Jump to content


4 AUDIO


ranko

Recommended Posts

Zanimljive fotke... primetio sam da su NAD izlozili uz Dynaudio zvucnike. Prosle god, u nekoj prepisci sa Dynaudiom oko zvucnika, primetio sam da je u potpisu ispod firme Dynaudio stajalo NAD Electronics. Da li su te dve firme povezane, mada nisam cuo za tako nesto?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zanimljive fotke... primetio sam da su NAD izlozili uz Dynaudio zvucnike. Prosle god, u nekoj prepisci sa Dynaudiom oko zvucnika, primetio sam da je u potpisu ispod firme Dynaudio stajalo NAD Electronics. Da li su te dve firme povezane, mada nisam cuo za tako nesto?

 

Dynaudio je distributer NAD elektronike za NemaÄku. Zato uvek nastupaju zajedno i Äesto se reklamiraju zajedno u nemaÄkoj Å¡tampi. Na minhenskom sajmu su izložili viÅ¡e kombinacija - izmeÄ‘u ostalih Masters Digital Suite sa (Äini mi se) Contour 1.4 zvuÄnicima, Å¡to je zvuÄalo jako dobro, zatim novi D3020 sa nekim manjim podnostojećim modelom (ne znam kojim), a na zvaniÄnoj prezentaciji za distributere svirao je D7050 sa Excite X24. InaÄe, NemaÄko tržiÅ¡te je veoma važno za NAD, kao i minhenski sajam, pa se tom prilikom uvek predstavljaju najvažnije NAD premijere za tu godinu.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva informacija... da ne zvuce dobro ne bi Dynaudio nastupao sa NAD elektronikom ali ovde niko ne pominje tu kombinaciju. Pitanje je da li su uopste probali tako nesto ili iz predrasuda odmah preskakali.

 

Ne da ne pominju, nego smatraju da NAD nije vredan pomena, a sto sam procitao u mnogim temama gde se ljudi sprdaju na racun NAD-a. Ocigledno Dynaudio ne misli tako.

Link to comment
Share on other sites

S druge strane ne treba bez provere prihvatiti ni to sto distributer nudi kao komplet.Generacije jugoslovenskih audiofila su na primer odrasle uz Kef/Sansui sisteme koji veze s vezom nisu imale i to naravno nikad nije bila Kef preporuka,ali eto  bio im je isti distributer "Poljoopskrba" ,obskrbise ti mnoga polja,ali pogresno.Kad se samo setim koji preobrazaj dozivi Kef 104.2 sa boljim ampom,vec malim sajrusom na pr.,a jos je bio prikacen na neku sansui grdosiju...Reci nesto protiv sansuija tom prijatelju bilo je dosta da izletis naglavacke,pa nije niko pokusavao.

Link to comment
Share on other sites

S druge strane ne treba bez provere prihvatiti ni to sto distributer nudi kao komplet.Generacije jugoslovenskih audiofila su na primer odrasle uz Kef/Sansui sisteme koji veze s vezom nisu imale i to naravno nikad nije bila Kef preporuka,ali eto  bio im je isti distributer "Poljoopskrba" ,obskrbise ti mnoga polja,ali pogresno.Kad se samo setim koji preobrazaj dozivi Kef 104.2 sa boljim ampom,vec malim sajrusom na pr.,a jos je bio prikacen na neku sansui grdosiju...Reci nesto protiv sansuija tom prijatelju bilo je dosta da izletis naglavacke,pa nije niko pokusavao.

