Jump to content


Tozin sistem


Toza

Recommended Posts

Ja sam jako zadovoljan sa ripom koji foobar radi. Treba i tu malo se posvetiti setovanju, ali ništa strašno. Probao sam na par diskova koji su mi dragi i rezultat je izvanredan. I on ima one neku are you insane opciju ripovanja, koju ja nisam koristio, već neku manje "insane" za dlaku. Rezultat fenomenalan. Rekao bih da je zvučno bolji nego direktno sa CD-a na Oppo-u. Nisam se nešto preterano tome posvetio, jer muziku koji imam na cd i slušam sa njih, ali kažem onako znatiželje radi sam ripovao i uporedio i slojevitije mi se činilo iz faila reprodukovano sa laptopa.

Link to comment
Share on other sites

Po meni je on izvanredno zamišljen jer nema boga da slažeš u play listu fail po fail, nego srče cele foldere.

Play listu možes samo fizički da napraviš formiranjem novog foldera i kopiranjem željenih numera u njega. Dakle u pravom smislu reči radi se o Album Player-u. Zaista je mnogo opuštenije nego sa Foobarom u kome u toku slušanja uhvatim sebe kako pretačem i utačem playliste i failove ko lud... Ovako pustim i adio... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dosta se uživalo u hedonizmu!

Vrijeme za promjene ... :D

Elem, stigle napokon orginalne komore za srednjetonce te su "audiofilske" saksije otišle u istoriju.

Zaista nije imalo smisla da zvukom sablažnjavam drage goste i da im pričam o saksijama.

Ne ide mi uploud pa ću postovati fotke kasnije...

Usput sam i malo čačnuo žice na skretnicama, prečačkao i žice na pojačalcetu, a i napravio napojni za punjač za laptop (zahvaljući Fatheru i njegovom igranju, pade mi i to na pamet da završim)

Heh, bruka od zvuka!!!

Pošto kod sony integralca ide prilično debeo snop žica sa rca ulaza pozadi pa do prednje ploče na selektore ulaza, prežičio sam ali samo cd ulaz.

Ostavio za nekad kad me opet uhvati da prežičim od selektora na sledeće pločice, ili da prespojim tonske kontrole.

Prežičio i izlaze sa ampa na zvučničke terminale, a opet ostavio za negdje nekad žice od prekidača do trafoa i od trafoa do pločice...

U jednom trenutku sam se zapitao da li je moguće da bude viška dinamike i rezolucije ... :lol:

Naravno da ne može!

E sad, čovječe, gdje god da dođem sistem (tuđi) zvuči muljavo, prebačeno ćebence preko zvučnika... čak i neki vrlo rezolutni sistemi... :wacko:

Ih, a dobiJo sam i 3D, dugo sanjani i priželjkivani... sondža je čudo... 

Da podsjetim, u pitanju su sony ta f444esII i visatoni starleti B) i gustardo x22 i matori laptop sa win7.

Zvuka ihaaaa za baš male pare.

Tibor i Lale, potpuno nezavisno majke mi, rekoše da takav zvuk na sajmovima mogu samo da sanjaju, a sve to prije poslednjih promjena.

I ima još prostora za napredak.

Koliko sreće za malkice para!

 

Link to comment
Share on other sites

bio prošle nedelje pre zamene audio saksija :-) i veoma se prijatno iznenadio ...

pre svega onaj novi DAC koji je prokomentarisao Toza po sistemu toplo ladno je stvarno odlična spravica , veoma muzikalna i detaljna ... kako dugo nisam bio tu to je za mene glavni krivac za ozbiljno poboljšanje u zvuku sistema a ovo za neke žice i saksije ne znam ali ću da naletim jopet ...

Moram priznati da sistem zvuči veoma otmeno ...ni u jednom  trenutku napadno ali detaljno i muzikalno .

Tozo samo napred ! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Blurp!!!

Od niskobudžetnog sony visaton sistema ostao samo tjuner sony...

Želio sam da probam kombinaciju roksan caspian m2 i PMC twenty22 zvučnike kao neku kombinaciju koja je po whf časopisu iz 2012 god. ozbiljno dobra kombinacija.

Želja mi se ispunila i sad su tu roksan i PMC u saradnji sa veselim kinezom gustard x22...

Svira, pa svira veoma ozbiljno, da...

20181124-130424.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aibo said:

Čestitam Tozo! Još samo da se malo raspišeš o zvuku kako znam da umeš. :) Interesuje me kolika i kakva je razlika po tebi u odnosu na pređašnji sistem.

Razlika... khm... trebalo je prvo čuti niskobudžetni sony sistem...

Definitivno je sve na strani roksan pmc kombinacije, ali, jako me teško fascinirati zvukom nekog sistema pa tako ni ovaj kombo ne ostavlja ne znam kakav utisak na mene. Raslojenije, dinamičnije, preciznije, detaljnije, scena fenomenalna i to je to.

Ali, fali magija. Fali magija koju je sony pravio sa visatonom. Fali ona čarobna transparencija koja sa prirodnošću tona instrumenata daje tu posebnu, skoro pa realnu muziku u sobi. Ruku na srce, to je sistemčić za rokanje.

Ovaj novi kombo puca od snage i finesa ali mu fali onaj zadnji korak do potpune prefinjenosti. 

Harmonijska struktura tona nije savršena, ali ... biće...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...