Jump to content


Weller Vs. Ersa


Willi Studer

Weller vs. Ersa  

44 members have voted

  1. 1. Koju lemilicu koristite?

    • Weller
      15
    • Ersa
      10
    • Drugu
      19


Recommended Posts

Evo ankete i u samogradnji, naime zanima me vaše mišljenje o ponuđenom izboru lemilica, koje koristite i koje vam se više dopadaju.

Ja kao amater koristim dve Ersine, jaču i slabiju. Vidim da su profesionalci na forumu opremljeni Weller-ima.

Na internetu je Weller najhvaljeniji, mada se u poslednje vreme javljaju primedbe na račun kvaliteta koji navodno nije kao ranije. Sa druge strane, Ersa je u odnosu na Weller prilično nepoznata izvan granica Nemačke i počinje da se probija tek od nedavno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poenta je da svako sebi nadje lemilicu prema potrebama. Naravno da je Weller sprava za profesionalce koji leme od jutra do sutra, a modeli Erse za nas koji povremeno zalemimo neki kabl, promenimo konektor, popravimo neku malu glupost i tako to.

 

edit: Napomenuo bih da je Ersa program namenjen amaterima/ naprednim amaterima/ light profesionalcima, daleko kvalitetnije uradjen od istog programa Weller-a.

Link to comment
Share on other sites

moja lemilica  weller je posle dvadeset godina otiÅ¡la u penziju .....nema viÅ¡e rezervnih delova .PraktiÄno već ranije su bili neki problemi sa tinolom , koji je reÅ¡en nekim novim vrhovima i adapterima ....a i dosadilo mi ono njeno tak-tak-tak .Mogla je joÅ¡ dvadeset godina da je ja nisam koristio sa vrhovima za visoke temperature .....uglavnom zavojnice sa debelom žicom i kondezatori sa debelim izvodima .....sad sam kupio jednu piÅ¡tolj i radi poso ko besna ...topi tinol , žicu i kondezatore bez problema a ima i lampicu ;-) .

Link to comment
Share on other sites

Weiier evo osamnaest godina vec.Promenio sam  do sada oko deset A7 vrhova i bas ovih dana razmisljam da kupim jos jednu,novu ili polovnu ali WTCPS model svakako.

 

Такође. Три Велера имам и то Ñа различитим врховима јер не желим да Ñе бавим механичарÑким радом и мењањем иÑтих.

 

Сваки за другу намену.

 

ÐајÑтарија је из 82-ге, и дан Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ñ€Ð°Ð´Ð¸.

 

Потрошене врхове не рачунам.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo ankete i u samogradnji, naime zanima me vaše mišljenje o ponuđenom izboru lemilica, koje koristite i koje vam se više dopadaju.

Ja kao amater koristim dve Ersine, jaÄu i slabiju. Vidim da su profesionalci na forumu opremljeni Weller-ima.

Na internetu je Weller najhvaljeniji, mada se u poslednje vreme javljaju primedbe na raÄun kvaliteta koji navodno nije kao ranije. Sa druge strane, Ersa je u odnosu na Weller priliÄno nepoznata izvan granica NemaÄke i poÄinje da se probija tek od nedavno.

 

Koristim Weller WD1M stanicu sa lemilicama WSP80 i WMP. Nisam oduÅ¡evljen kvalitetom vrhova iako nabavljam originalne. StiÄe se utisak da su Ersa vrhovi bolji. Sa novim Weller stanicama (tipa WX..) navodno je bilo nekih problema, brzo su se kvarile i ljudi su ih vraćali. Pretpostavljam da su ti nedostaci postojali samo u prvoj seriji i da su kasnije otklonjeni. PoruÄio sam stanicu Ersa i-CON nano, ali joÅ¡ nije stigla. Danas je sve viÅ¡e komponenti u sitnim SMD pakovanjima, tako da treba razmiÅ¡ljati o nabavci stanice sa toplim vazduhom.

 

U Evropi su Weller i Ersa najpoznatiji i najzastupljeniji proizvoÄ‘aÄi, ali na nekim tržiÅ¡tima nisu. TakoÄ‘e su poznati Pace, JBC i Metcal. JBC opremu mnogi smatraju najkvalitetnijom, ali je mnogo skupa.

Link to comment
Share on other sites

Postovani,

takodje gledam ovih dana da kupim neku dobru lemilicu. Jako bi me interesovala neka lemilica koja bi bila pogodna za srednje zahtevnog korisnika.

Znaci preporuka za neki konkretni model i jos jedno vazno pitanje gde i na koji nacin bi mogla da se najpovoljnije nabavi.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Share on other sites

Колико пара Ñи Ñпреман да потрошиш?

 

:wave2

Mislim da bi oko 200Eur bilo neki optimum. Naravno ako bi bilo nesto ekstra povoljno mogao bi i 250Eur ali i u jednoj i drugoj varijanti bi to sve mogao tek za mesec-mesec ipo , da skupim pare.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi oko 200Eur bilo neki optimum. Naravno ako bi bilo nesto ekstra povoljno mogao bi i 250Eur ali i u jednoj i drugoj varijanti bi to sve mogao tek za mesec-mesec ipo , da skupim pare.

 

Pozdrav Misa

 

С обзиром да Ñи из Београда погледај овде:  http://www.blazicelektronik.co.rs/Alati/Weller/Rezervni-delovi/View-all-products.html.

 

Иначе код дотичних купујем врхове.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

cca 19 godina 

 

post-8575-0-74244400-1360940581_thumb.jp

 

vrhova otislo trocifreno

 

problema ni sa serijskim lemljenjem nema kad se napaja sa reg.trafoa i 250VAC i malo tvikuju trimeri za temp :)

 

Sto se hobista tice, svojevremeno je kod Rusa na buvljaku mogla da se uzme kopija Weller WECP-20 sa nekim navodno keramickim vrhovima za cca 30 eura,

ne znam da li to jos uvek donose i koja bi sad bila cifra . . . 

Link to comment
Share on other sites

Da budem iskren mislim da je zabluda kako je Weller za profesionalce a ERSA za amatere. Oni imaju u asortimanu i za amatere i za profesionalce,(pogledajte ceo katalog ERSA i bice vam jasno) a licno sam koristio  Weller, i Den-on, a zadnjih sest godina ERSA 2000A http://www.eee.ro/EEE/ersa%20digital.pdf 

 

Prezadovoljan- doduse bila je jaka cena kada sam je uzeo aili meni licno za ono sto ja radim vredi svaku paru, verujte nisam je stedeo ni malo. Za koje god da se odlucis neces pogresiti, jedni i drugi prave odlicne alate.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...