 

Da, ali ovo u Nemackoj preporucuju..neverujem da bi se Dynaudio zezao sa tako ozbiljnim trzistem! Iskreno, ja sam vise puta slusao kombinaciju Nad+Dynaudio i to je uvek zvucalo dobro!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dogovaramo se sa kolegama iz Audio Plusa za neki termin kod njih u Novom Sadu, verovatno u narednih par nedelja. U Beogradu se mogu Äuti Twenty.21 i Twenty.22 svaki dan, a otvorene prezentacije planiramo za leto (a taman će stići i joÅ¡ neki zanimljivi noviteti ;-) )

Link to comment
Share on other sites

Dogovaramo se sa kolegama iz Audio Plusa za neki termin kod njih u Novom Sadu, verovatno u narednih par nedelja. U Beogradu se mogu Äuti Twenty.21 i Twenty.22 svaki dan, a otvorene prezentacije planiramo za leto (a taman će stići i joÅ¡ neki zanimljivi noviteti ;-) )

Lavli dzavli ,vidmo se...cheers!

Link to comment
Share on other sites

Najavljujem sa malim (subjektivno prouzrokovanim :oops: ) zakaÅ¡njenjem novu 4AUDIO letnju rasprodaju, koja je krenula 1.juna. Neke stvari su već otiÅ¡le, ali se nadam da ćete naći joÅ¡ poneÅ¡to zanimljivo ili upotpuniti sistem nekom sitnicom koja vam je nedostajala.

 

Katalog uređaja na rasprodaji post-9290-0-90661400-1370519587_thumb.jpje na linku: http://www.4audio.rs/upload/File/Finalna-rasprodaja.pdf

a Äitav spisak sniženih ureÄ‘aja, ukljuÄujući meseÄne akcije na stranici: http://www.4audio.rs/akcija

Link to comment
Share on other sites

Najavljujem sa malim (subjektivno prouzrokovanim :oops: ) zakaÅ¡njenjem novu 4AUDIO letnju rasprodaju, koja je krenula 1.juna. Neke stvari su već otiÅ¡le, ali se nadam da ćete naći joÅ¡ poneÅ¡to zanimljivo ili upotpuniti sistem nekom sitnicom koja vam je nedostajala.

 

Katalog uređaja na rasprodaji attachicon.giffinalna-rasprodaja-1.jpgje na linku: http://www.4audio.rs/upload/File/Finalna-rasprodaja.pdf

a Äitav spisak sniženih ureÄ‘aja, ukljuÄujući meseÄne akcije na stranici: http://www.4audio.rs/akcija

 

pa po kojim cenama vi to onda nabavljate kad vam se isplate toliki popusti? :-)

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenj je da i po ovakvim 50% nizim cenama ima zarade. Bar 10-20% odone regularne cene. Pa ko jos daje robu ispod nabavne cene? Niko sem onaj ko zatvara firmu a nesto mi ne izgleda da 4audio propada. Ovo je vise potez da se demonstrira sila i lupi samar konkurenciji. Tako ja to vidim. Isto je prosle godine uradio One hifi kad je snizio Sonus Faber za oko 50%. Neke skuplje modele i sad daje dosta ispod cene.

Drugo je pitanje kako se sad oseca kupac koji je PMC zvucnike kupio za 1500e pre recimo mesec dana a sad isti takvi kostaju oko 750 eura. Ja bi se licno osecao ko poslednji magarac i u toj radnji nika vise nista ne bi kupio. Sad kad vidim stase desava ako i pozelim novi PMC ili SF sacekacu da cena opet padne na 50% u suprotnom necu ih kupiti. Za koloko jednom da ih prodam? Za 20% cene koju sam platio? Nema sanse. Mislim da ovakvim popustima prodavci sami sebi seku granu na kojoj sede. Sad treba ocekivati odgovor konkurencije i nista ne kupovati dok cene ne padnu i kod Impulsa, Voxa, Korata.

Moj stav.

Vajduga

Link to comment
Share on other sites

Super stav.Ne dajte nikad nista jeftino,da se nebi niko osecao kao magarac.Steta da bar u necem ne budemo najskuplja zemlja na svetu.

