Jump to content


Da li verujete u usviravanje mozga kao sto verujete i u usviravanje kablova, zvucnika i ostalih audio komponenti


suca77

Recommended Posts

Manje više, svi smo ovde doživeli taj "placebo" efekat sa kablovima i to zovemo usviravanje.

Ko u Å¡ta veruje i ko Å¡ta Äuje, tako mu to doÄ‘e. Ja sam imao poboljÅ¡anja promenama kablova u sistemu pa verujem da ste i vi dobili neke promene menjajući kablove!
U svakom sluÄaju, najvažnije je da ste zadovoljni!

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Uradjen mi je upgrade av resivera Pioneer ax3 (od strane clana foruma).Nekoliko stvari  je uradjeno medju kojima i zamenjeno ozicenje u resiveru koliko sam primetio mundorf kablovima. Prvih nekoliko dana celodnevnog slusanja malo je zvuk bio ostriji, a sada se  promenio, zvuci nekako dosta bolje,punije,mekse,nema vise te ostrine.

Cisto me zanima zbog cega,dal je trebalo tim kablovima malo vremena da se usviraju ili...?

Inace veoma sam zadovoljan  kako mi sad svira avr.

 

I mene zanima,

Deluje logichno da odgovor zna onaj ko je radio upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Sve se to rešava jednim jednostavnim lekom: posle izvesnog vremena probate sa (samo izmenjenim tj. vraćenim) starim cable-ovima (tamo gde je to moguće. Time proveravate svoje utiske.

 

Nije ni to tako jednostavno. Covek, kao i druge zivotinje, cuje mnogo toga ali je svestan odredjenog dela zvuka. Mozak sam filtrira sta dopire do svesti pa cesto to mogu biti i detalji. Ako npr ocekujete nesto novo mozete stvarno cuti razliku ali da je samo zato jer ste se skoncentrisali vise ili se kasnije mozak zamorio, paznja popustila ili je veca... da je to tako razmislite kada sedite u kafani sa nekim. Svesni ste price sa drustvom ali ne i svega sto se cuje, dok ne promenite centar paznje. Ovde je bitno da ono sto vas cini srecnim to i radite. :)

Link to comment
Share on other sites

Ovako,razlike u zvuku posle upgrade-a definitivno ima.Najvise sam primetio slusanjem muzike u stereo modu,probajuci diskove koje sam ranije bas dosta slusao.

Zamenjeno je ozicenje,ugradjena su jos dva kondenzatora i mislim da je podesena mirna struja(najbolje ce objasniti ako je se javi clan koji je to radio) i takodje sam zamenio strujni kabal.

Mislim da je stvarno zvuk posle par dana bio manje ostar i meksi.

Link to comment
Share on other sites

koji je smisao ove rasprave nekapiram Å¡ta nije jasno , ceo svet zna da kablovi utiÄu na zvuk najviÅ¡e zvuÄni i interkonekt. a ožiÄenje u zvuÄnicima i pojaÄalima mnogo manje tako da mislim laku noć

 

Idi ti kuntaj,mi cemo da chekamo Zokija FTA da kaze da li je placebo ili ...

Link to comment
Share on other sites

^

Tako je, proizvoÄ‘aÄi i distributeri opreme su najmerodavniji u donoÅ¡enju zakljuÄaka, pogotovo kada se radi o njihovom distributivnom programu.

 

Na temi koliko primecujem niko od pomenutih ne ucestvuje, cemu ovakav komentar?

Lov na vestice?

 

U svakom sistemu  koji sam u zivotu cuo (vise stotina) razliciti kablovi su donosili promene u zvuku. Novi kablovi su posle par dana propustanja signala takodje cinili da zvuk sistema bude nesto drugaciji.

Link to comment
Share on other sites

Nije nikakav placebo. Svaka zamena aktivnih ili pasivnih elektronskih komponenti, ožiÄenja, makar i samo novi var se Äuje i traži period usviravanja. To može da traje od par pa do nekoliko desetina sati. Ako se ne Äuje treba da se zamislite nad zvukom svog sistema.

 

Apsolutno taÄno, i to važi za bilo koji i bilo kakav sistem, Äak i najskromniji. Isto tako je važna i nadmorska visina, tj. pritisak kojim atmosfera deluje na provodnike: jedan sistem neće isto zvuÄati u ÄŒajetini ili u VrÅ¡cu  :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Nije nikakav placebo. Svaka zamena aktivnih ili pasivnih elektronskih komponenti, ožiÄenja, makar i samo novi var se Äuje i traži period usviravanja. To može da traje od par pa do nekoliko desetina sati. Ako se ne Äuje treba da se zamislite nad zvukom svog sistema.

Džaba priÄa. Tabu tema. Poneko od "nevjernika" predje u tabor "vjernika", ali ne Äuh obrnuto, da je neko od onih koji znaju za to Å¡to priÄaÅ¡, preÅ¡ao u "nevjernike".

DoduÅ¡e, nije zabranjeno priÄati o tome, ali je i dalje tabu.

Link to comment
Share on other sites

Kako kome, mislim da Zokiju i ne ide tako loše... :thumbsup2

 

Ajmo ljudi malo opustenije,vise zezanja nam treba. ;-)

 

Zoki je svojevremeno izdrzao, momacki ,sve atake i ja ga postujem zbog toga. :order

Necu ga vise nista pitati,samo se zezamo.

Njemu zelim,od srca, da plete i rola kablove za izvoz.Dalje,cuo sam da je dobar lik,znachi i to je +...Nisam nikada rekao i da necu kupiti FTA kabal.

Evo od prve penzije ,onaj osnovni,obecavam.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...