Jump to content


USB standardi


GORAN EL34

Recommended Posts

Najveću kolekciju muzike imam smeÅ¡tenu na kompjuter i odatle direktno puÅ¡tam signal na pojaÄalao.

 

Eksperimentisao sam sa usb fleÅ¡ memorijama i izgleda da ima razlike u brzinama ako ih koristim kao snimke koje treba proÄitati... Kingston izgleda najbrži za pristup - posle ne mogu da Äujem razliku... ali transcend uvek duže vreme traži da proÄita i poÄne muzika.  

 

od kad se pojavio novi fleÅ¡ 3.0 shvatio sam da je ono Å¡to ja imam 2.0.  

 

kakva su iskustva sa formatima 3.0 ? mnogo se hvale brzine od 70mbs, ali treba da imaÅ¡ komponente u kompjuteru koje primaju te brzine. i tako opet izpoÄetka moramo da uÄimo novosti ...

 

Za ovaj Kingston

http://www.comtradeshop.com/16gb/kingston_16gb_usb_3.0_datatraveler_ultimate_3.0_g2_-_dtu30g216gb-17650

 piÅ¡e da ima brzinu od Äak 100mbs ako se koristi kontroler 3.0 a 30mbs ako radi na prikljuÄku 2.0!

 

Kakva su iskustva Älanova foruma sa ovim pitanjem?

Link to comment
Share on other sites

Najveću kolekciju muzike imam smeÅ¡tenu na kompjuter i odatle direktno puÅ¡tam signal na pojaÄalao.

 

Eksperimentisao sam sa usb fleÅ¡ memorijama i izgleda da ima razlike u brzinama ako ih koristim kao snimke koje treba proÄitati... Kingston izgleda najbrži za pristup - posle ne mogu da Äujem razliku... ali transcend uvek duže vreme traži da proÄita i poÄne muzika.  

 

od kad se pojavio novi fleÅ¡ 3.0 shvatio sam da je ono Å¡to ja imam 2.0.  

 

kakva su iskustva sa formatima 3.0 ? mnogo se hvale brzine od 70mbs, ali treba da imaÅ¡ komponente u kompjuteru koje primaju te brzine. i tako opet izpoÄetka moramo da uÄimo novosti ...

 

Za ovaj Kingston

http://www.comtradeshop.com/16gb/kingston_16gb_usb_3.0_datatraveler_ultimate_3.0_g2_-_dtu30g216gb-17650

 piÅ¡e da ima brzinu od Äak 100mbs ako se koristi kontroler 3.0 a 30mbs ako radi na prikljuÄku 2.0!

 

Kakva su iskustva Älanova foruma sa ovim pitanjem?

Brzina USB porta nije mnogo bitna za reprodukciju audio fajlova. USB 2.0 standard je deklarisan na 480Mbit/sec, dok je efektivni protok oko 280Mbit/sec. To je viÅ¡e nego dovoljno za reprodukciju Äak i Hi-res fajlova, jer na primer, fajl 24/96 ima bitrate od 5.39Mbit/sec. Usporenje koje primećujeÅ¡ verovatno ima veze s audio plejerom koji koristiÅ¡, koji verovatno uÄitava ceo fajl u memoriju pre nego Å¡to startuje playback. Kod plejera, ili DAC-ova koji ove fajlove sa USB flasha Äitaju sekvencijalno, ne bi smelo da bude nikakve razlike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...