Ne stajem nikom u zastitu naravno,vec sam jednom pokusao da objasnim kako moze da bude isplativo i davanje robe ispod cene,i tako funkcionise na pr trgovina odecom sad vec cak i ovde,a na zapadu oduvek gde takodje dobijas dva proizvoda za cenu jednog(licno sam cesto tako kupovao kod benetona u nemackoj na pr.) pa se tamo niko ne oseca kao magarac-jednostavno kupuj kad su popusti ili ih trazi za svoje novce!

Evo moguce formule odakle po Outletovima dobijate neverovatne cene(nazalost ne i nasim) : tgovac ulozi u jednu kolekciju garderobe ili potencijalno u seriju zvucnika na pr. 50000E,prodaje je po redovnim cenama do napunjenih 50000E u svojoj kasi i onda je na 0.Sve preko toga je zarada makar bilo i za 50% od svoje nabavne cene(naravno umanjeno za odbijene troskove poslovanja).Na taj nacin se resavaju modeli za koje ditributer zna uvek unapred da se zamenjuju novim,oslobadja se magacinski prostor i prostor u radnji koji se takodje placa i dolazi se do svezeg noca koji je tako mnogo jeftiniji nego da se uzima od zelenaskih banaka na pr.Dok ima prijatelja,rodbine i starih dobrih musterija kome nesto treba i nema potrebe za tim,ali na kraju dodju na red i svi ostali.

Puno srece u daljem radu i sto vise ovakvih popusta,moj je brat bas tako pazario Martin Logane ni ne sanjajuci da ce ikad imati tako skupocene zvucnike,bio sam u pozitivnom soku kad me je pozvao da odemo zajedno u "porodicnu pljacku stoleca". Cheers u to ime.  :cheers

P.S.Nekom ce flasa uvek biti polu puna nekom polu prazna. 

Link to comment
Share on other sites

Vajduga Vlado, stvari ne stoje baš tako.

Da me neshvatiš pogrešno, nemam interesa i nisam distributer ni zastupnik. Ranko, ako ima volje i žellje, može podrobnije da oobjasni, a ja ću kratko.

Pmc izbacuje iz proizvodnje dotiÄni zvuÄnik.

Ako postoji tražnja (oÄekivana) za neki proizvod, nema akcije ni popusta osim ako se ne nnapravi specijalan dil sa proizvodjaÄem, ili je prodaja izuzetna, ili...

Uglavnom, jedna situacija sa mnogo promjenljivih. Nisu to neznam kakve tajne zanata. Prodaja je kompleksna nauka i ako se profesionalno time bavite, onda je edukacija i usavrÅ¡avanje obavezno. Postoje razliÄite tehnike prodaje koje se uÄe i postoji, ajde laiÄki da kažem, ukupni profit, vezan za kompletan asortiman. U odredjenim situacijama možete da date dobar (baÅ¡ dobar) popust na neke proizvode, a da ne naruÅ¡ite ciljani profit.

Jeedna od tehnika prodaje bi bila i "prodaja u grozdovima" itd.

Da ne tupim, ipak se to vrlo ozbiljno izuÄava.

Pozz

Edit: preteÄe me Sondek

Cheers

Link to comment
Share on other sites

apropo ovog popusta od 50%!

tako sam ja jednom svojevremeno kupio u jednoj sportskoj radnji NIKE (patike)  i to debelo sam ih platio 9.999,- din. da bi te iste NIKE (patike) posle par dana pale na 4.999,-! Naravno da sam poludeo, ali na svu srecu jedna je bila felericna i za citav santimetar kraca, sto kad sam kupovao nisam primetio, tako da sam na svu srecu imao razlog da ih vratim!!! naravno..da vise u tu prodavnicu nisam ni usao, osim ako nisu bile neke ludacke akcije od 50-70% u pitanju!

