malu skolicu" o podesavanju gramofona na srpskom.

P.S.

Crnogorac pa voli da ga sam nacrta,eeeej ?!Uzece mi drzavljanstvo kad cuju da volim da se pomucim ha-ha?

Mogu ja to,imam i ceske krvi- "po babine linije".

 

Naslov editovao Infidel

Link to comment
Share on other sites

Bilo je takvih tema na forumu i odgovarajućih linkova (teško mi ih je sad, na tabletu, tražiti).

NaÄelno, cilj podeÅ¡avanja je minimizacija greÅ¡ke ugla kod Å¡estarskih ruÄki i tu, kad hoćeÅ¡ da otkrivaÅ¡ toplu vodu, nema baÅ¡ mnogo izazova (pritom, ne obeshrabrujem). Varijante se razlikuju u naÄinu "obraÄuna" greÅ¡ke i analiziranoj Å¡irini narezanog dela ploÄe (konkretno, kolko blizu centru je interesantn zona).

Mislim da je praktiÄno reÅ¡enje odÅ¡tampati neki od onih standardnih, eventualno viÅ¡e njih, uporeÄ‘enja radi.

Oprez: dobiti jedan-na-jedan pdf print ume biti zametno.

Kad imaÅ¡ protraktor, procedura je pipava i podrazumeva pomeranje i rotiranje zvuÄnice u shellu, dlaku po dlaku, iterativno, dok se ne pogode dve taÄke i paralele.

Nego, sad ti nama reci kako se namešta AS. :-)

Link to comment
Share on other sites

Crnogorac pa voli da ga sam nacrta,eeeej ?!Uzece mi drzavljanstvo kad cuju da volim da se pomucim ha-ha?

 

Ðе Ñекирај Ñе, ургираћу за тебе.

 

Овде имаш галерију протактора: http://www.vinylengine.com/cartridge-alignment-protractors.shtml. Скини и одштампај па натенане.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Trebace ti ovo

 

gi_zpsf0cd4562.gif

 

i u zavisnosti cije null -te tacke uzimas kao referentne za tvoju rucku da li 60 i 120 ili 74 i 112 i tako

eto, to ti je to i nije tesko, Najcesce ga rade u Cad programu ali moze i rucno na papiru samo treba veci sestar

ps

stavis sliku nekog gotovog ispred sebe da imas orijentir i dalje menjaj sta ti volja ali da potvrdim da je ono sto ti je @froggy preporucio fantasticna stvar jer mozes da stampas protractor za bilo koje dimenzije jer ih sam kucas samo ako njega koristis posalji PP da ti napisem koja kolona se menja i sta se tu upisuje uvek (jer ono sto nudi  program nije tacna dimenzija) Ako odstampas ovaj protractor onda se prvo steluje overhang a zatim na nulte tacke (i inace je tako).

srecno

Link to comment
Share on other sites

Ðе Ñекирај Ñе, ургираћу за тебе.

 

Овде имаш галерију протактора: http://www.vinylengine.com/cartridge-alignment-protractors.shtml. Скини и одштампај па натенане.

 

:wave2

 

ÄŒika Miomire (evilsmile.gif), utrÄala Vam taÄka na kraj linka, pa se dobija "404 Page Not Found"... lalab.gif

Link to comment
Share on other sites

ÄŒika Miomire (evilsmile.gif), utrÄala Vam taÄka na kraj linka, pa se dobija "404 Page Not Found"... lalab.gif

 

Извињавам Ñе, ево тачне адреÑе:  http://www.vinylengine.com/cartridge-alignment-protractors.shtml

 

РЈа покушавам да  Ð¾Ð±Ñ€Ð¸ÑˆÐµÐ¼ екран монитора :screwy Ñтварно Ñам думб   :oops:

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðа овом пише колика је тачна мера: Rega Stevenson alignment protractor v.2, једноÑтавно прилагоди ако ти нешто не штима.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðа овом пише колика је тачна мера: Rega Stevenson alignment protractor v.2, једноÑтавно прилагоди ако ти нешто не штима.

