Jump to content


4 AUDIO


ranko

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moje misljenj je da i po ovakvim 50% nizim cenama ima zarade. Bar 10-20% odone regularne cene. Pa ko jos daje robu ispod nabavne cene? Niko sem onaj ko zatvara firmu a nesto mi ne izgleda da 4audio propada. Ovo je vise potez da se demonstrira sila i lupi samar konkurenciji. Tako ja to vidim. Isto je prosle godine uradio One hifi kad je snizio Sonus Faber za oko 50%. Neke skuplje modele i sad daje dosta ispod cene.

Drugo je pitanje kako se sad oseca kupac koji je PMC zvucnike kupio za 1500e pre recimo mesec dana a sad isti takvi kostaju oko 750 eura. Ja bi se licno osecao ko poslednji magarac i u toj radnji nika vise nista ne bi kupio. Sad kad vidim stase desava ako i pozelim novi PMC ili SF sacekacu da cena opet padne na 50% u suprotnom necu ih kupiti. Za koloko jednom da ih prodam? Za 20% cene koju sam platio? Nema sanse. Mislim da ovakvim popustima prodavci sami sebi seku granu na kojoj sede. Sad treba ocekivati odgovor konkurencije i nista ne kupovati dok cene ne padnu i kod Impulsa, Voxa, Korata.

Moj stav.

Vajduga

Negde postoji (ali u Srbiji mislim da toga nema) zakon koji stiti kupca, pa ako kupis proizvod a u roku od mesec dana se desi snizenje, imas pravo da od prodavca dobijes natrag deo novca, da se ne bi imao "audiofilske" (magarece) usi...

Link to comment
Share on other sites

Negde postoji (ali u Srbiji mislim da toga nema) zakon koji stiti kupca, pa ako kupis proizvod a u roku od mesec dana se desi snizenje, imas pravo da od prodavca dobijes natrag deo novca, da se ne bi imao "audiofilske" (magarece) usi...

Ima, u Americi, uz sačuvani račun. Dve nedelje, lično iskusio. Vade pare iz kase.

Link to comment
Share on other sites

U ponedeljak 17.06. u Novom Sadu biće održana prezentacija PMC zvuÄnika Twenty.22 i Twenty.21 u prodavnici naÅ¡ih kolega iz Audio Plusa. Istom prilikom predstavićemo i novu Advance Acoustic X-PRE i X-A160 pre/power kombinaciju i Bryston Digital Player BDP2. Vreme prezentacije je od 17-21h. DobrodoÅ¡li!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

post-9290-0-52576500-1374571712_thumb.jp[twitter][/twitter]

 

 

Poštovani forumaši,

 

Sa zadovoljstvom objavljujem da je firma "4AUDIO" dobila prava distribucije od engleskog proizvoÄ‘aÄa Musical Fidelity, i da se prva poÅ¡iljka ureÄ‘aja od danas nalazi kod nas u prodajnom salonu. Cenovnik je već dopunjen celokupnim programom artikala, a u prvoj poÅ¡iljci nalaze se modeli iz M1, M3 i M6 serija. Tokom avgusta ili septembra se oÄekuje naslednik popularne i pristupaÄne V serije, sa oznakom V90, sa brojnim tehniÄkim poboljÅ¡anjima i novim elegantnim dizajnom.

Pozivam vas da nas tokom leta posetite i upoznate se sa ovim novim programom u naÅ¡em asortimanu. U planu su i prezentacije u Beogradu i Novom Sadu, o Äemu ću vas svakako blagovremeno obavestiti.

 

Pozdrav,

Ranko

 

www.musicalfidelity.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Hoce li biti neka prezentacija MF-a pre sajma? 

(nisam u toku, mozda je i bila :roll: )

Ne, nismo stigli joÅ¡ da organizujemo, a i neke ureÄ‘aje koje smo želeli da prikažemo nismo mogli da dobijemo u prvoj turi. Tokom oktobra nam stiže i nova V90 serija, tako da će predstavljanje ipak saÄekati sajam. Ko hoće da vidi M1 i M3 seriju može i ovih dana kod nas u salonu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izgleda da nisu pogodne za manje sobe : " against': Don’t sound half as impressive when played at very low ."

 

Potreba za pozicioniranjem blizu zadnjeg zida govori da im niskotonsko podrucije tj bass nije jaca strana?

 

Moje je generalno iskustvo da nijedan PMC nije pogodan za veoma male sobe (recimo ispod 15m2), a takoÄ‘e da je pozicioniranje u odnosu na zadnji zid veoma bitno da izvuÄe maksimum iz bas reprodukcije. S obzirom na relativno nisku osetljivost, bas logiÄno nije preterano prisutan pri malim jaÄinama zvuka, ali kažem to opet zavisi od prostorije i pozicioniranja u njoj. Optimum za model Twenty.21 je 20 do 25m2. U takvoj prostoriji ovaj zvuÄnik može da pruži izvanredan bas, verovatno jedan od najboljih koje sam imao prilike da Äujem iz te veliÄine kutije.

Link to comment
Share on other sites

Kada cete dobiti MA silver seriju i koje su razlike u odnosu na staru seriju MA?

 

http://www.whathifi.com/news/monitor-audio-announce-new-silver-series-line-of-speakers

 

Novu Silver seriju oÄekujemo tokom novembra, a za zainteresovane aktuelna RX serija je od 1.10. na akciji.