Link to comment
Share on other sites

Sondek, hvala joÅ¡ jednom na željama a i na delimiÄnom pojaÅ¡njenju kako trgovina funkcioniÅ¡e. U hifi-ju su stvari donekle drugaÄije, jer se ipak Äesto ne isplati odreÄ‘eni proizvod kroz prodate druge primerke istog, naroÄito kod skupih ureÄ‘aja. O maržama i zaradi neću da komentariÅ¡em. Svako ko smatra da se u trgovini hifi-jem vrte velike pare, neka uloži svoje pare i neka proba. Da se izbori sa atestima, taksama, inspekcijama, reciklažom, platama i doprinosima, kirijama i carinicima, da balansira izmeÄ‘u prohteva dobavljaÄa i mogućnosti naÅ¡eg jadnog tržiÅ¡ta, da nabrojimo samo neke od "pogodnosti" trgovine. A onda da joÅ¡ bude korektan prema kupcima i ispuni njihova oÄekivanja.

 

Å to se tiÄe cena ureÄ‘aja na rasprodaji, to su u priliÄnom broju sluÄajeva demo ureÄ‘aji i kao takvi i treba da se prodaju po znaÄajno nižoj ceni od redovne. 4Audio nikad ne snižava cene kompletnog asortimana nekog proizvoÄ‘aÄa, a pogotovo ne za 50%. S obzirom da se dakle radi o jednom komadu/paru, ne verujem da može da se poremeti cena na tržiÅ¡tu polovnih ureÄ‘aja, već pre može da se usreći neko ko nije ni razmiÅ¡ljao da će moći da kupi tako vredan ureÄ‘aj. Ja liÄno opet, nikad ne bih kupio takav ureÄ‘aj, jer volim da kupim novo i upravo ono Å¡to želim (naravno u okviru mogućnosti) a ne neÅ¡to Å¡to mi se nudi jeftino, jer kupovinu smatram dugoroÄnim potezom, ne razmiÅ¡ljam odmah o prodaji i ne interesuje me koliko će neÅ¡to jednog dana da vredi. Jer ako mi se to Å¡to sam kupio sviÄ‘a i ako sam sam sebe usrećio tom kupovinom, onda je nebitno koliko me je koÅ¡talo 5 ili 10 godina posedovanja ureÄ‘aja.

Link to comment
Share on other sites

Sem toga, obaranje cene u tako drastiÄnoj meri strahovito degradira cenu tih ureÄ‘aja na sekundarnom tržiÅ¡tu.Tako da potpuno razumem da se onaj ko plati punu cenu oseća kao magarac.Jer ako neÅ¡to ide u pola cene to nije uobiÄajen sezonski popust,možda kada su u pitanju gaće i majce, ali taj model nije primenjiv za neÅ¡to Å¡to koÅ¡ta par hiljada eura i Å¡to za svakog od nas pretstavlja dugoroÄnu i kapitalnu investiciju.Za gaće i majce isl. ne postoji tržiÅ¡te polovnjaka(mada ko zna) i koliko god da to platite to je jeftin proizvod za jednokratnu upotrebu, iznosite i bacite

 Naprimer,kupim po regularnoj ceni Sonus Faber Liuto Wood za 3800E.Istog trenutka on izgubi vrednost barem 30%, kroz izvesno vreme, recimo pola godine možete da ga prodate za neku cifru oko polovine vrednosti, ako uopÅ¡te imate debelu sreću da u ovoj zemlji sveopÅ¡te ekonomske snage i prosvećenosti naÄ‘ete nekog ko bi to uopÅ¡te kupio!Jer taj zvuÄnik(naprimer) su već popljuvali fanatici, ljubitelji drugih brendova, Å¡to dodatno otežava stvar. I onda Taj isti distributer, kome ste kupovinom napunili džepove, obara cenu novog, na cenu koliko vaÅ¡ polovni sada vredi, i cela matematika se primenjuje na tu vrednost recimo 1800E.Koliko vaÅ¡ skoro nov polovan zvuÄnik sada vredi?