 

:wave2

Hvala na brzom odgovoru. Probacu u toku stampe nekoliko komada istog protraktora, valjda ce jedan odgovarati. Za Technics 1210, 210mm od centra rucke do centra tanjira-osovine? Ima li to neke veze?  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Bilo je takvih tema na forumu i odgovarajućih linkova (teško mi ih je sad, na tabletu, tražiti).

NaÄelno, cilj podeÅ¡avanja je minimizacija greÅ¡ke ugla kod Å¡estarskih ruÄki i tu, kad hoćeÅ¡ da otkrivaÅ¡ toplu vodu, nema baÅ¡ mnogo izazova (pritom, ne obeshrabrujem). Varijante se razlikuju u naÄinu "obraÄuna" greÅ¡ke i analiziranoj Å¡irini narezanog dela ploÄe (konkretno, kolko blizu centru je interesantn zona).

Mislim da je praktiÄno reÅ¡enje odÅ¡tampati neki od onih standardnih, eventualno viÅ¡e njih, uporeÄ‘enja radi.

Oprez: dobiti jedan-na-jedan pdf print ume biti zametno.

Kad imaÅ¡ protraktor, procedura je pipava i podrazumeva pomeranje i rotiranje zvuÄnice u shellu, dlaku po dlaku, iterativno, dok se ne pogode dve taÄke i paralele.

Nego, sad ti nama reci kako se namešta AS. :smile:

Imam test plocu,a i cini mi se koliko sam razumio da vrijednost odgovara tezini zvucnice,ali test ploca i onaj "nerezani dio",pusti se u pogon i okrece do momenta da igla vozi,a da ne vuce ni prema unutra ni spolja.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru. Probacu u toku stampe nekoliko komada istog protraktora, valjda ce jedan odgovarati. Za Technics 1210, 210mm od centra rucke do centra tanjira-osovine? Ima li to neke veze?  :wave2

 

Kako misliš da upotrebiš Rega Stivenson protraktor na 1210?

 

Na VE imaÅ¡ protraktor za 1210, daunloduj, odÅ¡tampaj i podesi zvuÄnicu prema njemu.

 

Na protraktoru imaÅ¡ duž i oznaÄene mere da proveriÅ¡ da li se neÅ¡to razdesilo tokom Å¡tampe.

Link to comment
Share on other sites

Kako misliš da upotrebiš Rega Stivenson protraktor na 1210?

 

Na VE imaÅ¡ protraktor za 1210, daunloduj, odÅ¡tampaj i podesi zvuÄnicu prema njemu.

 

Na protraktoru imaÅ¡ duž i oznaÄene mere da proveriÅ¡ da li se neÅ¡to razdesilo tokom Å¡tampe.

NIsam mislio na Rega, citao sam temu pa reko da skinem neke za 1210 i skinuo sam ih samo cu videti popodne oko stampe sta se desava. 

Link to comment
Share on other sites

Ako ne "filozofiramo", jesi. A, "filozofiranje" bi bilo: otpor glatke ploÄe i brazde nije isti... 

Mislim da nema razloga za sekiraciju, svakako :)

hvla profesore.Nemam protaktor,a imam gramofon "plastikaner i nikih 140 lp od kojih vise od polovine nije stavljeno na gramofon.Domace licencne,pa rekoh ako se to podesi kako treba ploce ce duze trajati,manje habanje,igla takodje,a i zvuk ce biti bolji pa i na mom budzet sistemu.HVALA!!!

Link to comment
Share on other sites

Antiskating je teška filozofija. Montiraj tako kako si sam reko, biće dovoljno blizu.
A prvo proveri da li ti antiskating uopšte i radi :D
Meni on ima veću primenu u spreÄavanju preskakanja pri puÅ¡tanju urnisanih ploÄa....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...