 

Razlike se prvenstveno odnose na zvuÄniÄke jedinice. I bas i visokotonac su unapreÄ‘eni, posebno bas kod koga su primenjena neka reÅ¡enja iz Gold GX serije, a koji osim toga kažu treba da obezbedi veći hod drajvera i manja izobliÄenja pri većim glasnoćama. TakoÄ‘e, trebalo bi da novi modeli budu zahvalnije opterećenje za pojaÄala. UbaÄen je i jedan novi model, Silver 10, koji će imati dva 8'' basa, dok se model Silver 8 i dosadaÅ¡nji RX8 razlikuju i po tome Å¡to Silver 8 sada ima srednjotonac koji je razvijen specijalno za taj i model Silver 10. ZavrÅ¡na obrada ostaje u visokokvalitetnom prirodnom furniru u pet varijanti boja, a piano lak će se kao i do sada dobijati samo uz doplatu.

 

Cene za nove modele se joÅ¡ ne znaju, moja je pretpostavka da će verovatno biti veće, ali verujem ne mnogo.

Link to comment
Share on other sites

 

Available now, there’s also been an increase in price by about 20% – the figures are Silver 1 (£500/£550 for high gloss, per pair), 2 (£650/£715), 6 (£1,000/£1,100, 8 (£1,250/£1,375, 10 (£1,500/£1,650), FX (£500/£550), Centre (£375/£413, per unit) and W-12 (£1,000/£1,100).

 

Steta sto u Nisu vise nemate prodavnicu.

Link to comment
Share on other sites

Steta sto u Nisu vise nemate prodavnicu.

 

Slažem se, na žalost taj posao vise nije bio održiv za naÅ¡eg dilera u NiÅ¡u. Jednostavno nema dovoljno potražnje, Äak ni ukljuÄujući ljude koji su dolazili iz susednih gradova. Zato sada Å¡aljemo robu besplatno kupcima, ali ko želi da vidi neÅ¡to uživo ili proba pre kupovine mora ipak doći u Bg. Jasno mi je da nije isto, ali za sada drugog reÅ¡enja nema.

Link to comment
Share on other sites

Videćemo za razliku u zvuku kad stignu, i ja sam veoma radoznao. Koliko sam shvatio znaÄajno poboljÅ¡anje bi trebalo da dolazi od smanjenja distorzije u bas i srednjem opsegu. RaÄunam da bi prezentacije mogle da poÄnu tokom decembra dok nam se eksponati malo usviraju. Za 22-23m2 može eventualno da proÄ‘e RX6 odnosno budući Silver 6, to je po meni maksimum, pritom treba eksperimentisati sa Äepovima za basrefleks ako nema mogućnosti da se zvuÄnici odvoje znaÄajnije od zadnjeg zida.

Link to comment
Share on other sites

Cene za novu Monitor Audio Silver seriju su:

Silver 1 - 520 eur/par

Silver 2 - 660 eur/par

Silver 6 - 1050 eur/par

Silver 8 - 1295 eur/par

Silver 10 - 1590 eur/par

Silver Center - 390 eur/kom

Silver FX - 520 eur/par

Silver W12 - 1050 eur/kom

Doplata za piano lak finiš je sada 10% umesto 20% koliko je bilo kod RX serije

Link to comment
Share on other sites

Cene su u eurima kao u funtama u UK, nije lose za pocetak. Sto se tice RX6 i sl, meni zbog pozicije sedenja vrh kutije treba biti na nekih 110cm visine. Kod RX2 to se postize odgovarajucim stalkom ali RX6 bi morala biti na postolju visine 25cm, sto je malo problematicno.

Link to comment
Share on other sites

Moje je generalno iskustvo da nijedan PMC nije pogodan za veoma male sobe (recimo ispod 15m2), a takoÄ‘e da je pozicioniranje u odnosu na zadnji zid veoma bitno da izvuÄe maksimum iz bas reprodukcije. S obzirom na relativno nisku osetljivost, bas logiÄno nije preterano prisutan pri malim jaÄinama zvuka, ali kažem to opet zavisi od prostorije i pozicioniranja u njoj. Optimum za model Twenty.21 je 20 do 25m2. U takvoj prostoriji ovaj zvuÄnik može da pruži izvanredan bas, verovatno jedan od najboljih koje sam imao prilike da Äujem iz te veliÄine kutije.

 

 

Hvala na postenom odgovoru.

Ipak mislim da bi dobro odmeren podnostojeci zvucnik u prostoru od 20 do 25m2 mogao da pruzi ukupno bolji sound od pomenutog zvucnika za na stalak.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na postenom odgovoru.

Ipak mislim da bi dobro odmeren podnostojeci zvucnik u prostoru od 20 do 25m2 mogao da pruzi ukupno bolji sound od pomenutog zvucnika za na stalak.

 

To zavisi i od liÄnih afiniteta ili muzike koja se sluÅ¡a. Mali zvuÄnik je najÄešće (osim kada se radi o velikim prostorijama) lakÅ¡e optimalno pozicionirati nego veliki u istoj veliÄini sobe. Veliki zvuÄnik može da proizvede Äujno dublji bas, ali ako ne može da se pozicioniranjem postigne kontrolisan bas, onda je rezultat kvantitet na raÄun kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

To zavisi i od liÄnih afiniteta ili muzike koja se sluÅ¡a. Mali zvuÄnik je najÄešće (osim kada se radi o velikim prostorijama) lakÅ¡e optimalno pozicionirati nego veliki u istoj veliÄini sobe. Veliki zvuÄnik može da proizvede Äujno dublji bas, ali ako ne može da se pozicioniranjem postigne kontrolisan bas, onda je rezultat kvantitet na raÄun kvaliteta.

 

Naravno, slazem se. Zato sam i napisao dobro odmeren a ne bilo kakav veliko litrazni zvucnik. U tom slucaju mislim da je ipak podnostojeca opcija bolji izbor, upravo iz perspektive (mojih) licnih afiniteta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...