  Ovim potezom distributer vam je na direktan naÄin zavukao ruku u džep plus degradirao je rejting tog brenda koji prodaje, jer pored ekonomske degradacije poÄinju da kruže priÄe kako je to njesra, loÅ¡e se prodaje, firma puca itd, plus pokazuje da vas kao kupce ne ceni ni najmanje i da gleda samo svoj interes

  Å ta je distributer postigao ovim potezom? Ne znam taÄno,možda se reÅ¡ava lagera, možda je stvarno u pitanju reklamni potez, promocija, to sve nije bitno.Bitno je to da tu akciju u suÅ¡tini finansiraju stari kupci, u korist novih!

  Time se Å¡alje poruka svima nama, da ne kupujemo nove ureÄ‘aje, jer ćemo dobiti muda za bubreg, a koÅ¡taće nas kao Svetog Petra kajgana, da ne budemo nikome lojalni, Å¡to je u ovoj zemlji sasvim OK, da Äekamo rasprodaju i da ne kupujemo ono Å¡to nam se sviÄ‘a već ono Å¡to je na popustu, ili da kupujemo polovne ureÄ‘aje, jer ćemo tako finansijski proći najbolje.

  Možda sve ovo i nije tako ali ja tako razmiÅ¡ljam

Link to comment
Share on other sites

Sem toga, obaranje cene u tako drastiÄnoj meri strahovito degradira cenu tih ureÄ‘aja na sekundarnom tržiÅ¡tu.Tako da potpuno razumem da se onaj ko plati punu cenu oseća kao magarac.Jer ako neÅ¡to ide u pola cene to nije uobiÄajen sezonski popust,možda kada su u pitanju gaće i majce, ali taj model nije primenjiv za neÅ¡to Å¡to koÅ¡ta par hiljada eura i Å¡to za svakog od nas pretstavlja dugoroÄnu i kapitalnu investiciju.Za gaće i majce isl. ne postoji tržiÅ¡te polovnjaka(mada ko zna) i koliko god da to platite to je jeftin proizvod za jednokratnu upotrebu, iznosite i bacite

 Naprimer,kupim po regularnoj ceni Sonus Faber Liuto Wood za 3800E.Istog trenutka on izgubi vrednost barem 30%, kroz izvesno vreme, recimo pola godine možete da ga prodate za neku cifru oko polovine vrednosti, ako uopÅ¡te imate debelu sreću da u ovoj zemlji sveopÅ¡te ekonomske snage i prosvećenosti naÄ‘ete nekog ko bi to uopÅ¡te kupio!Jer taj zvuÄnik(naprimer) su već popljuvali fanatici, ljubitelji drugih brendova, Å¡to dodatno otežava stvar. I onda Taj isti distributer, kome ste kupovinom napunili džepove, obara cenu novog, na cenu koliko vaÅ¡ polovni sada vredi, i cela matematika se primenjuje na tu vrednost recimo 1800E.Koliko vaÅ¡ skoro nov polovan zvuÄnik sada vredi?

  Ovim potezom distributer vam je na direktan naÄin zavukao ruku u džep plus degradirao je rejting tog brenda koji prodaje, jer pored ekonomske degradacije poÄinju da kruže priÄe kako je to njesra, loÅ¡e se prodaje, firma puca itd, plus pokazuje da vas kao kupce ne ceni ni najmanje i da gleda samo svoj interes

  Å ta je distributer postigao ovim potezom? Ne znam taÄno,možda se reÅ¡ava lagera, možda je stvarno u pitanju reklamni potez, promocija, to sve nije bitno.Bitno je to da tu akciju u suÅ¡tini finansiraju stari kupci, u korist novih!

  Time se Å¡alje poruka svima nama, da ne kupujemo nove ureÄ‘aje, jer ćemo dobiti muda za bubreg, a koÅ¡taće nas kao Svetog Petra kajgana, da ne budemo nikome lojalni, Å¡to je u ovoj zemlji sasvim OK, da Äekamo rasprodaju i da ne kupujemo ono Å¡to nam se sviÄ‘a već ono Å¡to je na popustu, ili da kupujemo polovne ureÄ‘aje, jer ćemo tako finansijski proći najbolje.

