Jump to content


Tanderg TD 20a


brankoantic

Recommended Posts

Postovani,

Otvorih ovu temu ujedno kako bih podelio svoju ljubav ka Tandbergu,kao i da zatrazim savet i pomoc u vezi njega.Kao sto vidite na slikama,mada losim,on je u izvanrednom stanju spolja,ali imam problema iznutra.

Naime,pomenuti sam kupio pre 15 godina kao polovan uredjaj iz Nemacke i dobio ga u kompletnom originalnom pakovanju sa kutijom,kablom i uputstvom.Spolja je bio u izvanrednom stanju,ali iznutra mu je trebao servis.Naime trebali su mu se promeniti drzaci za NAB adaptere i da se se nasteluje reprodukcija i snimanje,kao i redovno podmaze.

Rukovodeci se preporukom da najbolju opremu i kadar za to imaju u radio Beogradu,nasao sam coveka koji tamo radi i odneo magnetafon na servis.

Kada sam ga preuzeo,leva traka prilikom motanja stvara elektricitet,jer prilikom motanja mrda levo desno,tj.nema stralnu osu(msm da su mi poremetili nesto izmedju NAB adaptera i motora).Druga stvar je sto meni deluje skroz rastelovano,tj. i u rezimu reprodukovanja i u rezimu snimanja-sumljam da je nesto oko ulaznog i izlaznog signala poremeceno.

Sve ostalo funkcionise besprekorno.

Iz tog razloga vas molim za pomoc da me uputite,ako znate,kod nekog servisera koji bi to mogao da mi sredi ili ako imate bilo kakvu informaciju gde mogu nabaviti rezervne delove za njega.

Hvala unapred na savetima i informacijama.

post-29676-0-05924700-1361563874_thumb.j

post-29676-0-53826400-1361563897_thumb.j

post-29676-0-13148100-1361563919_thumb.j

post-29676-0-20627900-1361563938_thumb.j

post-29676-0-05924700-1361563874_thumb.j

post-29676-0-53826400-1361563897_thumb.j

post-29676-0-13148100-1361563919_thumb.j

post-29676-0-20627900-1361563938_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Idemo redom:

 

ako sam dobro razumeo, tebi su u Radio Beogradu ugradili "drei-zack"-ove na koje se stavljaju NAB adapteri i kalibrisali reprodukciju i snimanje, posle čega mašina ne mota dobro (na druge simptome nema žalbi):

 

1. Traka prilikom reprodukcije ili preomotavanja ne stvara elektricitet koji bi uticao na premotavanje. Šta se tačno dešava na levoj strani magnetofona i gde - na koturu ili na vagi?

2. Kako zvuči reprodukcija ranije snimljenih traka nakon seriviranja u Radio Beogradu?

3. Kako zvuči snimak nakon servisiranja u Radio Beogradu?

 

Nije moguće poremetiti osu motora i dreizack-a odim ako kotur ili NAB adapter nisu ekscentrični. Zbog snage motora, lično mislim da TD-10 nije baš pogodan za metalne koturove i NAB adaptere. Šetanje trake prilikom premotavanja može da bude zbog nepravilnog oblika kotura.

Link to comment
Share on other sites

Malo samo odstupanje od teme ali moram da izrazim moje izuzetno divljenje na uredjaju koji imate. Taj 2 traga  Tandberg TD 20SE  se smatra jednom od najbolje zvucecih magnetofona ikad. (tako tvrde bar oni po svetu koji su imali prilike da cuju i druge vrhunske firme i uporede)  uz to i dosta redak uredjaj.  Iskreno se nadam da ce ga neko pravilno servisirati i vratiti  u mladalacke dane jer je to trakas za svako divljenje koji uz to postize neverovatno visioku cenu na aukcijama sirom sveta a posebno u Americi. Srecno sa popravkom.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

U znanje stoN_Cold-a ne sumljam,jer mi je par puta do sada dao vise korisnih saveta,ali nisam znao da se bavi servisom.Sto se tice sinptoma kvara,stvara se elektricitet jer bukvalno imam osecaj da kotur negde zakacinje,a znam da nije on u pitanju iz prostog razloga jer kada skinem traku i dam mu komandu za motanje drzaci nam adaptera beze iz ose,tj da slikovito opisem deluje kao da iskrvljenom sipcicom pokusavateda prenesete snagu motora na kotur,a sipcica je kriva(bezi iz ose,bez kotura je to vidljivo golim okom).Ali on skroz normalno funkcionise sto se tice mehanike,prenosa,elektronike i motora.Sto se tice reprodukcije,pre radio Bg je imao sjajnu reprodukciju,ali lose nastelovano snimanje.Na istoj traci posle servisa losu reprodukciju i lose snimanje.Mislio sam ajde traka je losa,pa sam zamolio oca da mi posaljem snimak Kita J. sa koncerta iz Kelna snimanog na njegovom Revoxu B77 mk 2,koji besprekorno funkcionise.Uverio sma se tada da nije problem u mooj traci,vec u stelovanju.

 

Hvala,bas iz tog razloga ja zelim da ga servisiram kako valja i ako ikada dobijem unuke da ga njima poklonim u nasledstvo;-).Hvala ;-)

Link to comment
Share on other sites

...

"U znanje stoN_Cold-a ne sumljam,jer mi je par puta do sada dao vise korisnih saveta,ali nisam znao da se bavi servisom...."

 

... Da.

 

I, iz mog iskustva sa njim, to odlicno radi.

Revox B-77MKII, Tascam Msr-16, Revox PR-99, Teac 80-8, Ravox b-77 MKI... sprave koje mi on servisira.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice sinptoma kvara,stvara se elektricitet jer bukvalno imam osecaj da kotur negde zakacinje,a znam da nije on u pitanju iz prostog razloga jer kada skinem traku i dam mu komandu za motanje drzaci nam adaptera beze iz ose,tj da slikovito opisem deluje kao da iskrvljenom sipcicom pokusavateda prenesete snagu motora na kotur,a sipcica je kriva(bezi iz ose,bez kotura je to vidljivo golim okom).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...