  Možda sve ovo i nije tako ali ja tako razmiÅ¡ljam

Surokvl, upravo o tome ja i priÄam. Ako sam kupio neÅ¡to Å¡to mi se sviÄ‘a, zaÅ¡to bi me bilo briga da li su ga popljuvali fanatici ili kruže priÄe da je s***nje, firma propada ili bilo Å¡ta sliÄno. Nemam nameru da ga prodajem. Ko želi da se igra i Äesto menja nove ureÄ‘aje mora da bude spreman da to skupo i plati, jer se polovna roba Å¡to je skuplja to teže prodaje. Sa menjanjem polovnih ureÄ‘aja je već mnogo bolja situacija, ne gubi se puno para, a mnogi od toga Äak i lepo žive.

Link to comment
Share on other sites

Surokvl, upravo o tome ja i priÄam. Ako sam kupio neÅ¡to Å¡to mi se sviÄ‘a, zaÅ¡to bi me bilo briga da li su ga popljuvali fanatici ili kruže priÄe da je s***nje, firma propada ili bilo Å¡ta sliÄno. Nemam nameru da ga prodajem. Ko želi da se igra i Äesto menja nove ureÄ‘aje mora da bude spreman da to skupo i plati, jer se polovna roba Å¡to je skuplja to teže prodaje. Sa menjanjem polovnih ureÄ‘aja je već mnogo bolja situacija, ne gubi se puno para, a mnogi od toga Äak i lepo žive.

   Ne bih voleo da budem pogreÅ¡no shvaćen, prvo nisam se uopÅ¡te u pisanju vezao za tebe i tvoju firmu, Äak se nisam vezao ni za jednog distributera konkretno.Na osnovu tvog posta koji je usledio,zakljuÄujem da vi ni ne potpadate pod temu mog pisanja.

Nisam kritikovo regularna uobiÄajena sniženja,to svako normalan pozdravlja, prodaju exdemo, pojedinih komada, rasprodaju starog modela itd, već upravo ono Å¡to piÅ¡e,obaranje cene aktuelnih modela, viÅ¡e komada u prodaji, i to drastiÄno.

     Budimo realni, malo ljudi, pogotovo zagriženih HI-FIsta kupuje ureÄ‘aje na duži rok recimo 10 godina.Realnost je da se ureÄ‘aji kupuju i prodaju, da se menjaju, možda i Äešće nego Å¡to zdrav razum i logika nalažu, ali to je tako.Uostalom ko može da se pohvali da je u startu ubo kombinaciju i sistem svojih snova i da je upario komponente kako treba iz cuga.Ja mislim niko, to je  dugotrajan i skup proces i poploÄan je mnogim pokuÅ¡ajima i greÅ¡kama.A to koÅ¡ta, dosta.Zato moramo već kada kupujemo da mislimo da ćemo ga prodati, da procenimo gubitak i da vidimo dali je to nama prihvatljivo spram mogućnosti.I sam sam viÅ¡e putakupio neki ureÄ‘aj za koji sam pomislio da je ostvarenje sna i da je kraj, kad ono meÄ‘utim....

     I joÅ¡ jedna opaska iz iskustva, nije pravilo da se skuplja komponenta nužno teže prodaje od jeftine.Najbolje se prodaju totalno jeftine i skupe stvari, najteže ide ono iz sredine ponude,nažalost, srednje klase nema, ljudi su osiromaÅ¡ili, oni Äiji mentalni sklop prihvata te ureÄ‘aje( a to su ureÄ‘aji sa najboljim odnosom cena-kvaliet) ne mogu da ih plate, nažalost!

Link to comment
Share on other sites

Ma razumemo se potpuno.

Mnogo ima istine i u tome Å¡to si rekao. Ja sam takoÄ‘e kao mlaÄ‘i mnogo ureÄ‘aja izmenjao i puno para izgubio na tome, ali mislim da sam time nauÄio jednu drugu lekciju: strpljenje. Sada merkam već duže vremena Å¡ta ću i Äime da zamenim i kada konaÄno odluÄim, kupim upravo ono Å¡to želim, naravno pokuÅ¡avajući da dobijem po Å¡to boljoj ceni. SuÅ¡tina nezadovoljstva i menjanja Äini mi se upravo leži u tome Å¡to ljudi povuÄeni popustima ili rasprodajama kupe ono Å¡to zapravo ne žele stvarno, već kupovinu posmatraju kao pokuÅ¡avaj da se saÄuva uloženo. I onda kada se prvobitno oduÅ¡evljenje kupljenim istopi, crv poÄinje da radi, koliko ureÄ‘aj vredi, Å¡ta su rekli za njega na forumu, za koliko mogu da ga prodam, za Å¡ta da zamenim.... prestaje da se sluÅ¡a muzika, sluÅ¡aju se nijanse u zvuku, traži mana... I onda sve ispoÄetka.

Kad Äovek ima ono Å¡to želi (u razumnim okvirima) onda ne razmiÅ¡lja o svemu tome. Moje je iskustvo iz posla da ljudi sa skromnijim sistemima mnogo viÅ¡e uživaju u sluÅ¡anju muzike nego oni koji su silne pare uložili u to (a mnogi od njih Äesto nemaju pojma ni koju muziku vole). Dakle, nije sve ni u parama ni u skupom sistemu, ni u stalnom menjanju, već u zadovoljstvu vlasniÅ¡tvom/posedovanjem.

Link to comment
Share on other sites

Sondek, hvala joÅ¡ jednom na željama a i na delimiÄnom pojaÅ¡njenju kako trgovina funkcioniÅ¡e. U hifi-ju su stvari donekle drugaÄije, jer se ipak Äesto ne isplati odreÄ‘eni proizvod kroz prodate druge primerke istog, naroÄito kod skupih ureÄ‘aja. O maržama i zaradi neću da komentariÅ¡em. Svako ko smatra da se u trgovini hifi-jem vrte velike pare, neka uloži svoje pare i neka proba. Da se izbori sa atestima, taksama, inspekcijama, reciklažom, platama i doprinosima, kirijama i carinicima, da balansira izmeÄ‘u prohteva dobavljaÄa i mogućnosti naÅ¡eg jadnog tržiÅ¡ta, da nabrojimo samo neke od "pogodnosti" trgovine. A onda da joÅ¡ bude korektan prema kupcima i ispuni njihova oÄekivanja.

 

Moram priznati da mi iznosenje neistina na ovaj nacin vredja intelekt inace nebih reagovao. Ne zelim nikom da virim u dzep jer to nije pristojno ali kad mi neko pokusava objasniti kako tesko zivi od svog posla a pri tome letuje i zimuje po mesec dana, vozi auto od 2-3000ccm, svake godine menja motocikl a svake tri do pet auto onda sve mislim da me pravi magarcem dok kuka nad svojom sudbinom. Ne mislim ja ovde na Ranka konkretno. Ali ako pogledamo vozne parkove nasih distributera naci cemo tu od Mercedesa BMW sto kola sto dzipova pa do Toyota Avensisa i Ford Mondea. Sve uglavnom movi ili noviji modeli. Da ne pricam dalje mada znam jos dosta toga.

Uopste ne pokusavam da kazem da je sve gore nelegalno steceno. Naprotiv. Nemam sumnji da je sve po zakonu ali nemo da nas lazete da vam poso lose ide i tesko pada. Vi zivite od nas kao musterija. Pokazite malo vise postovanja prema nasoj inteligenciji.

Vajduga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...